V 6tt je vidět jen gestační váček, měly jste to tak?

zelvicka373
20. čer 2014

ahoj holky tak dneska jsem byla poprve na utz jsem 6 tt+ 0dni zatim byl videt jenom gestacni vacek 9mm,jinak nic meli jste to taky tak v 6 tydnu?vim ze tady jde o dny🙂ale hodne me rozhodila ,ze uz mi dala tehu prukazku,jen rekla tehotenstvi se vyviji dobre za dva tydny kontrola to uz bude srdicko prukazku muzeme dat uz dneska ..tohle jsem jeste nezazila,ze se dava tehu prukazka pred srdickem🙂vite jak se to rika,,aby se neco nezakriklo"

andelka
29. pro 2014

@v_anilka je to naprosto ok. Byla jsem na utz u prvního 5+0 (podle ovulace) a byla vidět dutinka. Řekl jen že je to gravidita, v děloze a že mám přijít za 14dní. Že zatím mi nic jiného říct nemůže, musí se počkat jak se to bude vyvíjet a na srdíčko. Takže v tomto stadiu je tvůj nález standard 😉

v_anilka
29. pro 2014

@elana
@andelka holky děkuju moc za uklidnění 🙂 :-*

banditarich
2. led 2015

Ahoj, buď v klidu, já měla také prázdný gestační váček v 5tt, v 8tt tam najednou byl mimís i se srdíčkem tlukoucím. Ty tři týdny jsem měla strach, četla diskuze, abych věděla ,co mne případně čeká. 5. ledna jdeme na double test, tak se modlím, aby vše dobře dopadlo a nebyl to Down. Držím palce!

svetlanap
2. led 2015

2.května mi vyšel pozitivní těhotenský test, je to naše první, tak jsem neotálela a myslím že ještě ten den volala doktorovi (je to rodinný přítel, tak proto i ve st. svátek) pořešili jsme, že podle MS jsem 6+2, já jsem to okamžitě chtěla mít potvrzený z UZ, ale on mě tehdy zastavil, že je brzo a že by bylo lepší vydržet do 8tt, že tam už bude 100% vidět srdíčko, takže z toho vyplývá, že v 6 tt srdce bít ještě nemusí (ale může), držím palečky.

masim89
3. led 2015

holky mám též dotaz, včera jsem byla u dr., která mi řekla, že plod má cca 2 mm a že podle poslední MS by měl být větší, ale prý je možné, že jsem otěhotněla později než standartní 2 týdny po začátku menses a tak může být způsobeno to, že je menší. Bojím se, jestli je vše v pořádku, protože jsem navíc včera začala trochu špinit. Myslíte, že jsem mohla dole být podrážděná po prohlídce?

emisekkk
3. led 2015

@masim89 v prvnich tydnech je to tak malinke,ze se to blbe meri. V jeden den jsme na jednom UTZ mela 4+4 a na druhem ve spitale 5+6. Takze blazinec. kdyz jsem se ptala,jak je to mozne,rekli mi to vyse psane. Mimo to jsi opravdu mohla otehotnet jindy nez uprostred cyklu.
Ohledne spineni-muze to byt cokoliv,takze i spineni po vysetreni,je to tam cele hodne prokrvene. Pokud se to bude stupnovat-jdi se ukazat k dr.
Ten zacatek je vzdy bud a nebo...ale hlavu vzhuru!!! bude dobre!

masim89
3. led 2015

@emisekkk děkuji za zprávu. Trochu se bojím, abych o mimčo nepřišla, moc si ho s manžílkem přejeme tak jsem možná až moc úzkostlivá

emisekkk
3. led 2015

@masim89 ja ti rozumim,verim,ze to bude v poradku. Ale pokud by se neco melo stat,stejne s tim mnohdy clovek nic nenadela. Ja spinila u vsech tehu-3x v pohode porodila zdave mimi a po ctvrte potratila. Asi to tak melo byt,ale obrecela to dost. doktori ti reknou,ze se to proste nekdy stava. Hlavne klid a kdyby se ti cokoliv nezdalo-konzultace u dr. pro klid duse. drzimpalce MOC!

danger007
5. led 2015

Holky jdu za Vámi pro radu, pročetla jsem si vás tady a jsem asi na stejné lodi. Dnes bych měla být podle ms 5plus0, a dr mě poslala domu s tím, že zamlklý potrat (usoudila dle gestačního váčku, kde ještě není žloutkový váček ani embryjko). Odcházela jsem domu s pláčem, vzala mi hcg a prý zítra ho budou mít a pak se objednat na kyretáž. Mě to nedalo šla jsem si znovu na hcg jako samoplátce a mám hcg přes 23 tisíc. Minulý týden jsem měla 1116. Jsme z otho na prášky a bojím se jakou diagnózu zase vymyslí, moje bývalá dr. mi říkala,že v takovém stádiu ještě nic vidět nemusí. Že by tomu dala určitě ještě dva týdny. zajímal by mě Váš názor, děkuji Vám.

emisekkk
5. led 2015

@danger007 já bych rozhodně počkala a na kyretáž bych ještě nešla!!!! HCG se zvedá. Nevíš, kdy jsi přišla do jiného stavu....takže velikost na UTZ nemusí odpovídat tomu výpočtu dle poslední MS. Krom toho - jaký má UTZ? Co je na něm vidět? Určitě počkej!!!! Je tu spoustu holek, oc nebylo vidět nic, bylo to divné..a pak bylo vše O.K. Za počkání nic nedáš, jestli je to špatné, tak se uvidí za týdnen či dva. Vydrž s nervem.

danger007
5. led 2015

@emisekkk děkuji budu muset počkat, vůbec netuším co to byl za UTZ ☹ tak nějak v tom nejsem zběhlá. Viděla jsem tam jen tu černou bublinku. Jsem z toho na prášky, zítra mi asi budou volat. Mám z toho hrůzu co vymyslí, nechci jít na nějaký zákrok, taky si myslím, že je brzo. Nic mě nebaví a chce se mi pořád bulet.

linee
5. led 2015

@danger007 bud v klidu zatim a dej mimi jeste dva tydny
mne bylo videt take jenom gestacni vak,bohuzel to nedopadlo,ale sam dr. mi rekl at prijdu za 14dni,ze ovu mohla byt pozdeji.Porad se ji to nezdalo a brali krev,ale hcg mirne klesala.zachovej klid.Myslim,ze je to od dr.docela sebevedome rict uz 5+0 ze jde o zamlkle.Samozrejme zavisi na velikosti.Pockej do 7+0 a dr.muze srovnat i vyvoj z minule kontroly.Vydrz 14 dni,dej se do klidu (vim,ale posnaz se) a dej mimi sanci.Urcite pak dwj vedet a drzim palce!!!

emisekkk
5. led 2015

@danger007 neřvi! 😀 Ale chápu. Hele, do ničeho tě nemůže nutit - babizna gynekologická 😀 . Je střelená?
Moje doktorka má v ordinaci UTZ, který není tak super rozpoznávací jako ve špitále, takže si myslím, že to bude taky tak. A kdy si uvedomíš jak to mimi je malé....Zatím vůbec nevěš hlavu. Vím,že je to náročné na nervy, ale nezbude ti nic jiného než čekat. Příroda je příroda, poradí si sama. Projeď si tady ty diskuze - jak mnohým nebylo nic vidět za týden i srdíčko.
Nebo běž na konzultaci do špitálu, tam mají lepší zobrazovací techniku.
Držím palce.

danger007
5. led 2015

@linee děkuji ti snažím se na to nemyslet, dnešní výsledek hcg, na kterém jsem byla jako samoplátce - mě potěšil a uklidnil, ale na durhou stranu vím, že zase něco vymyslí. Jsem hotová. Úplně...bojím se...a začínám se řadit mezi ty co nechápou jak pro někoho může být období těhotenství nejkrásnější.. Tak nějak nechci ani mezi lidi, ale zítra musím do práce.

danger007
5. led 2015

@emisekkk musela jsem se pousmát prý neřvi :D chjo....no nevím, děsím se fakt co vymyslí zítra

emisekkk
5. led 2015

@danger007 hlavě se nenech vmanipulovat do toho, že se odevzdaně odebereš k zákroku. Počkej 14 dnů a pak mi napiš, ju? Bude to vpohodě!

linee
5. led 2015

@danger007 rozumim ti,sama jsem si tim prosla a je to silene,ale ver mimcu.Pokud je vse ok,za chvili se ukaze v plne krase.Pokud ne,ver,jak pise emisekkk,ze si priroda poradi.Ted vic,nez verit tomu mikro v brisku udelat nemuzes.

danger007
5. led 2015

@emisekkk
@linee děkuji Vám holky, jste zlaté. Kostky jsou vrženy. Budu věřit tomu maličkému. Trochu mě děsí to vysoké hcg ☹

danger007
5. led 2015

@emisekkk slzám se nejde ubránit, snad dnes usnu.

tarra27
5. led 2015

@danger007 poptala bych se jineho lekare....vyckala....5+0je strasne brzy na zavery....i me rikal lekar,kdyz jsem otehotnela,ze at prijdu 6+...at je trochu neco videt. Pockala bych do 7+.. A klidne zasla i k jinemu lekari...na zakrok bych pockala...navic ja znam zeny,ktere byly i s miminkem 8+...9+...a bez zakroku to zvladly, ale! Musi jit pak hcg dolu a musi se vyloucit mimodelozni...ted to ale vubec nemusi byt tvuj pripad!!! Je strasne brzy, basti vitaminy,listovku, klidne zajdi i k jinemu lekari pro tvuj klid....jsi tehotna strasne kratce.... Drz se a neboj,bude to dobre.

emisekkk
5. led 2015

@danger007 já vím, já když jsem v krizi, taky jsem plačka a krom toho ještě ty tvoje těhu hormony....víš, co má být - se stane. Vůbec nic s tím nenaděláš - prostě nic. Čekání je hrozné - pro nás netrpělivce. Vyplač se, uleví se ti.

danger007
5. led 2015

@tarra27 Děkuji ti stále se tím uklidňuji, že je na to tam něco vidět hrozně brzy. Bojím se ale už každé zprávy, už jsem dostala jednou po hubě minulý týden, že to je mimoděložní a teď toto.

danger007
5. led 2015

@emisekkk
@tarra27 děkuji Vám holky za Váš čas, zítra se ozvu, co páni doktoři vymysleli.

emisekkk
5. led 2015

@danger007 jj, písni mi! A v klidu!!!

tarra27
5. led 2015

@danger007 je cas...nic nehrot a zakrok pokud to jasne nereknou ze je to mimodelozni,tak bych se drzela zpet....proste podle vysledku bych miminku dala sanci do 8.tydne... ;)

linee
6. led 2015

@danger007 takze verime prcku a po dalsi kontrole nam napis.Ale uklidnim te-pokud mas pozdejsi ovu,je normalne,ze nic nevidela min.tyden.Ptala se te,zda mas neprav.ms?Pokud nic nevidi a jsi ve 4+,mel se zeptat.Pokud uz vidrl gestacni tam kdr ma byt,tak to mimodel.neni,navic pokud mas tak vysoke hcg. U mimo je hcg prilis nizke.Podle mne ti hcg roste jak ma(vyse je individualni)a zamlkle se da poznat podle toho,ze neroste jak ma. Hod se do klidu a na kontrolu jdi treba za dva tydny v pondeli.Kdyby cokoliv,napis.Ale snaz se byt v klidu.

danger007
6. led 2015

@linee
@tarra27
@emisekkk
@linee
Ahojte holky, tak píši jak jsem slíbila. Dnes ráno jsem prožila mírní šok. Nedalo mi to volala jsem ráno sestře jak dopadly výsledky a zda je má. Sestra na mě jo jo už tady jsou, bylo to myslim negativní a já to určitě nebylo 😠 a ona aha tak ne 1116. A já na ní to je minulá hodnota. A ona aháá...tak počkejte už 17 270 jednotek.A já na ni takže to není určitě zamlklé těhotenství, jak mi paní xy napsala do zprávy a ona - no to určitě ne. Tak jsem ji rovnou řekla ať mi da dotyčného doktora ke kterému skutečně chodím. Ona že je na jiné klinice a jestli to tam nemám blízko, že by mě hned na dnešek ráno objednala, já že ano a za 10 min. jsem byla tam. Sdělila jsem doktorovi svou nespokojenost ze 5plus0 že nemám pravidelnou ms a že jsem včera byla odeslána na kyretáž. A že jsem to nevydržela a že jsem si šla na hcg jako samoplátce. Doktor byl nasranej že proboha proč. Tak jsem mu řekla, že bych to do rána nevydržela a chtěla jsem být v klidu. Dr. že se podíváme, hned našel gestační váček a hned mi ukazoval,že se tam začíná dělat žloutkový váček - že to na to vypadá. Napsal mi to do zprávy a sdělil mi že kyretáž rozhodně ne, že ikdyby tam ještě nic nebylo, tak že nemám co ztratit a dá se čekat. Takže nevím zda byl nasraný na mé hcg, nebo na tu kráááávu. Ale jsme spolu domluveni na čtvrtek - má celý den operační, ale že odběhne a mrkne na mě, že mám přijít. A ať už nechodím k někomu jinému ať mě sestry k nikomu necpou. Tak jsem mu poděkovala a sestřička prý tak co a já už nikdy nepujdu k dr. xy. A ona na mě no víte ona Vám tam musela napsat co viděla. Krááááááva která drží s ní. JO musela, ale diagnózu si mohla napsat k sobě do deníčku - blbka. Takže taková má zkušenost z dneška. Už se těším, až jim prcek ukáže prostředníček na ultrazvuku. Holky vím, že nemám vyhráno ale doufám, že to bude v pořádku. Dr. se ještě udivoval, že mi tak hcg rychle roste včera jsem měla ráno 17 200 a 5 hodin poté 23 500. Jsem mu řekla, že máme v rodině dvojčata a on to je dobře hlavně že jsou zdravé a odmítal se na toto téma se mnou bavit, prý že to nevylučuje 😀 🤐

tarra27
6. led 2015

@danger007 co na to napsat.....někomu hcg může růst rychle...ale ta káča tě nemůže v 5tt těhotenství poslat na kyretáž....já si myslím, že si s mudr promluví....že byl naštvaný na ní a ne na tebe....kdyby byl naštvaný na tebe, tak tě neobjedná mezi sálem abys přišla k němu 😉 tak hodně štěstí! a hlavně zdraví! a určitě dej vedet zae, a i až ukáže prostředníček 😀

danger007
6. led 2015

@tarra27 Děkuji ti no já jsem zvědavá, můžu objektivně říci, že už mám z dalších utz strach. Už se fakt bojím co mi zase řeknou. Věřím svému tělu a prckovi, ale prostě jak to říci. Je to jako by Vás někdo okradl v nějaké uličce a měla bych tam jít znovu s tím pocitem, že mě někdo okradl.

tarra27
6. led 2015

@danger007 a kam chodíš? do jaké nemocnice?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru