Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

V 7tt mi doktor nedá neschopenku, je to normální?

iluky
15. pro 2014

Ahoj vsem, prosim o radu…jsem ve zkusebni dobe a jsem 7tt, prodavam v parfumerii 12hod denne bez moznosti si sednout a je mi tu fakt zle, nemame tu wc a uz jsem tu zvracela nekolikrat do kyblu. Dnes jsem to rekla dr a ten mi odvetil ze do 12tt mi nemuze dat neschopenku a ze mi nemuze pomoct. Je to normalni?

lenka.han82
16. led 2015

@kif
@xpila Doktor možná postupoval správně, ale na druhou stranu posouzení rizik práce může udělat smluvní doktor nebo obvoďák a ten by měl to riziko ve firmě správně posoudit. Navíc ne každá firma má možnost přeřadit zaměstnance na jinou pozici nebo lehčí práci. Z obou stran je lepším řešení ta neschopenka. Pracuji na personálním oddělení ve strojírenské fabrice, kde je 3-směnný provoz a z dělnické pozice u stotunových lisů se těžko najde jiná lehčí práce pro těhotné, takže nám automaticky odcházejí maminky marodit. Samozřejmě jinak je to v kanceláři, ale i zde cítíš vibrace a hluk z fabriky...

xpila
16. led 2015

@lenka.han82 Jenže pokud nemá zaměstnavatel lehčí práci, na kterou by mohl přeřadit, tak má zaměstnankyně nastoupit na překážky na straně zaměstnavatele s náhradou mzdy. A neschopenka opravdu není pro zaměstnankyni lepším řešením, jelikož bude mít nižší příjem, omezené vycházky a de facto je to zneužívání sociálního systému.
Nicméně jako personalistka bys to měla vědět...

kif
16. led 2015

v práci jsem se ptala jestli tam je práce co bych mohla dělat a řekly mi že není a když už by se něco naskytlo tak je to na pár dní.to mi mají dát potvrzení?

xpila
16. led 2015

@kif Ne, pokud nemají jinou práci, tak to jsou překážky na straně zaměstnavatele.

lenka.han82
16. led 2015

@xpila To já všechno bohužel vím, ale praxe je úplně jiná 🙂)) Hodně holek tady mluví o tom, že jejich babičky a maminky chodili do práce celé těhotenství, ale srovnejte si práci jejich a práci naší. V dnešní době je vystresovaný jak dělník u linky, tak střední management, o vrchnolných pozicích nemluvím, běžně se pracuje přesčas, a zaměstnavatel jedná stylem:" jestli tu nechcete pracovat, můžete jít taky někam jinak!" a pro mě za každou cenu lepší rozumná dohoda. Za cenu ochránění dítěte a těhotenství bez stresu bych se s ním nehádala. Bohužel asi bychom všichni rádi žili ve státě, kde se dodržují všechna pravidla, hlavně etická, ale nevím, jaké máte zkušenosti Vy, ale já se zaměstnavateli ne příliš dobré...