V 7tt (po 2 potratech) mě pořád bolí v podbřišku

baruskaaa14
26. lis 2013

Ahojky holky....
chtěla bych se zeptat,jestli je normální,že mě pořád bolí v podbřišku...Není to nijak extra nevydržitelná bolest,ale je to nepříjemné...
U doktora jsem byla v 5 týdnu a byl tam normálně gestační váček s tečkou...Takže mimoděložní to není..Jsem v tomhle roce po 3.těhotná....
Předtím jsem 2-krát potratila obojí v 6 týdnu..Takhle mě to předtím nebolelo,tak se radši ptám..nemám žádné zkušenost a trochu se bojím...na kontrolu jdu až za týden...děkuji všem za odpovědi 🙂

baruskaaa14
autor
27. lis 2013

@krausule ..tak držím palečky,at vše dobře dopadne......určitě dej zítra hned vědět...určitě budeš klidnější...je to lepší si tam zajít,i když doktoři a sesřičky říkají něco jiného.....Já se taky dneska nacpala do nemocnice,že mi je zle a bolí mě dost břicho a něchtěli mě vzít,že se mám objednat..Tak jsem říkala,že jsem 2 potratila a že jsem v 7.tt a najednou vše šlo....

krausule
27. lis 2013

@baruskaaa14 tak jsem se zrovna taky vratila ze špitalu..trochu jsem začala špinit..a taky se dost vydesila..uplne mne strach "ochromil"..vzali mne tedy na ultrazvuk..zatím nic moc nejde videt je to brzo..ale je to v deloze..a taky se tam pry "risuje činnost srdíčka"-dostala jsem jakesi hormony-a doktor řekl,že v tomto ohledu to musime proste nechat na přírode..že to,že je to ted v pořadku v ramci možností-neznamena že za hodinu-dve to nemuže byt jinak..proste na tehotenství pry zazračné léky neexistujou..pokud je vše v pořadku-plod se udrží..pokud je nekde problem..mužu ležet cele dny..a stejne si příroda poradí..moc mne tedy nepovzbudil..chjoo..

baruskaaa14
autor
28. lis 2013

@krausule To je mi líto...Na druhou stranu už můžeš být bez obav,že to není mimoděložní...já vím,to je nejhorší příroda..ona si to nějak udělá,ale mi jsme celou dobu v nervech,jestli se něco nestalo...já to už beru pozitivně....prostě věřim,že to zvládnu...už jen měsíc a týden...budu nám držet palečky,aby to bylo vše v pořádku...já jdu na kontrolu příští středu...pak napíšu...a kdy jsi měla naposledy menstruaci..???myslim,že to budeme mít o chvilku od sebe....ty jo já bych byla štastná,kdyby nám to vyšlo a mohli jsme se těšit na naše prcky malý a nakupovat oblečení a hračky...🙂...akorát jsem se tě chtěla ještě zeptat,jestli nevíš,kdy jsou zjistitelná dvojčata na ultrazvuku..zapoměla jsem se zeptat doktorky..Máme dost dvojčat v rodinně,tak abych nebyla překvapená... 🙂

krausule
28. lis 2013

@baruskaaa14 tak koukám,že toho máme opravdu hodne společného 😀 muj přítel je z dvojčat 😀 maji v rodine dvojčata..a taky moje babička byla z dvojčat 😀 ja mnela mesíčky 27.října..tak nevim-jstli je to 4 nebo 5 tyden?

baruskaaa14
autor
28. lis 2013

@krausule ..No já si to zadávala na těhotenský kalkulačce na maminkam.cz a tam mi to ukázalo,že jsi 4+4..takže-5 týden...Tak to jsme kousek od sebe...ptala jsem se doktora,jestli to je pravdivý na tomhle serveru a on říkal,že ano...potvrdil mi to samé co oni tam....já jsem 6+4...takže 7 týden...prý se to automaticky zaokrouhluje nahoru..,,poprvé jsem byla u doktora ve 4+6 tt..a už to tam bylo vidět a srdíčko včera 6+3,ale miminko je prý větší,,,je už veliký,jak kdybych byla v 7+0..prý jsem měla dřív ovulaci... tak to je dobrý..máme to fakt podobný...brácha měl mít dcery dvojčata (ale jedno nepřežilo)..babička a prababička měla taky dvojčata...a pak i teta...takže dobrý.. 🙂 🙂 🙂 ...

krausule
28. lis 2013

@baruskaaa14 tak to je fajn..mužem si dávat rady 😀 já už tedy rodila-mnela jsem ale 23 r..takže o hooodne mín..a už si na to vubec nepamatuju..tedy na porod žive do dneška..ale to tehotenství ne..taky jsem před synem potratila ve třetím mesíci..pak za rok bez problemu otehotnela..a žadne problemy v tehotenství nic..no a ted mam noveho partnera 5 let..a chteli by sme společny "kousek" 😀 no a loni dva potraty..doktor mne říkal,že to muže byt i zmenou partnera..ale když se mne to stalo i předtím..s byvalym..spíš si myslím,že u mne bude problem..ty první tři mesíce..včera mne to špinení fakt vydesilo..asi jsem přecitlivela..ale opravdu se bojím..toho strachu se človek nezbaví jen tak...a byva ti špatne?Mne dneska rano bylo poprve trochu "blivno"..už to asi začne..

baruskaaa14
autor
28. lis 2013

@krausule No moc špatně mi do dnešního dne nebylo....Dneska odpoledne,když jsem si dala pomeranč,tak mi nějak nesednul a šla jsem na záchod....myslíš,že by to mohlo být výměnou partnera,jo..???hmmm....
To já mám jen jednoho,kterého jsem si letos v červenci vzala a prožíváme to spolu.(je mu sice víc,ale neva..40🙂)..Když jsem ho poznala,tak mi tvrdil,že v životě nechce mít dítě a svatbu..A najednou šup,1.těhotenství(nečekaně jsme otěhotnili přes antikoncepci),poté druhé těhotenství za 2 měsíce,to už jsme tedy plánovali a bohužel to tedy taky nevyšlo....Pak jsme se vzali..jelikdož víme,že už spolu chceme zažít vše,tak nám nic nepřekáželo v cestě...no a za další 3 měsíce jsem opět těhotná,takže doufám,že ted už nám to výjde... nic víc si tolik nepřeju...byl by to ten nejhezčí vánoční dárek... 🙂

krausule
29. lis 2013

@baruskaaa14 ahojky-to nevím..doktor mne to říkal,takže pokud by to nevyšlo-chtela bych na nejake geneticke testy..i když gynekoložka mne říkala-že pokud už jsem jednou normalne dítko odnosila a porodila bez problemu..tak by nemnel byt problem..sama nevím..takže čekam(musím přiznat že docela v napetí) co bude..takto si otehotnela brzo..pokažde-to je velike plus..my ted potřeti se snažili 9 mesicu než to konečne vyšlo..proto bych byla moc ráda kdyby tentokrat bylo vše v pořadku ☹ taky už mi není 20.. 😒

baruskaaa14
autor
29. lis 2013

@krausule ..ahoj..Věřím,že vše v pořádku bude....Je hezký,že už máš jedno dítě...ty 3 měsíce jsou nekonečný,co...???každý den si říkám,už aby bylo o měsíc víc...

krausule
29. lis 2013

@baruskaaa14 ani mi nemluv...navíc mne pořád bolí vaječníky..jako u MS..takže pořad čekám co bude...chjoo..snažím se v prubehu dne ležet..a pak je to o to horší..človek pak nad tím pořád přemýšlí..

krausule
2. pro 2013

@baruskaaa14 ahojky-tak co máš novýho?Jak se cítiš?Ja upřimne nic moc.. 😒

larac
2. pro 2013

Někdy se ty problémy udržet miminko dají lehce vyřešit. Jedno z nejlepších v Evropě je Oddělení reprodukční imunologie v Praze Podolí. Stačí mít žádanku od gynekologa. Nic se neplatí. Jen je dlouhá čekací lhůta - 3 měsíce. Takže, kdyby tady byl někdo, komu by se další pokus o donošení miminka nepovedl, ať neváhá a zavolá si tam. Je to hrozně jednoduché a nenáročné vyšetření a mohou tím mnoho zjistit. viz odkaz: http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51

krausule
2. pro 2013

@larac opravdu?Je to zajímavé-ted jsem si to četla..tak pokud to u nas "opet nevyjde"-rozhodne bych si tam zajela..díky moc za tip.Jo ty jsi tam byla?

larac
2. pro 2013

@krausule Byla. po třech potratech. Ve většině reprodukčních středisek dělají testy, ale jen minimální. A jejich zájmem nakonec stejně je aby se člověk rozhodl pro umělé oplodnění, protože z toho mají peníze. Zatímco v Podolí nedělají umělé oplodnění a jenom zjišťují příčinu nemožnosti otěhotnět nebo donosit dítě. Zjistili mi alergii na sperma a alergii na obal toho plodu. Proto jsem dítě vždycky hned ze začátku vypudila. Ženě vezmou krev, a muž tam musí nechat vzorek spermatu. Pak je pohovor, kde zjistí všechny možné informace. Celé to trvá jedno dopoledne. A asi po měsíci a půl přijdou výsledky a doporučení jak dále postupovat. Mě naordinovali kortikoidy, které jsem brala i během dalšího těhotenství. (Čili silnější protialergické prášky) A dneska mám nádhernou zdravou rok a půl starou holčičku.

larac
2. pro 2013

Určitě nepomůžou všem. Ale je tu velká šance. Nevím, zda to na stránkách uvádějí ale mají přibližně třetinovou úspěšnost ode všech pacientů (I ti, kteří nemohou otěhotnět, i ti, kteří nemohou donosit)

krausule
2. pro 2013

@larac Tak to je krásné 🙂...já sama jsem po třech potratech..i když je pravda,že jedno ditko už mam..akorat ted se nejak nedaří..tak si říkam,jestli muj syn-nebyl takovy "malý zázrak"..že jsem ho bez problému donosila.. 😀

larac
2. pro 2013

@krausule Zázrak byl a je určitě. 🙂 Pokud byly ty potraty až po synovi, klidně je možné, že se něco změnilo. Právě od třech potratů se to bere jako neplodnost. Mě se to po prvním porodu samo nějak vyléčilo a teď bez jakékoliv medikace jsem s druhým dítětem ve 37. týdnu těho.

krausule
2. pro 2013

@larac tak to je nádherné a moc gratuluju 🙂 praveže ne,ja potratila spontanne před 12 lety,pak behem roku otehotnela..žadne problemy-tehotenstvi i porod bez problemu..možna je chyba v tom,že jsem před 5 lety zmenila partnera-a prave s tým jsem ted dvakrat po sobe potratila..nevím-nekdy je chyba i tam..třeba prave v genetice..nebo nevím..s otehotnením problém nebyl..to jsem třikrat po sobe otehotnela skoro hned..akorat pak ten prvni trimestr je "zaklety"... ☹

larac
3. pro 2013

@krausule JAk říkáš. Někdy je problém v chlapovi. Jeho sperma může vyvolat negativní reakce. Každopádně držím palce, aby Ti to tentokrát dobře dopadlo!

larac
3. pro 2013

Někdy potrat také způsobí konzumace kyseliny listové. Protože ta působí tak, že pokud je plod poškozený a nebyl by schopen dobrého vývinu, tak jej pomůže vypudit.

zuza01
3. pro 2013

@krausule Mám to úplně stejně. Nemám problém otěhotnět, to jde rychle.
Před třemi lety jsem otěhotněla a máme zdravou holčičku. Ale letos už dva potraty. Tak nevím, dr. tvrdí, že pokud to šlo jednou, musí to jít znovu. Partnera jsem nezměnila. Je to hrozné...

krausule
3. pro 2013

@larac vážne?to jsem nevedela..a listovku beru už rok-to je pravda..a momentalne si každe rano pichám Fraxiparine na ředení krve..spíš tedy preventivne mne bylo řečeno na hematologii..byla bych moc rada,kdyby to konečne vyšlo.. 😢 akorat mne delají starosti ty bolesti v podbříšku..nevím do jake míry jsou normalní..když ležím a odpočívám jde to..když se víc rozhybu-začínaji pobolívat vaječníky i podbřišek jako u MS..ve čtvrtek jdu k doktorce tak snad to bude v pořadku..a tobe přeji taky vše nej! 😀

krausule
3. pro 2013

@zuza01 tak s tymto argumentem se setkávám taky..pry když už jsem jednou rodila a tehotenstvi bylo bez problemu..je tam šance -že ty potraty byli proste jenom nahoda..nebo neco špatne..a přiroda si proste poradila..byvaly gynekolog mne dokonce řekl,at to skusime za 6 mesicu proste znovu a kdyby nahodou se to opakovalo-tak to začnem řešit..to tedy "hodne človek potřebuje slyšet po dvou potratech"..okamžite jsem zmenila doktora..a ted jenom doufám,že už jsem si snad tu "dávku smuly"vybrala.. ☹

zuza01
3. pro 2013

@krausule No, náhoda. To je dost blbá náhoda a ještě dvakrát za sebou. Mě dr. odebíral stěry na infekce, nikde nic. Mám šílený strach a vím, že pokud se mi to stane potřetí, už do toho nepůjdu. Vůbec si to totiž neužívám, jen se nervuju a pozoruju se. Můj dr. tvrdí, že má hodně podobných případů a i po genetickém a imuno vyšetření se nic nezjistilo, tak se k něčemu takovému nemám moc upínat. Pravda ale je, že je toho teď nějak moc nebo nevím, jestli se o tom jen víc mluví? Každopádně držím palce 😉

baruskaaa14
autor
3. pro 2013

@krausule Ahojky,,ted jsem tu nějak moc nebyla...Jen chvilku,tak odpovídám až dnes...U mě nic nového pořád to samé...Bolesti v podbřišku jako u tebe a klasický pocit,že se něco stane,i když už docela věřim,že to zvládneme...Ale každý záchod kontroluju toaleták,jestli nekrvácim...prostě se bojim...Zítra jdu na kontolu k nové doktorce(je to známá kámošky,tak mě doporučila jít tam)..Tak jsem zvědavá...Ty jdeš ve čtvrtek,vid..???Doufám,že bude vše ok...já ti zítra po kontrole napíšu a ty mě ve čtvrtek taky,ju???zatím ahojky... 🙂

krausule
3. pro 2013

@zuza01 taky mám ten pocit,že je toho nejak hodne..o tom pozorování mne ani nemluv..ja trnu každym dnem..a u každeho bodnuti strnu strachem..je to hrozné..na psychiku..ja si ten druhy spontanny potrat zažila doma..a nebylo to nic příjemného..nikdy víc už si to nechci prožít znovu..nechtela jsem na kyretaž..po prvnim jsem byla..podruhe už ne..a cítím to taky tak..pokud bude neco špatne..nepujdu do toho znovu..vubec se nedokážu radovat-jenom trnu..takže rozumím jak to myslíš..

krausule
3. pro 2013

@baruskaaa14 ja to samé..taky kontroluju na zachode-je to šílené!Nekdy mam docela pocit že snad už neco i teče 😀 tak letím na zachod s hruzou v očích..a ten pocit ulevy když tam nic není je nepopsatelny.. 😀 připadam si jako blazen..ty nervy jsou hrozné..a taky ta bolest v podbříšku-nekdy mam pocit,že mne to tam všechno hrozne tlačí a že mi snad vypadne celej spodek..je to nepříjemne..mslím na tebe-a určite pisni..ja jdu ve čtvrtek..ješte zítra to nejak přežít..chjoo..

zuza01
3. pro 2013

Já byla na revizi 2 x. Bojím se taky pořád a všeho, pokaždé jsem nepřešla pře 9tt... Mám výkyvy, někdy si říkám, že do třetice to musíme dát, pak zase, že jsem to už neměla zkoušet... Ale chci ho, hrozně moc.

larac
3. pro 2013

@krausule A jíš dostatek magnezia?

larac
3. pro 2013

Někde jsem také slyšela, že o mnohých potratech se žena ani nedozví. Že si to to tělo prostě vyřeší samo a že ženy potrácí normálně jen se o tom neví, protože to nesledují. Tak nevím, jestli to může být pravda..

Já jsem měla hodně poševní záněty. Kvasinky a nakonec zjistili i chlamydie. Gynekoložka samozřejmě tvrdila, že to spolu vůbec nesouvisí, ale imunolog řekl pravý opak. Že to má velmi úzkou souvislost a první se musí definitivně vyřešit a vyléčit záněty. Což většina gynekologů neumí. Jenom dají letáček s reklamou na mast nebo čípky, které zabírají jen krátkodobě. Pokud nezaberou, je to imunologická porucha, nikoliv nějaká krátkodobá nákaza a měl by to léčit imunolog. Chlamydie se zase musejí léčit několik měsíců a to antibiotiky, jsou to svině, protože to vypadá, že už je člověk nemá ale ony jsou jen schované, než člověk přestane antibiotika užívat a zase se objeví. A dlouhodobé užívání antibiotik má za následek zničené tělo naprosto nepřipravené otěhotnět a zvýšenou citlivost na jiné záněty (kvasinky) takže běh na dlouhou trať.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru