V 6tt ma bolí neustále brucho, je to normálne?

matikeks
10. únor 2014

Ahojte. Tak nedávno som zistila že som tehotná. Musím povedať že to vôbec nebolo plánované nakoľko mam len 18 rokov čiže som ešte mladučká na dieťa ale rozhodli sme sa si bábo nechať. To je ale o inom.. Je tu väčší problém a to taký že žijeme v Anglicku. Spravila som si test, dokonca 3 rôzne testy a všetky boli pozitívne tak som neváhala a na druhý deň šla ku lekárovi. Povedala som im ze som tehotná čakala som že ma pošlú ku odborníkovi teda gynekológovi ale oni nic. Usmiali sa na mna a bez ziadnej kontroly ma poslali domov ze mam prist ked budem v 10 tt na prvý ultrazvuk. A to ešte s tym ze ku gynekológovi sa ja ani nedostanem!! zdravá žena (aj ked je tehotná) sa k nemu proste nedostane len ak by boli nejaké vážnejšie ťažkosti. a teraz konečne k téme ... Som uz v 6 tt a posledné dva dni nemôžem spať pretože ma neustále boli brucho. niesu to ziadne kŕče ani nič čo by sa nedalo prežiť lenže doteraz ma nič nebolelo všetko bolo ok a zrazu toto. Ak ležím na chrbte tak sem tam ma aj pichá pod rebrami .. Chcela by som vedieť či je to normálne alebo sa mám obávať ? bojím sa že to môže byť niečo vážne a aj tak sa s tým nedostanem ku gynekológovi a kôli anglickému prístupu k pacientom prídem o bábo..

haaaluska
10. únor 2014

a to je ako mozne ze vobec nepojdes na gyndu?niektore krajiny su des.jasne obcas su to prkotiny s ktorymi ideme ku dr ale ak je to zle a nemas pomoc je neskoro a to si hovoria lekari?neviem odpoved na tvoju otazku len ma desi pristup v inych krajinach.

jul11
10. únor 2014

@matikeks ahoj,no urcita bolest je v poriadku,lebo sa natahuje maternica. ale tazko takto povedat. u nas sa chodi tiez tak 4-6tt na sono,len na potvrdenie tehotenstva. potom okolo toho 10tt zacinaju vysetrenia a tehot.knizku davaju od toho 10-14tt.

me79
10. únor 2014

Ahoj, bud v klidu. Ja ziji tez v zahranici. Po pozitivnim testu doma jsem se objednala k lekari s tim, ze jsem tehotna cca 5 tydnu a za 10 dni odjizdim na 14 dni pryc (do toho byly Vanoce).Presne jak pise jul11 . Objednali me tedy v 6.tydnu (a to pry bylo jeste brzy) a jen tehotenstvi vlastne potvrdili a doporucili dalsi navstevu ve 12.tydnu,kdy jsem si jiz mela prinest vysledky rozboru krve. Teprve ve 12.tydnu provedli radny UTZ a dalsi vysetreni, poslali na testy genetickych vad a stanovili datum porodu.... a oficialne teprve pogratulovali k tehotenstvi. Pokud jsem bez potizi, prohlidky nemam kazdy mesic..ale spise cca 2 mesice. Bydlim ve velkem meste a chodim na nejvetsi a pomerne vyhlasenou kliniku tady. Takze oni vedi, co a proc delaji 🙂 Nestresuj se! Jiny kraj, jiny mrav 🙂
@matikeks

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru