V 7+6tt je na ultrazvuku jen gestační váček, mám šanci?

vercula7
8. črc 2013

Ahojky holky včera jsem zašpinila po sexu tak jsme radši jeli na pohotovost.Tam mi dr řekl že to je normální podíval se a nic závažného.Podle poslední MS co mi vypočítal jsem včera byla 7+6 (ale od svého dr z minulé kontroly před 10ti dny jsem se dozvěděla,že jsme mladší o 14 dní zhruba tudiž tehdy místo 7 týdne tak 5tt).Zarazila jsem se ve chvíli kdy si dr na pohotovosti prohlížel utz moc dlouho a pak po dlouhém tichu mi říká že se mu to vůbec nelíbí že na to že bych podle poslední ms měla být 8tt tak nic ve váčku nevidí.Poté tam ale cosi když to našel objevil tak ve váčku bylo cosi hodně zřetelného kulatého podle dr asi žloutkový váček ale není ji jistý přitom to bylo velké pomalu jako vrata a vedle přesně podel stěny gestačního váčku bylo vidět že je tam plod ještě mi to ukazoval že tam něco vedle vidí ale že si není jistý že to asi nebude plod a že by řekl že mám zamlklé těhu že tam není ani srdeční činnost a že to momentálně vidí na vyčištění :( měřil mi ještě gestační váček a ten odpovídá velikosti 4+1 zase tudiž 5tt.Začal mě utěšovat že jsem mohla otěhotnět o měsíc později a že opravdu těhu může být teprve takto na začátku že už se s tím několikrát setkal.jenže já nevím tento týden ve středu jdu ke svému dr tak mám strach.už jsem propadla depce a pořád se mi honí hlavou ty jeho slova.Myslíte že mám nějakou šanci nebo to mám už spočítané?

zuza01
8. črc 2013

@vercula7 Já nevím, proč ti dr. pořád tak straší. Podle ms se nedá určit přesné stáří plodu, to je tak orientační... A s velikostí, mě se jednou na utz střídali dva dr., a ty naměřené hodnoty byly docela jiné... jde o to, jak se jim podaří "chytit" okraje gest. váčku. A nabírali vám krev na hcg? Aby to teda bylo s čím srovnat, když už posílá na revizi...
Tak bych ještě vydržela, nic není ztraceno, já jsem měla před měsícem taky nervy, oznámili mi mimoděložní a není 😉 Držím palce.

vercula7
autor
8. črc 2013

@zuza01 vůbec mi ještě nic nenabírali to možná ve středu ale mám strach včera mě dr na pohotvosti tak viděsil přitom jsem na utz jasně viděla gestační váček a v něm žloutkový a s plodem a ještě mi říkal vidíte tam dole něco podlouhlého je co vypadá jako plod ale já si nejsem jistý to nebude plod.mám strach z té středy jak to dopadne a když už by to dopadlo špatně tak jak to unesu

zuza01
8. črc 2013

@vercula7 Já jsem byla na revizi v březnu, ale nic neuspěchali, nabrali mi krev, hcg mi klesalo a váček se nezvětšoval. Ale i když to nevypadalo hned dobře, rozhodně mě nikdo hned neposílal na revizi! Divím se, že nebrali krev, s čím to chtějí srovnávat?
Teď to chce co nejmíň se stresovat, ono to prostě nějak dopadne, stres tomu jen uškodí. Teď těžko říct, ale třeba to bude dobré, já už si vyslechla tolik diagnóz, víckrát se u mě spletli.

vercula7
autor
8. črc 2013

@zuza01 no uvidím mám z toho strach a ne revizi nechci :( snažím se tak nějak být v klidu ale nějak mi to nejde :(sestra mi dnes do telefonu řekla že do středy mám mít klidový režim nesmím moc chodit spíš mám ležet hodně pít a jíst a být v klidu zatím

zuza01
8. črc 2013

@vercula7 Já vím, nikdo nechce na revizi... A třeba nebude potřeba. Víc doktorů víc ví. Jak jsem psala, já už si vyslechla věci... strašili mě, že dítě nemá různé orgány, že bude deformované... nic z toho se nepotvrdilo. Držím palce!

marketa137
8. črc 2013

@vercula7 pokud sama víš kdy jsi otěhotněla tak počkej, ve středu by měl být posun ve velikosti gestačního váčku. nech si nabrat krev a pak v pátek to taky dost napoví 🙂 . Ten pocit znam, mě už posílali na revizi, já nešla za 3 dny vše ok jen rozdíl 9 dní 😉

romantika
8. črc 2013

presne tak nikam nespechej, mimodelozni to není takze není důvod na revizi. Ja druhé tehu mela podobne, dlouho se nevedelo, chvili mimo delozni ale moje gynda nikdy nespecha. Mimodelozni se ceka do 9tt coz ty nejsi takze ti nehrozi riziko prasknuti a tudíž mas casu na cekani habakuk. Taky jsem spinila apod. a doma mi lezi krasny kluk jak buk. Pokud nevis kdy si otěhotněla tak je variant tolik ze seckat nikomu neublizi. Sex na chvili vynechte a uvidíš.Drzim palce, mne se tehu taky ukazalo az nejaky konec 8 tydne. To uz každý den byla obrovska změna. Jak se to rozjede tak se vyvijiplod velice rychle, dlabej tehu vitaminy a seckej.

prdecek
8. črc 2013

vše bude v pořádku neboj! na doktory prď a hlavně se hoď do pohody. Mě se lišil datum porodu dle ms a dle ultrazvuku o 11dní, takže možné je vše a ve středu už bude určo vidět vše jasněji 🙂 držím pěsti

vercula7
autor
8. črc 2013

@prdecek
@romantika snad máte holky pravdu tak nějak mě utěšuje to že od minulého ultrazvuku kde nebylo vidět ještě nic ve váčku tak ted to tam bylo a ten blb mi tvrdil že to asi není plod pokud to dopadne ok tak si na něm zgustnu že uvidí.to už by bylo po 3 co se u mě mýlil. mám si ted rozhodně se stykem dát pauzu na pár dnů no a snad to bude ok sestra u mého dr mě utěšovala že ještě není nic ztracené že opravdu můžu být s těhu mladší.já nevím podle poslední ms jsem měla otěhotnět 23.května což mi neodpovídá doktor mi zase včera na pohotovosti řekl že jsem mohla otěhotnět až na začátku června těsně před ms.já sama nevím kdy jsem mohla otěhotnět co vím je že před těhu jsem měla dva cykly napravidelné a opožděné o týden a něco

prdecek
8. črc 2013

@vercula7 hele, ono to je někdy tak, že prostě otěhotníš později a můžeš i těsně před nebo těsně po ms. Záleží kdy tělo uzná za vhodné, že je čas na ovulaci 🙂 od známé dcera počala obědě děti během ms, jindy neměla ovulaci, zvláštní že? ale možné 🙂

evcounek
8. črc 2013

@vercula7 jen klid vše dopadne určitě dobře my jsme skoro o 14 dní mladši než by jsme měli být. termín porodu mi podle poslední MS vychází 5.11. Podle UTZ ve 12tt na 12.11. a ve čtvrtek jsme byly na UTZ ve 20tt (to jsem měla být 21+2) a dr.říkal, žeto vypadá dobře a měřil mimi a byli jsme 20+4 no tak se v tom vyznej. Hlavně klid a věř ve šťastný konec.
Já taky věřila, že to mimi dožene (na tom UTz ve 20tt jsme byli už podruhé, protože jsme neodpovídali stáří) Jinak čekáme holčičku

ccaamm
8. lis 2016

Ahoj holky,mam na vas dotaz...jsem podle PM v 7tydnu tehotenstvi...coz se mi moc neda PS 20.9. vcera jsem byla na gynde a dr.rekla ze v gestacnim vacku nic nevidi...poslala me na ultrazvuk do nemocnice tam taky nic nevideli a tak me dali termin za tyden na revizi....Je to v poradku?uz neni moznost ze se tam plod objevi???prosim o radu jsem beznadejnna...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru