V 6tt nič necítim, je to normálne?

rebeca17
24. únor 2014

Ahojte som v 6tt ale vobec nic necitim nemam ziadne priznaky nieje mi zle niesom ani unavena ale toto by ma az tak netrapilo ako to ze nepocitujem ani ziadnu taku miernu bolest ako ked sa zvacsuje deloha toto je moje druhe tehotenstvo a prve som uz od zaciatku pocitovala inak a hlavne som citila ako sa mi zvecsuje deloha je to normalne alebo sa nieco deje? Dakujem

mmanicka
24. únor 2014

@rebeca17 a tak toto mě taky zajímá. čekám první mimčo, jsem nejspíš v 7tt a zatím taky teda nepociťuji vůbec NIC, krom toho že mě za těch 7týdnů bolely dva dny záda. Ale myslela jsem, že každý těhotenství prožívá jinak, nebo je opravdu něco špatně? 😕

deenyska
24. únor 2014

@rebeca17 Ahoj, já jsem to měla naopak, v prvním těhotenství jsem ani nevěděla, že jsem těhotná, když pominu ty klasické příznaky, tak ani bolest v podbříšku jsem neměla, prostě nic. Za to při druhém jsem bolest cítila od začátku, což mě vyděsilo, protože mě zase tohle nepřišlo normální 🙂, především proto, že jsem si říkala, že poprvé tam opravdu bylo co roztahovat a nebolelo to a podruhé už tam přece bude víc místa 😀. Nestresuj se tím, jestliže je po ženské stránce všechno v pořádku.

rebeca17
autor
24. únor 2014

@deenyska som uplne v poriadku nekrvacam neni mi spatne nic ked som bola prvy krat tehotna som sa stresovLa bolestami a teraz sa stresujem ze mi nic nieje to je hrozne na ultrazvuk idem az pristi tyzden tzk sNad to vydrzim , musela som zavolatdr pre moj klud tak vravela ze nemusim nic pocitovat ze deloha uz raz bola zvecsena tak ze to je tym

hedusska
24. únor 2014

já nic necítila do 12tt ...budte v klidu, každý reaguje jinak....Od 12tt jsem pak byla unavená, ale nevolnosti nebyly vubec..🙂

petrajurinova
24. únor 2014

@rebeca17 moc se pozoruješ 😎 😀 . Jsou přece i ženské, které z ničeho nic porodí a ani "prý" netušily že jsou těhotné, takže to že nepociťuješ žádné příznaky a změny v 2. měsíci není nic moc vyjímečného - spousta žen, které příchodu potomka dává volný průběh a nedělá co dva týdny test zjistí, že jsou těhotné až ve 3. nebo 4. měsíci když jim začne růst bříško. Nestresuj se a buď ráda, že můžeš být v pohodě a netrávíš půl dne nad záchodovou mísou.

ange_de_la_morte
24. únor 2014

Každé těhotenstwí je jiné, dokonce i když čekáš druhé dítko, nemusí to být stejné jako u prwního. Já jsem ten měsíc co se nám zadařilo měla pocit jakože to určitě newyšlo, jediné co jsem cítila bylo lehké pobolíwání podbříšku ( přisuzowala jsem to očekáwané MS - wždycky mně pobolíwá břicho dwa dny před MS), jinak možná jsem měla trošku citliwější prsa, ale to až spíš později. Celý prwní trimestr jsem prožila bez známek těhotenstwí - nezwracela jsem, cítila jsem se docela fajn, až kolem konce prwního trimestru jsem začla být unawená - jenže w té době jsem dělala12-tky ( i noční) na úrazowce, takže únawu jsem cítila i bez těhotenstwí 🙂

gepe
24. únor 2014

@rebeca17 a co bys mela citit? To co se pise ruzne na netu necti, kazda zena to ma jiny 🙂 a hlavne si to nezakrikni a bud za to rada 😉 ja byl uplne v pohode, zadne "priznaky" a na prelomu 6-7 tt mi zacaly ruzne nevolnosti, unava, nechutenstvi, vsechno mi smrdelo aj. a byla jsem mimo provoz az skoro do 24tt 😀

verca222
24. únor 2014

@rebeca17 ja nic necitim do teraz 😀

rebeca17
autor
24. únor 2014

@gepe ja som rada ze mi nieje spatne ale prave to trocha porovnavam s prvym tehu a aj preto trocha strezujem lebo este pred tyzdnom som mala take bolesti ako pred ms a teraz nic a prve tehu som mala komplikovane tak mam obavy trocha ale tak dakujem za rady uz som kludna :D

gepe
24. únor 2014

@rebeca17 nebooj 🙂 my teda mame zatim jedno, ocekavam, ze az budu podruhy tehotna, budu to mit jako prochazku ruzovym sadem 😀 btw: pri cekani na registraci v porodnici v 14tt jsme s manzelem sedeli s dalsimi cekajicimi - fajn skupina byla sranda 🙂 a mezi nimi jedna co uz mela jedno dite doma a povidala. Ze jeji prvni tehotenstvi byla naprosta parada, ze celou dobu ji bylo suprove a uzivala si ho. Pak s pritelem, ze by jeste jedno a ona ze v pohodee, ja se na to citim bude zase super, no a prej od zacatku druhyho tehu hlavu v zachode a naprosto nepouzitelna 😀

deenyska
24. únor 2014

@rebeca17 Já jsem taky ze všeho hodně vyplašená. Loni jsem potratila v 17. týdnu dvojčata, takže jsem teď ve stresu od úplného začátku. Na začátku tohoto těhotenství jsem zakrvácela, což se mi nestalo ani při prvním těhotenství, ani při tom s dvojčaty, takže mě to zase strašně vyděsilo. Teď mám tendence si pořád prohmatávat prsa, jestli bolí a běda, jestli ne, to šílím. Posledně se mě doktor ptá, jestli se něco stalo, že jsem mu mezi dveřmi přišla hrozně posmutnělá. Tak jsem se mu svěřila, že jdu za ním vždycky se strašným strachem, co se dozvím, takže při ultrazvuku pronesl "nevidím nic, co by mělo být v nepořádku, jde o více než příkladné těhotenství". Určitě mě chtěl uklidnit a povzbudit, vzhledem k tomu co mám za sebou, takže se do mě ani nehustil, ať pozitivně myslím a rovnou mi řekl povzbudivou větu. Ale je pravda, že mi díky tomu bylo celý den do zpěvu. Mezi prohlídkami jsem v pohodě, i tlak, alespoň co jsem si měřila, bývá ukázkový, ale jakmile se blíží kontrola, šílím a když jsem u doktora, tlak mi vždycky neuvěřitelně vyletí, teď naposledy 147/91, což už je hraniční. Ale doktor asi ví, protože ani tlak nijak nekomentoval a to musím podotknout, že je to moc dobrý doktor. Ve čtvrtek mě čeká ultrazvuk na vývojové vady v I. trimestru, u doktorky, která mi loni diagnostikovala zamklý potrat dvojčat... už teď se děsím jak dopadnu, člověk si říká, klid, nemá to cenu, stejně to neovlivníš, ale poručit se nedá.

mymetka
24. únor 2014

@rebeca17 Já jsem taky 6tt a nic moc necítím, když se na to hodně soustředím, tak pozoruju občas nějaké píchnutí v břiše, trochu prsa, ale únava vůbec a nebliju. Myslím, že je lepší se moc nesledovat a užívat si to, protože možná bude hůř ... a stejně i kdyby bylo něco blbě, tak co s tím chceš teď dělat? Tělo si rozhodne samo jestli to má dopadnout nebo ne.

anulilinkaaa
24. únor 2014

@rebeca17 Ze začátku jsem cítila jen píchání v podbříšku. To trvalo asi týden. Jinak jsem nic necítila do 9. měsíce. Ten mi to, ale teda pořádně vynahradil. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru