V 7tt hladina hCG moc nestoupla, můžu ještě doufat?

janad88
17. čer 2014

Ahoj ... jsem v 7 týdnu přesněji 6+5 a dneska mi brali krev ....hodnota mi od posledního odběru stoupla z 1 805 na 1 909 ... myslíte že můžu ještě doufat? před týdnem na UTZ vše podle Dr. v pořádku.na další jdu zítra.máte s tím některá zkušenost? děkuju J.

vlajka1
17. čer 2014

Mam zkusenost, bohuzel spatnou. Zezacatku by melo hcg narustat dvojnasobne za 48hod. U me se jednalo o zamlkle tehotenstvi. Drzim pesti, at to dopadne dobre, muze to byt treba laboratorni chyba.

janad88
autor
17. čer 2014

Děkuju za odpověď a podporu ... doufám ☹

lilia81
1. srp 2014

Ahoj, prosím jak to dopadlo????

zrovna řeším něco podobného HCG roste co 72 hodin, ne 48 (což je dle učebnic přípustné) 5+3 mám 1340 (5+0 669), na UTZ byla tečka v děloze, ale dr. si nejsou jisti, zda to "je ono". Další UTZ v pondělí odpoledne a já mám před sebou víkend ... díky za informace

ululul
1. srp 2014

Mě HCG rostrlo strašně pomalu celé těhu, dokonce pak začalo klesat mnohem dřív, než klesat mělo. Jezdila jsem po gentice kvůli vrozeným vadám, byla neustále sledovaná na utz a všichni doktoři mi říkali, že pravděpodobně potratím, nebo předčasně porodím, že s takovou hladinou HCG se miminko neudrží. Já vystresovaná, prořvala půlku těhu a nakonec jsem rodila plánovaným císařem v 39+1, malá měla 3110 g a 48 cm a dneska je z ní čtyřměsíční ďáblice 🙂 Takže naděje je tu vždycky 😉

lilia81
1. srp 2014

Mno, tak to odpovídá tomu, že si myslím, že čekám pěknou potvůrku! Hcg roste totálně jinak než u syna, prostě se tam v bříšku fláká ... snad to dobře dopadne, mám za sebou biochemko, zamlklé těhu dvojčátka, tak bych brala, aby konečně tohle těhotenství bylo bez problémů, ale asi mi to není přáno se na začátku nestresovat ... tak uvidíme v pondělí odpo, doufám v dutinku s gestačním váčkem ....

78marcela
3. zář 2014

@lilia81 ahoj, prosím tě jak to dopadlo, jsi ty i miminko v pořádku? Já teď řeším něco podobného, od samého počátku to s mým hcg vypadalo všelijak, v pondělí bylo 435, což bych měla byt 5+2, v pátek asi zase kontrolní odběr. Tak doufám, že to dopadne ok. Budu ráda když das vědět, jak se to u vás podařilo.

tarra27
3. zář 2014

holky, já měla MS a za týden mi bylo divně, udelala jsem si tehu test a byl pozitivní...šla jsem k lékaři, nic moc neviděl, bral mě odbery, ale mě rostlo hcg hodně pomalu, můj gyndař mi řekl, že doporučuje laparoskopii...zavolala jsem ještě lékaři, co mě rodil sekci a ten mi udelal kontrolní ultrazvuk, nebylo videt nic vysoká sliznice, ale srdíčko, plod apod ne.... a tak delal mi odběry ob dva dny, hcg bylo jednou 179, pak 240, 440, 580, 779...říkal, že pokud nebudu mít hodnotu HCG nad 1000, že na UZ nic videt nemusí být...ale že by dal mimi šanci a žádnou laparoskopii nedelal....že nění vše podle učebnice a tabulek...měl ženy, kterým se to pak rozjelo a byly v pohodě...já bohužel jsem začala asi do dvou týdnů krvácet (+-8týden) plus mi pak za dva dny kleslo hcg.......ale holky, slzička ukápla, ale na druhou sranu už deti mám...tohle bylo loni...prostě to tak mělo být. nyní zvažujeme zda znovu mimi zkusíme...já jsem pohodlná , navíc jsme v cizí zemi atd atd...no uvidíme...

každopádně holky, to že vám stoupá pomalu neznamená, že je to špatně...ten lékař je báječný....fakt kapacita...a moc se mi líbilo i s tím souhlasím, že není vše podle příruček...a pokud neklesá hcg, tak bych z ttoho nedelala hned závěry....

držte se, hodně štěstí a zdraví a brzy miminka at jsou u vás 🙂

kvakuska
3. zář 2014

@lilia81 myslím že tvé HCG je v pořádku, hodnota se má zdvojnásobovat co 2-3 dny, takže u tebe to odpovídá ... ne vždy se příroda chová podle učebnic
... stává se třeba také, že se zpočátku chytnou dvojčátka, takže HCG je vysoké a krásně stoupá, potom najednou pokračuje v růstu, ale ten růst už není tak strmý, často doktoři v tu chvíli začínají strašit zamlklým těhotenstvím, a přitom se prostě jen jedno dvojčátko přestalo vyvíjet a to druhé mimi co se drží nezvládá samo zdvojnásobovat tak vysoké hodnoty... prostě příroda si často dělá co chce a nějaké tabulky nebo učebnice jsou jí naprosto ukradené 😎

lilia81
4. zář 2014

no holky u mne to bohužel nedopadlo, ale děkuji za reakce

akmitaf
4. zář 2014

@lilia81 to je mi líto , ale nezoufej bude líp

janad88
autor
15. říj 2014

omlouvám se, že jsem neodpověděla, byla jsem delší dobu mimo.u mě to taky nedopadlo dobře.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru