V 6tt je vidět jen gestační váček, měly jste to tak?

zelvicka373
20. čer 2014

ahoj holky tak dneska jsem byla poprve na utz jsem 6 tt+ 0dni zatim byl videt jenom gestacni vacek 9mm,jinak nic meli jste to taky tak v 6 tydnu?vim ze tady jde o dny🙂ale hodne me rozhodila ,ze uz mi dala tehu prukazku,jen rekla tehotenstvi se vyviji dobre za dva tydny kontrola to uz bude srdicko prukazku muzeme dat uz dneska ..tohle jsem jeste nezazila,ze se dava tehu prukazka pred srdickem🙂vite jak se to rika,,aby se neco nezakriklo"

vanilkovazmrzlina
3. pro 2014

@irenka12 Mne u první dcerky dala prukazku až po NT screeningu, a to bylo vše ukázkové. Takže záleží na dr, stejně tak na jeho utz. Třeba moje čerstvá zkušenost, měla jsem biochemicke , můj dr mi dělal utz několikrát, vbdeloze nikdy nic neviděl, jen v krvi hcg bylo. Strašil mne mimodeloznim, celá rozechvela jsem šla do nemocnice, kde mi po pěti vteřinách řekl, že to je v deloze, nějaký 2*4mm zbytek a bylo. Navíc, teď mi můj dr u 6+2 potvrdil 5tt, když jsem zacla trochu panikaarit, že se mi to zdá malé, sám rekl, že pokud je to nějak z úhlu, nalepene na gest.vacku, prostě to nevidí. (Kor s tim jeho utz že). Takže verim, že srdíčko v 6+2 bije hodně holkam, jen záleží, jestli to někdo zachytí. To jen aby Tvůj příspěvek zbytečně neznervoznoval ostatni holky 🙂

linee
4. pro 2014

@tsterinka jak se citis?ustalo po ascoritinu spineni?oddychujes a lezis?myslim na te,drz se a nevzdavej to.Dej si sanci do kontroly;)

tsterinka
5. pro 2014

@linee špinění se zmírnilo,ale mám špatný pocit,možná kdyby dr v úterý když jsem u něj byla viděl něco v gestačním váčku,tak se tak nehroutim,ale je to uplně stejné jako posledně,pořád prázdný gestační váček,pak špinění a pak konec.Tohle už není náhoda,tak doufám že s tím bude chtít něco dělat,protože já jo.

linee
5. pro 2014

@tsterinka uplne klid. Mimco si urci samo. Ja vim, rika se to lehce, ale vydrz, dej mu sanci do utery a uvidis. Mozna se jenom uhnizduje a v utery se ukaze v plne krase. Dej mu sanci. Ja vim, uz si prozila jednu nepříjemnou zkušenost, ale zkus se aspoň do prohlídky snazit myslet optimisticky. Moc na te myslim, zvladni to a snaz se maximalne odpocivat. A v utery si dame vedet, ju? A pevne verim, ze obe budeme mit dobre zpravy 😀

tsterinka
9. pro 2014

@linee ahoj,tak jak dnes u dr já takto 6+6 a srdíčko buší 🙂 ,pořád tomu nemůžu uvěřit

tsterinka
9. pro 2014

@linee tak jak si dopadla u dr?

linee
10. pro 2014

@tsterinka velka gratulace.moc ti to preji!🙂ja dopadla spatne.Gestacni vak malinko vetsi,vevnitr mam pocit,ze maly tercik.ale dr.se vyvoj nelibi a pripravuje mne spise na revizi:(jeste mi vzali krev a uvidi se,ale vypada to spatne.Dle utz jsem 4+6.Mam nepr.cyklus,ovulka byla urcite pozdeji,ale ani mne to nevychazi.Tak uvidime.Porad verim,ze to dozeneme a nestravim Vanoce v nemocnici:( at to tvoje prospiva a vsechno dobre dopadne!;)

tsterinka
10. pro 2014

@linee no tak hlavu vzhůru 🙂 ,podívej jak jsem to měla já,v 5+6 jen uplně prázdný gestační váček + špinění (které trvá doteď) a v 6+6 už mimi 9,3mm a srdeční akce 😉 ,kolik jsi podle ms?

linee
10. pro 2014

@tsterinka ja jsem stejne +-1 den jako ty:(

tsterinka
10. pro 2014

neztrácej naději!!!! myslím na tebe a kdy jdeš zase k dr?

linee
10. pro 2014

@tsterinka děkuji. Dnes se dozvím výsledky z HCG a pak se uvidí dál. O další kontrole zatím nic neříkala.

tsterinka
11. pro 2014

@linee ahoj,jakpak ti je a co výsledky hcfc ze včera?

linee
11. pro 2014

@tsterinka vcera jsem se doufam, ze nepreslechla, ale myslim, ze rikala, ze přes 20 000. Dnes se uvidi, zda stoupne. Ale Dr. rikal, ze nemam nikam chodit, ze z papiru jasne vidi, ze samovolny potrat. Presto jsem trvala na kontrolni krvi dnes. V noci jsem celou noc probrečela:(

pulpk
11. pro 2014

@linee páni to mě strašně mrzí a doufám, že to nakonec dobře dopadne. Není to fér, že se tohle někomu děje ☹

linee
11. pro 2014

@pulpk dekuji

tsterinka
11. pro 2014

ale ne nějak tomu nerozumím,,ty krvacis,hcg přes 20 tis,to se mi nějak nezdá je dobře že trvá na kontrolním odběru.už si na něm byla?

linee
11. pro 2014

Ahoj holky, tak definitivne konecna. Dnes mi volali, hcg nebylo 22 000, ale 2900, dnes kleslo na 2400. Pokud zacnu krvácet nebo bolesti mam jit ihned do nemocnice, jinak v pondeli pujdu ke sve doktorce a dohodnu se na postupu. Ale obavam se, ze pri teto hodnote to samo ven nepujde. Dekuji za vasi podporu a energii...ze srdce vam preji, at vam to všechno vyjde!

linee
11. pro 2014

@tsterinka a ty se pekne setri a tesim se na další foto. At ti to vyjde!!! 🙂

tsterinka
12. pro 2014

@linee kdopak mi dal srdíčko? nevíš náhodou 😉

linee
12. pro 2014

@tsterinka 😝 😀

nicedaisy
12. pro 2014

Já jsem měla gestační váček v 9tt 🙂 a vše bylo v pořádku, další kontrola za 14dní již se srdíčkem 🙂 ... a teď mi tu běhá 22m holčička

dae
12. pro 2014

Dobrý večer já byla dnes(12,12) na gyn. dělal mi UZ podle MS 6+2 a řekl že tam je vácek ohraničený a srdíčko tluče mám jít na kontrolu 7,1 kdy mi budou dělat všechny odběry a říkal, že mi vystaví průkazku. Držím palce.

tsterinka
13. pro 2014

@linee ahoj,jakpak ti je?

linee
13. pro 2014

@nicedaisy ja mam ale gestacni uz dva tydny skoro stejny a hcg klesa:(

linee
13. pro 2014

@tsterinka ahoj,fyzicky ok,psychicky to na mne pomaly doliha.Zatim nekrvacim,jen mirne spineni.Takze mne revize asi nemine:( co ty?vse ok?porad ti je na zvraceni?

tsterinka
13. pro 2014

dneska je to nejhorší za celou dobu,už se mi dělá blbě i když piju ☹

tsterinka
15. pro 2014

@linee ahoj jakpak ti je,pořád na tebe myslím

myskaol
28. pro 2014

Holky já zjistila, že čekáme mimi nedávno. Poslední ms byla 1.11.2014, u doktorky jsem byla 15.12. kdy bylo mimi staré podle utz 4+6tt, byl vidět jen prázdný váček. Potom jsem tam byla tuším 18.12. to už podle utz bylo mimi staré 5+6tt byl tam váček bylo tam vevnitř "kolečko" ale mimi údajně nikde a tak mi říkala, že je to určitě zamlklý potrat, no nervy jako prase, dovedete si představit. Jelikož chodím na IVF Clinic a trpím PCO, kde mají přes svátky zavřeno poslala mě do fakultky. Tam jsem byla 23.12. kdy podle utz je mimi staré 7+3tt, doktorovi jsem ukazovala snímky a doktor říkal, že ta doktorka je asi slepá, že mimi tam už je akorát je moc maličký, tím se prej nemám vůbec zatěžovat, že ikdyž je malý, doroste. Musím podotknout, že v 7+3tt mimi byla fakt jen kulička a BEZ srdeční akce. 30.12. jdu zase na utz, kde doktor říkal, že neví, jestli bude vidět srdíčko, že se bude orientovat hlavně na krev, že můj malej je nějakej maličkej. Prej to dožene. Tak držte palce 🙂))

v_anilka
29. pro 2014

Holky, já byla dnes u Dr. polde MS jsem 5+1 a byla vidět jen černá bublinka to je ten gestační váček? Dr. to nijak nepojmenoval, jen řekl, že je to začínající gravidita a že to vypadá na 4 tt a že mám přijít za týden, že by měl být vidět žloutkový váček, jsem přesně 20 DPO..... jsem nějaká přepadlá, asi jsem čekala víc vysvětlení od něj... co myslíte, je to OK?

elana
29. pro 2014

@v_anilka jo, v 5+1 naprosto nemohl vidět víc (spíš je dost štěstí že viděl to, co viděl 😉 ), v tuto chvíli se samozřejmě nedá naprosto říct, že se to bude i nadále vyvíjet takhle dobře, ale každopádně pro tento den je to na dobré cestě 🙂 Černá bublinka (dutinka) je gestační váček. Až tak skoro za týden tam bude i žloutkový váček (takový prstýnek s bílým okrajem uvnitř toho gestačího váčku ) a pár dnů nato se objeví embryo s tlukoucím srdíčkem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru