V 7+3tt je srdeční akce 0, prosím o názory

risanek
21. srp 2013

Ahojky, jsem po 2 ivf, podle PM jsem v 7+3tt na UZ žl.vaček 4,2mm bez srdička. 15.8 jsem byla na UZ a žl.vaček byl 3,3mm hodnoty hcg 20345, za 3dni hcg 21255 vaček 4,2mm vypada že trochu povyrostl ale doktorka řekla že se tady jedna spíš o zamklí tehu a posila na revizi. Není mne špatne ne špinim ne krvacim, jen sem tam popichava v podbřišku a mam nalite prsa, občas se mi mota hlava. Nechapu proč počitaji 7+3tt kdyš ja jsem byla na odběrech vajiček 9.7 tudíž i na oplodnění, to znamená že jsem tet přesně 6tt, to uvedla i dokltorka ve spravě že CRL odpovída na 6+2. Objednala mne ihned 3 den že rozhodneme co a jak dal, ale mně to přijde moc brzo, tak jsem se přeobjednala až za tyden a uvidíme pokud samozřejmě nebude mne špatně. Četla jsem že hodnot HCG se musí zdvojnásobit každe 2-3 dny, ale u hodnot nad 6000 to trvá i vic než 96hodin což u mne neuběhlý. No zkratka nevím jestli dělám dobře ale cítím tak, na kyretáž mužů jít i za týden tak to nechcy uspěchat . Prosím o vaše zkušeností, budu vám moc vděčna

anina32
21. srp 2013

Nemám vlastní zkušenost, ale vzhledem k tomu že HCG vzrostlo a váček vyrostl, bojovala bych za oddálení zákroku. Držím pěsti ať to dobře dopadne😉

ladie
21. srp 2013

Já bych taky aspoň ten týden počkala.

pindruscha
21. srp 2013

Souhlasím s ostatními, počkala bych ještě týden, srdíčko se ještě může objevit. Hodně štěstí!

holanci
21. srp 2013

Určitě bojuj, dle mého názoru naděje umírá až poslední ... Nevzdávat to 😉

schnek
21. srp 2013

@risanek tak každopádně tě nikdo nemůže nutit podstoupit revizi. Já bych ještě čekala 😉

risanek
autor
21. srp 2013

Děkuji Všem, moc se toho cením že mně dáváte nadějí a mate stejní názor jako ja, čekala jsem na toto těhotenství 5 let a před tím 10 let abych tet to tak rychlé vzdala, na radikální rozhodnutí ještě mam čas jestli i ten to krát nedopadne tak snad zblázním

kevikk
22. srp 2013

ahoj holky, mám podobný-i když asi jen trochu problém. První kontrola 6.8 jen gestakční váček 10,5mm prý to 6+4 neodpovídá ani náhodou. Dnes neplánovaná kontrola kvůli špinění což by asi takový problém nebyl s mojí nepravidelnou MS , ale doktorce se nezdála akce prý je pomalejší než být má a dává mě-nám týden. Nepřipadá vám to taky tak rychlé?? Spíš mě řekla ať počítám s potratem a hotovo ☹
risanek ty se drž, vždy´t nemají kam snámi spěchat 😢

risanek
autor
22. srp 2013

@kevikk ahoj moc mi to mrzí, máme to stejné první kontrola UZ 6.8 plodové vejce 11,4mm, byla jsem po embryotransferu 5+4 od PM, druhy UZ 15.8 žl.vaček 3.2mm, akce 0, HCG 20345ml
3 UZ ihned za 3 dní, od PM 7+3, žl.vaček 4,2mm, akce 0 HCG 21255ml, pry tehu odpovídá 6+2, což je reálna doba oplodnění protože odber vajiček byl 9.7. Vůbec se se mnou nijak nebavila a nedávala aní nadějí řekla že se tady bavíme o ukončení tehu. Zatím mně vůbec níc není zítra jdu ke sve gynekoložce a uvidíme co tam bude,

ivanka8485
22. srp 2013

Já bych počkala. Pokud ti nic není, nekrvácíš, mimoděložní to evidentně není. Zdravotně tě to nijak neohrožuje to čekání. Takže určitě počkej! Klidně se akce příště může objevit!

kevikk
22. srp 2013

risanek
ahoj, budu na tebe myslet mě to čeká až za týden/verdikt/, nebo samovolný potrat nevím co je menší zlo. Každopádně naděje nám umírá poslední, jsou tady maminky kterým se ukázalo srdíčko pomalu už na sále při revizích. Jsem 3x po IVF /dříve/ vím jak nás hlídají, ale vem si že v kupa státech řeší těhotenství až po 12tt příroda si poradí sama. Nás děsí od 5tt nejdřív malej váček a pak tohle zatím si to opravdu neužívám vůbec-spíš naopak.
Bojuj o prcka, pokud jsi v 6tt tak prostě odmítni revizi vždyť na ní můžeme kdykoliv ale na 90%si tělo poradí samo!!

kevikk
22. srp 2013

risanek
jo a mě se ta doktorka taky vůbec nelíbyla. taková ta "ledová královna"

kevikk
22. srp 2013

a ještě jedna věc mě napadla, sice řekla že je to menší o 14dní ale vůbec se mě neptala jakej jsem měla cyklus. Já mám totiž 35dní i déle. Prostě měnesedla a hoooodně vážne se rozhoduju o změně.... 😢

kevikk
23. srp 2013

risanek @
tak jsem to dnes dostala a pořádně, vidíš příroda rozhodla-doufám že se vše vyčistí a nebudu muset po nemocnicích. Nevzdávej to!!

risanek
autor
23. srp 2013

@kevikk Ahoj moc mně to mrzí, vím co to je před 5 rukama jsem byla na 1 IVF po 6KET 1 mimi v 4TT samovolný potrat bez revize doma, děs, kdo to nezažije nepochopí, bolest fyzická se nepočítá. Dnes jsem byla na gyndě u své doktorky která mně řekla že se bohužel nevyvíjí bez srdíčka, od pondělka povyrostl o 1mm což je strašně málo pry v 8tt po PM by mel byt 2x tak velký, tak ležím doma a bulím cely den už nemam aní silu dojit na záchod, zatím nešpiním nic mně není v utery jdu do Centra AR a pravděpodobně mně pošlou na revizí, nevím jak to zvládnu. manžel je mimo přijede až za týden tak jsem v tom sama. Bude mně 37 jsem po 2 IVF nic zamraženého nemáme tak mně čeká poslední hrazeny pokus, jsem zoufala

uwinnika
23. srp 2013

Zamlklé těchu 8+4tt v létě 2011, doktorka mi dělala náběry krve obden téměř 14 dní, ruce jsem měla jak feťák amatér a když mi řekla že sice HcG pořád stoupá ale srdíčko nic tak že doporučuje přerušení tak jsem se sebrala a hned jsem valila za jiným doktorem abych měla nezávislý názor. Bohužel potvrdil zamlké těhu a objednal mě na vyčištění.
Když mě chtěli uspat tak mě museli napíchnout do zápěstí,protože to jinam nešlo a naprosto nechápali tolik odběrů krve,když je prý jasné že HcG bude pořád stoupat dokud mě nevyčistí. Takže taky super lékařka k pohledání. Nicméně když jsem si vyhledávála informace o kyretáži tak jsem se dočetla, že jsme jedna z mála zemí, která k ní přistupuje. Většina ostatních vyčkává na samovolný potrat, protože je to přirozené a další těhotenství prý může přijít hned po nastávající menstruaci, kdežto po kyretáži se musí čekat. V nemocnici mi řekli že 3. měsíce po zákroku můžu znovu otěhotnět, moje doktorka trvala na 6.měsících. Takže můj názor - vyšetření od jiného doktora nemůže nic pokazit.

kevikk
24. srp 2013

risanek @
ahojky, myslela jsem na tebe!! U mě příroda rozhodla-bolí to a bulímale je to hodně i hormonama to tak je. Já mám zasebou 3x IVF 1999 stoho mám dceru, 199š mimoděložní, 1994 nic. 2007 podzim velká revize vaječníků přes dvě hodinyna sále, přešla jsem k jinému vlastně staronovému doktorovi a ten potřeboval vědět co mě tam vlastně zůstalo a co ne-on neviděl pomalu nic 😠
už v nemocnici mě prymář říkal ať to zkoušíme přirozeně že tomu šanci dává, v prosinci 2007 jsem se šla ukázat doktorovi a ten to taky říkal /nechápala jsem jak po 3IVF mě najednou tohle můžou říkat/ dal mě clostík a v lednu jsem hned otěhotněla mám druhou dceru 2008. Teďka mám nového přítele, vysadila jsem AN v květnu a vidíš v červnu jsem přišla do jiného stavu /dopadlo to jak dopadlo ale přišla/
nemám bez iněkcí vůbec MS ale nebyla jsem od května ani jednou jen piju: malinovou směs od dědka kořenáře, jeřáb ptačí v pupenech a ženský čaj a tinkturu od serafina a od puberty jsem dostala 2x menstruaci samovolně což i to byl pro mě malý zázrak
😀
jaký máš ty problém??

kevikk
24. srp 2013

@uwinnika teda koukám že opravdu doktoři dokáží vždy překvapit 🙄
já si zajdu v pondělí na ultrazvuk jestly jsem se vyčistila ale jinak mě je fizicky překvapivě dobře, jen mě překvapuje že už vůbec nešpiním....

kevikk
24. srp 2013

@uwinnika a máš krásného prďolku 😀

kevikk
24. srp 2013

@risanek
oprava 2003 mimoděložní, 2004 nic

risanek
autor
24. srp 2013

@kevikk Ahojky děkují za podpory ja jsem se rozhodla počkat. V utery jdu k doktorovi ale vím že mně pošle rovnou na vyčištění. Tak to stejně nechám na přírodě a uvidím jak to dopadne už jsem se trochu uklidnila

kevikk
24. srp 2013

risanek @
ano, jak tady někdo psal v zahraničí se to na přírodě nechává, tady je to bohužel moc velký kšeft....
pišě jak se máš!!
jak to máš stím IVF?, Důvody??

risanek
autor
25. srp 2013

@kevikk ahojky máš pravdu s tím kšeftem připadám se jako pokusný králík, na kterému nikomu nezaleží. Pořádně níc nevysvětlují všechny špatné správy tí řeknou jako že níc neděje. Ve 20 jsem byla 2x tehotna přirozeně, jen že jsem to nenechala, pak jsem se vdala a s manželem se snažíme od 24 let, a nic. Důvod neznámy, jednou v Gestu jsem je už donutila aspoň nám udělat imunitu a vyšlo že manžel ma zvýšenou imunitu na vlastní spermii, ale nikdo s tím níc nedělal řekly že při IVF to není potřeba. A že máme zkoušet otěhotnět přirozeně že jsme zdravé. Tak už nevím co mám dělat. Před 2IVF jsem se pokoušela otěhotnět s Clostikem při inseminace 3x níc, před necelím rokem byla jsem na laparoskopii a taky vše bylo v pořádku. Tet jsem si řekla že nenechám se odbit a řeknu at nám udělají i genetiku i imunitu. už toho mam dost. A jinak zatím mně furt stejně nic se neděje ní mně nebolí. pořad čekám co se bude dít. A co vy mate za problém, chceš 3 dítě?

kevikk
25. srp 2013

risanek @
ahojky, děkuju za upřesnění. Napadla mě u tebe jedna věc, zkus si u dobrého ale opravdu dobrého maséra nechat odblokovat pánev-po dvouch přerušeních a potratech to můžeš mít i bloklé "vnitřně" ale doktoři to neřeší-nemají důvod. Nasaď vitamíny malinovou směs od dědka kořenáře, jeřáb ptačí pupeny a čaj ženský od serafinu, femigard od naděje.Oba berte kořen MAKA a pijte červenou řepu /alespoň 2měsíce je šťáva 100% u mě stojí 42kč ale dokáže vyměnit krev a je to vlastně obyč věc 😎
tak a teďka ke mě, s bývalím jsem se snažila 1rok a nic tak jsem šla na vyšetření a on spermio já málá ovulace a manžel pomalé a málo spermio.Takže první IVF, stoho mám 14letou dceru, jezdilo se vté době do Prahy když jsem chtěla druhé rozhodla jsem se pro Hradec SANUS po druhém IVF jsem měla mimoděložní a po třtím už nic. Zjistila jsem tam jednu věc tam to bylo vidět i veřejně tam se platilo i za otevření dveří ale jak píšeš nikdo nic neřelk vše bylo vlastně normální, jen si pamatuju že mě nabídly abych si nechala vzít i druhý vejcovod-prostě jen tak že abych se prý vyhnula dalšímu mimoděložnímu /od té doby mě tam nikdo neviděl, prostě si mě chtěly posichrovat děs/.
v roce 2007 jsem šla na tu revizy a pak pomohl jen clostík. Teďka mám dva roky nového přítele máme jeho dceru v plné péči ale chtěly by jsme spolu mimčo, tohle "vyšlo" po 3měsících od vysazení a jen na bylinkách. Prostě tělo se mění, možná by to dřív šlo taky bez těch všech IVF a zákroků nevím,nevím. Pokud ale tobě říkají že jsi zdravá a manželovi taky tak to zkus povzbudit jinak vlastně jet tak obyčejně ale vidím to na sobě-jde to. Někdy to tělo je prostě přestimulované. Když budeš ohledně těch bylinek chtít vědět cokoliv klidně napiš-můžeš i na mobil nebo email budu ráda-taky potřebuju s někým mluvit....
evakovacova@email.cz 603211136
a dej si červené víno a teplou koupet uvidíš..... hlas se!!

risanek
autor
25. srp 2013

@kevikk Děkuji moc za nápady určitě to vše zkusíme ozvu se po utery jak budu něco vědět víc tobě taky držím palečky ať se zadaří zas a úspěšně, musíme tomu věřit za rok budeme vozit kočárky uvidíš. 🙂 A vínečko si dam na uklidnění i na krev a na naše zdravíčko 🙂

ivarei
25. srp 2013

V 7+2 u mě taky dr. nenašla srdeční akci. Po týdnu bylo vše OK ;).

kevikk
25. srp 2013

risanek @
budu na tebe myslet!!
Zítra jsem doma, tak písni. Dobroty budeme užívat spolu tak si budeme hlásit 😀
zkoušela jsi někdy OVU test??
a tak na zdravíčko 😀
ps: ještě zkouším sehnat info o tinktuře drmku já znám bylinku, tinkturu tady dělá bylinkář Jukl Polička a dost to chválí Polička je od nás kousek ale dá se sehnat na netu. Ty jsi přímo z Prahy??

zzzzuuuuzzzziiii
25. srp 2013

holky mam za sebou 3 zamlkle potraty, vzdycky to vzdalo srdicko, takze presne vim, cim si prochazite a co prozivate. Vsem vam drzim palecky. Zrovna to taky resim, byla jsem na revizi minuly tyden, po druhe za pul roku... nemusim vypravet...
ted cekam na verdikt, co dal, ceka nas dalsi vysetreni, döufam, ze se tim nekdo bude chtit zabyvat, protoze jinak me zatim vzdy jen odbyli...

kevikk
26. srp 2013

zzzzuuuuzzzziiii
nechápu když už chceme nějaké vyšetření proč nám ho vlastně neudělají 😖
já si taky furt říkám že tam něco nebylo dobře, ještě jdu 4.9 na štítnou jinak se láduju bylinkama. Drž se, jsou maminky které nemají děti vůbec a to je pak ještě větší mazec-zvládneme to všechny!!

neytiri25
27. srp 2013

počkej ještě. můžeš mít mladší těhotenství. já jsem 7+4. Podle UZ ale 5až6. takže v klidu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru