V 6tt je vidět jen gestační váček, měly jste to tak?

zelvicka373
20. čer 2014

ahoj holky tak dneska jsem byla poprve na utz jsem 6 tt+ 0dni zatim byl videt jenom gestacni vacek 9mm,jinak nic meli jste to taky tak v 6 tydnu?vim ze tady jde o dny🙂ale hodne me rozhodila ,ze uz mi dala tehu prukazku,jen rekla tehotenstvi se vyviji dobre za dva tydny kontrola to uz bude srdicko prukazku muzeme dat uz dneska ..tohle jsem jeste nezazila,ze se dava tehu prukazka pred srdickem🙂vite jak se to rika,,aby se neco nezakriklo"

danger007
7. led 2015

Holky zítra jdu na ten Utz já mám takový strach, vždy když na to pomyslím, tak mi bije srdce jako na poplach. Tak trošku nechápu, stejně proč mě dr. objednal na utz už za 2 dny - proč mě chtěl vidět, jestli je tam něco co se jim nelíbí :( chjoooo už zase nad tím přemýšlím

ps
7. led 2015

@danger007 Teď jsem si přečetla celou diskuzi. Je to neuvěřitelné, jak si mohla být paní doktorka tak jistá v tak brzkém stadiu. U mého prvního těhotenství jsem prodělala zamlklé těhotenství, doktorka mě sice jemně upozornila, že se to nevyvíjí zcela dobře, ale vyčkávala až do 10tt, na revizi jsem šla v 11tt. Nicméně doufám, že u tebe se vše v dobré obrátí a budeš se radovat. Držím palce!

danger007
8. led 2015

@ps Děkuji ti za tvůj příspěvek. Dnes se docela bojím co mi pan dr. řekne, snad to bude dobré. Pořád si dodávám energii, že to zvládneme.

ps
8. led 2015

@danger007 Říká se, že naděje umírá poslední 😉

danger007
8. led 2015

Tak jsem zpátky :oops: :oops: :oops: čekání na pana dr. se vyplatilo (operoval na sále a čekala jsem asi 20 min.), vše zrekapituloval, pamatoval si z mé karty úplně vše. Sdělil mi, že ten utz který použijeme je už na špičkové úrovni, takže by měl ukázat mnohem více. AAAAAAA chvíle napětí – byl vidět žloutkový váček a k tomu i naše horolezecké miminko a bylo mu :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:. Byla jsem tak šťastná až mi z jednoho oka ukápla slzička. Dožadovala jsem se fotky, tak jsem vyfasovala. a za 3 týdny na kontrolu. :dance: :dance: :dance: :dance: Já jsem tak šťastná, řekl mi že se nemám bát, že to je prosperující těhotenství a že zatím to vypadá na jednoho člobrdíka. Holky moooc Vám děkuji za držení palečků a podpory. Moc mi to pomohlo.

klaaaara
14. led 2015

Ahoj holky, můžu se mezi Vás vecpat? Byla jde na kontrole u dr 12.1 v 6+3 a na ult byl jen gestační váček a žloutkový váček. Vím, že ovu byla asi o týden později, ale ani tak se mi to nezdá. Máte některá zkušenosti?

lexton
14. led 2015

@klaaaara Ahoj! Já měla to samý, prďola byl vidět až 7+2tt 🙂 a už bouchal srdíčkem. Takže neboj 🙂

klaaaara
14. led 2015

@lexton jede, no super zpráva. Povzbudila jsi mě. Díky

jipe
14. led 2015

@klaaaara Já byla 6+1 a taky jen gestační a žloutkový váček, o 14 dní později už bušilo srdíčko

veronicka89
14. led 2015

Ja jsem byla na vysetreni v nemocnici 6+3 tt a tak jen gestacni vacek ... dokonce 23 mm !! Mam z toho uplne depresi , ptz jdu az v pondeli 19.1. na kontrolu a mam strasne moc strach ze neuvidi srdicko :(

Povedly se nam 2 carky po 2 letech , tak by me to ted prislo lito ze by to nevyslo ...

Jsem z toho zoufala.

Nekdo vidi srdicko uz v 5+1 :(

kata1988
14. led 2015

@klaaaara ahojky, buď v klidu, já to měla v 6+0 stejně, bylo těsně před Vánoci, pak měl doktor volno a pozval si mě přesně za 3 týdny a to byl už prcek 1,5cm s bušícím srdcem. A protože jsem měla ovu posunutou skoro o týden tak místo 9.tt mi do průkazky napsal 8.tt 🙂

bobisek90
14. led 2015

Posledni MS jsem mela 5.5., 9.6. Jsem byla u Dr., a videl jen vacek a snad i zloutkovy vacek, ale bez plodu. Pak jsem byla na kontrole za 3 tydny, a to uz videl plod, ale srdicko poprve videl az v 10.tydnu. Takze urcite se nestresuj 🙂 to mimiskovi nepomaha. Ale rozumim ti, taky jsem se strasna bala.

bobisek90
14. led 2015

@klaaaara viz muj predchozi prispevek 🙂

klaaaara
14. led 2015

@jipe
@kata1988
@bobisek90 holky děkuji za uklidnění. Taky to tak určitě budeme mít a bude vše v pořádku. 😉

veronicka89
14. led 2015

@danger007 To je uplne bozI!!! drzi palce 🙂

veronicka89
14. led 2015

@klaaaara Musime doufat 🙂

ja si rikam , ze pokud to dobre dopadne jsem neskutecne moc stastna 🙂

a pokud nahodou ne, je k tomu duvod proc to nevyslo ...

:-*

Ale verim ze se nam na UTZ broucci ukazou 🙂

bobisek90
14. led 2015

@veronicka89 tak hodne stesti preju 🙂 ale z vlastni zkusenosti, uz se budete bat holky az do konce 🙂 nez ucitite pohyby, pak aby nesli prcci ven moc brzy 🙂 a pak, aby dopadl porod dobre 🙂

veronicka89
14. led 2015

@bobisek90

No ono cloveka hlavne stresuje to porovnavani s ostatnima :(

Jako pokud tam v pondeli srdicko uvidi , verim tomu ze je to osud :D

Ptz my uz se strasne dlouho snazime cca 2 roky. A prave ze jsem porad merila teplotu a porad kupovala nejake vitaminy a podpurne porstredky a 2015 jsme chteli rozjet - spermio , laparoskopii atd atd ..

Takze jsem se v listopadu a prosinci na nejake ,,snazeni a brani prasku uplne vyprdla , dokonce jsme se stehovali :D

Takze kdyz jsem na Silvestra mela 4 dny zpozdeni a ukazala se 2 carka na testu myslela jsem ze jsem to je sen :D 😎 😎

Takze jak rikam pokud mi v pondeli reknou ze je vse v pohode, beru to jako osud a verim ze uz se nic pokazit nemuze 🙂

😵 😵 😵

veronicka89
14. led 2015

@bobisek90 A samozrejme dekuju přání 😉

bobisek90
14. led 2015

@veronicka89 my se teda snazili kratsi dobu, ale kdyz jsem se vyprdla na mereni, hlidani ovulky a alkoholu, tak jsem se proste rano vzbudila, a prvni myslenka byla - jsem tehotna 🙂 a ono fakt 😀 a shodou okolnosti to bylo taky po stehovani, takze verim, ze i u tebe se to povede 🙂

klaaaara
14. led 2015

@veronicka89 ahoj, no já už před rokem a půl o Mimi přišla a teď už bych to neunesla. Z potratu jsem byla hormonálne mimo rok, neměla jsem vůbec ms. No hrůza a tohle Mimi se nám povedlo az za další rok a půl, celkově se už snažíme přes dva roky i s potratem. Znovu uz to trápení zažít nechci, takže doufám že teď už to vyjde a bude vše v pořádku. To samé přeji i Tobě.

11olga
29. led 2015

ahoj holky , dopadla jsem špatně po 6 tt mám zanikle tehotenstvi :( . prosim starsi maminky pokud máte s tim zkusenosti napište mě . dekuji . jsem velmi smutna :(

elana
29. led 2015

@11olga a co potřebuješ vědět? co se bude dít dál? pravděpodobně ti vypíšou papíry na revizi dělohy, přijdeš ráno nalačno, převlečeš se do anděla, položí tě na pokoj, pak pro tebe přijedou, v narkoze udělají vyčištění dělohy, vzbudíš se na dospáváku a odpoledne (někde až druhý den ráno) půjdeš domů. Budete muset dodržet 6N (tj. nekoupat se, nemilovat-max. s kondomem a raději ty dva tři týdny opravdu bez sexu úplně, nenosit nic těžkého atd.). Potom nechat proběhnout 2-3 spontánní menses a můžete se snažit znovu. Je velká šance, že příště to klapne, mnoho těhotenství zaniká takhle brzo, většinou je na vině špatné spojení spermie s vajíčkem, embryo nebylo zdravé a tak jako tak by se nenarodilo...nebo s vážnými vývojovými vadami. Je to smutné, ale stává se to, skoro každá 3. žena má takovou zkušenost a skoro každá se nakonec dítěte dočká. Tak hodně štěstí.

11olga
29. led 2015

@elana dekuji vám . ten zákrok už mam za sebou . pravě chtěla jsem se poradit co dal protože miminko moc chceme , jenže už mám docela vysoký vek na to . tak mě nastrašili ruznymi ginetickama vádama u miminka a t.d . proto jsem chtela zeptát u žen ktere na tom jsou podobně . dekuji

elana
29. led 2015

@11olga co dál...snažit se dál, no, jiná rada bohužel není. Taky to mám za sebou, 1x a pak už se to neopakovalo, následovala dvě bezproblémová těhotenství. S tímto se opravdu nedá dělat nic, nedá se tomu nijak předejít, vše je víceméně určeno ve chvíli, kdy dojde k oplození. S vyšším věkem matky je vyšší riziko Downova syndromu, ale ten zrovna se často zjistí u normálně prosperujícího těhotenství na konci jeho první třetiny. Je malé procento párů, kde je genetická zátěž, ale toto se vyšetřuje až nejdříve po druhém takovémhle potratu a ta potrácivost je tam stejná ve dvaceti, jako ve čtyřiceti, věk zde roli nehraje. Takže snad jde u tebe (omlouvám se za tykání, tady na těch fórech si tykáme všechny, pokud to vadí, stačí říct) jen u náhodu a příště to vyjde. Kdysi jsem četla větu jednoho lékaře s dlouholetou praxí z nějakého brněnského CARu (centrum asistované reprodukce): "viděl jsem ženy, které nikdy neotěhotněly a ty bohužel zůstaly bezdětné. Ale nevzpomenu si na takovou, která dokázala otěhotnět a nakonec by dítě nedonosila". Samozřejmě nelze to brát úplně za bernou minci, výjimky potvrzují pravidlo, ale myslím že z obrovské části je v tom pravda a mě to dodávalo tehdy sílu.

emisekkk
29. led 2015

@11olga já to mám za sebou v listopadu loni, 7. týden těhu. Pak revize, moje doktorka mi řekla, že mám nechat proběhnout 2 MS a zkoušet znovu. Mám hooodně vysoký věk...
jsem v uzavřené skupině s holkama, co sjou na tom stejně, ale jsou mladší, takže tak na to těhu nekvaltují, tedy kvaltují, ale ještě mají prostor...já už teda moc opravdu ne. Hlavně hlavu vzhůru. Psychicky jsem se z toho zbráborávala celé šestinedělí.
Jinak nevím kolik ti je, ale já rodila poslední dítě 2 měsíce před mými 39 narozeninami, těhu naprosto v pohodě, porod také. Není to pravidlo s tím věkem a genetikou. Ale samozřejmě je tam větší pravděpodobnost - všeho - blbě se těhotní, potraty, vady...atd. Vše může být, ale taky nemusí!!!

11olga
30. led 2015

@elana dekuji tě za podporu a určitě mužeme tykat .🙂 . omluvám se za svou češtinu nepocházím z česká . neztracim naději a doufám že se to podaří a vše bude OK . je mi 42 roku sice už mám jednou dítě ale chceme ješte jednou tak uvidime . ;)

11olga
30. led 2015

@emisekkk dekuji za podporu 😉 je mi 42 !!!! 🙂

rencaf
30. led 2015

@11olga Ahoj, nezoufej !! Já rodila v 41, před tím dva zamlklé potraty s revizí v celkové anestézii ☹ Vyčistila jsem tělo i mysl bylinkama(hektolitr je málo), jedla a pila velmi zdravě,cvičila Mojžíšovou na zpevnění pánevního dna, brala Clostylbegyt a.... věříla !!! Výsledek je 2,5letý syn a je zdravější než všechny děti dvacetiletých maminek 😀 Držím palce, rozumím ti a vím o čem je řeč 🙂 Hezký den.

emisekkk
30. led 2015

@11olga no a 😀 , to mně taky! Ještě pár měsíců budeme zkoušet, jestli se nám nezadaří. Strašně mě vzal ten potrat....a já nejsem turbomatka zn. vše pro dítě 😀 . Mám ráda i svůj vlastní život, ale s tou třetí jsem si vyzkoušela, že o něj nemusím přijít.
A jestli mi tady někdo napíše, že už jsme staré - tak ať jde do háje - takové to, že ty děti ani neodchovám a umřu...ble, ble, ble. Zalepímu mu pusu tímto - mám o 10 let mladšího mažela, takže ty nejmladší děti potom v jejich pubertě odchová on! I když s mou energií a při pohledu na mou matku - obávám se, že mám dobré geny a přežiju všechny.
Hlavu vzhůru Oli, vše bude tak jak má být!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru