V 7tt (po 2 potratech) mě pořád bolí v podbřišku

baruskaaa14
26. lis 2013

Ahojky holky....
chtěla bych se zeptat,jestli je normální,že mě pořád bolí v podbřišku...Není to nijak extra nevydržitelná bolest,ale je to nepříjemné...
U doktora jsem byla v 5 týdnu a byl tam normálně gestační váček s tečkou...Takže mimoděložní to není..Jsem v tomhle roce po 3.těhotná....
Předtím jsem 2-krát potratila obojí v 6 týdnu..Takhle mě to předtím nebolelo,tak se radši ptám..nemám žádné zkušenost a trochu se bojím...na kontrolu jdu až za týden...děkuji všem za odpovědi 🙂

krausule
5. pro 2013

@zuza01 ahojky-ted jsem se vrátila..pry každe tehu je individualní,takže takové to špinení muže byt..dostala jsem Ascorutin za tyden se mám ukázat opet,srdíčko zatím potukávalo,ale nic není ješte jisté..chjoo..ale prozatím k mému překvapení to dopadlo v ramci možností..o.k..a bolesti pry bohužel musím ustát..pry je to normální..jak se roztahuje a překrvuje deloha.

krausule
5. pro 2013

@baruskaaa14 ahojky-tak ješte jsem nedostala prukazku,pry není poverčivá..mne říkala doktorka ale radši pry prukazku nevystavuje zbytečne brzo..,zatím se ji zdalo podle skušeného oka že srdíčko potukává,ale radši mne pozvala opet za tyden..chjoo..to jsou nervy.. ☹

zuza01
5. pro 2013

@krausule Tak super. Jisté to nikdy není až do porodu, nechci dávat nějaké plané naděje, ale mám v blízkém okolí dvě holky, co nešpinily, ale krvácely, jedna 3 měsíce, druhá 5 měsíců. Jedna z hematomů, u druhé se nezjistilo, proč. Obě mají miminko. Budu držet palce 🙂

zuza01
5. pro 2013

@krausule To neva, průkazka počká. Můj předchozí doktor mi ji dal v 7tt, kdy už bylo miminko mrtvé, ale on nedělá utz dřív, než ve 12tt, prý mu to pojišťovny neproplácí... Tak radši dýl a pořádně 😉

bibianca
5. pro 2013

@zuza01 Tak to je mazec. Představa mít 5 týdnů mrtvý plod v sobě je nemyslitelná. To je to naše zdravotnictví .... 😒

krausule
5. pro 2013

@zuza01 tak jasný..uvidíme příští týden..snad už srdíčko bude bít jak o závod.. ☹ jinak toto jsou vecí přírody..to človek prave neovlyvní..

zuza01
5. pro 2013

@bibianca No, on je pan doktor dost salámista. Já už u něj nejsem, když jsem tam přišla s krvácením mimo cyklus a bolestí břicha řekl mi, že to přejde. Po prvním potratu jsem od něj odešla.
@krausule Jj, bohužel se to ovlivnit nedá. Ale nesmíme to vzdávat předčasně 😉

baruskaaa14
autor
6. pro 2013

@krausule ..Tak jsem ráda,že to dopadlo dobře...držela jsem ti palečky....A s tou průkazkou...otázečka..??.Já slyšela a doktor mi i řekl,že se dává až ve 12-13 týdnu,tak tedy nevím jak to je...jestli jí doktor může dát dřív a nebo ne..(mám soukromého doktora,tak jestli jí dává až ve 12-13.tt..??)))

krausule
6. pro 2013

@baruskaaa14 tak ješte není z daleka vyhráno..ješte sme pořadne nevideli ani srdíčko..ale zas si řikam,že zas není tak pozde..jsem hrozná streska.. 😖 ja vubec nevim-jak to s tema prukazkama je..je mnela předtím jineho doktora,prukazku mnela a dopadlo to špatne..takže radši si tentokrat počkam..

zuza01
6. pro 2013

Každý dr. dává jindy, můj dřívější dával po prohmatání a zeptal se, zda jsem měla 2 pozitivní těhotenské testy za sebou. Když jo = průkazka. Žádné odběry.
U nového chodím na odběr, utz a když je srdíčko, dá průkazku. Ale slyšela jsem, že někdo dává až po 12tt.

baruskaaa14
autor
6. pro 2013

@zuza01 ...no právě jsem nevěděla jak to je,,,Jelikož chci vždy vše vědět,tak jsem se ho ptala a on říkal,že nechce být zlej(na nedočkavé maminky),ale nerad dává nast.maminkám průkazku dřív,než je spokojenej s plodem a má jistotu,že hrozí minimální riziko potratu..Tak nevím,jak je to správně,ale docela ho v tom chápu..radši jí dostanu ve 12/13 tt....asi to je u každého dr.individuální....

baruskaaa14
autor
6. pro 2013

@krausule Já si taky radši počkám na ten 12/13 tt,i když vim,že on by mi ji dřív stejně nedal...no...

zuza01
13. pro 2013

@krausule
@baruskaaa14 Ahoj, doufám, že jste na tom dobře, jen jsem chtěla napsat, i když možná víte - dnes mi dr. říkal, že po 2 potratech mám screening ve 12tt v Gennetu zdarma. Už jsem volala a potvrdili, že nebudu platit. Doufám, že se k tomu teda dostanu.

krausule
13. pro 2013

@zuza01 ahoj-no ja tak nejak "přežívam" 😀 mam ješte čas jsem teprv 7tt..takže je to takove zatím nic jisté no..ale díky moc za info-at se daří 🙂

zuza01
13. pro 2013

@krausule Já jsem taky teprv 6+6 dle utz, ale tady se do Gennetu objednává už teď, málo místa 🙂 Tak to snad dáme 🙂

krausule
14. pro 2013

@zuza01 aha-to jsem nevedela..no příští týden jdu opet na kontrolu a ultrazvuk tak uvidíme co mne řekne..držím mooc palečky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru