V 7tt (po 2 potratech) mě pořád bolí v podbřišku

baruskaaa14
26. lis 2013

Ahojky holky....
chtěla bych se zeptat,jestli je normální,že mě pořád bolí v podbřišku...Není to nijak extra nevydržitelná bolest,ale je to nepříjemné...
U doktora jsem byla v 5 týdnu a byl tam normálně gestační váček s tečkou...Takže mimoděložní to není..Jsem v tomhle roce po 3.těhotná....
Předtím jsem 2-krát potratila obojí v 6 týdnu..Takhle mě to předtím nebolelo,tak se radši ptám..nemám žádné zkušenost a trochu se bojím...na kontrolu jdu až za týden...děkuji všem za odpovědi 🙂

sisi137
26. lis 2013

@baruskaaa14 ahoj, gratuluju k těhotenství. Bolesti v podbřišku jsou na začátku těhotenství normální. Všechno se ti v břichu chystá na růst miminka. Samozřejmě nesmí být velice silné až nesnesitelné. Držím pěsti ať to tentokrát dobře dopadne. Dělal ti dr nějaké vyšetření, když jsi 2x po sobě potratila?

baruskaaa14
autor
26. lis 2013

Děkuji....🙂..Jo jo doktor mě i manžela poslal na genetické testy,jestli jsme oba v pořádku a vše vyšlo dobře...naštěstí....🙂...Říkal,že ty potraty nemuseli mít žádný závažný důvod,jelikož byly spontálnní..Že to prostě tělo nepřijmulo jak mělo a samo se k tomu postavilo...Je to prý příroda...Tak doufám,že do 3 to výjde...🙂

lenkalenulka
26. lis 2013

Muze to byt normalni ale pokud si mela potraty tak bych se zeptaka radeji doktora , hodne odpocivej, myslim ze ti doktor mel dat utrogestan nebo neco podobneho na udrzeni...

evikmi
26. lis 2013

@baruskaaa14 já si to zažila 7x ... vždy vlastně bez vysvětlení... momentálně jsem ve 14.tt - nejdál co jsem se kdy dostala a zatím vše OK -ťukťuk- .... taky mě od začátku bolívá břicho, když jsem se bála moc, šla jsem z dr. zkus se tam taky "vnutit" že se prostě bojíš po škaredých zkušenostech 😉 určitě ti vyjdou vstříc 😉

baruskaaa14
autor
26. lis 2013

@evikmi ...Jejda tak to doufám,že mě nepotká...14 tt..to je hezký...držím palečky...Já ještě počkám,jestli to nebude lepší a když tak tam zajedu ..Dneska je to naštěstí lepší,ale včera v noci mě to tlačilo...děkuji... 🙂

evikmi
26. lis 2013

@baruskaaa14 odpočívej co můžeš, jestli jsi na PN, je to snadné. prostě lež většinu dne 😉 já to tak dělám (musím) do ted 😉 a jinak bříško tlačí, roste děloha, natahují se vazy, případně se umačkávají střeva a močák 😉

paracka
26. lis 2013

@baruskaaa14 ja bych se jela ukazat na gyndu a urco si rekni o utrogestan....

baruskaaa14
autor
26. lis 2013

@evikmi JoJo jsem na PN....snažím se co nejvíc odpočívat...Já jsem ted volala doktorovi,jelikož mi to nedalo...A říkal,že je to normální...jak píšeš ty evikmi.....🙂..bříško roste a děloha tlačí...kdyby to byla šílená bolest,tak mám ihned přijet..jinak až příští středu na kontrolu...

baruskaaa14
autor
26. lis 2013

@evikmi ..ještě jedna otázka...ty bereš utrogestan...???

sisi137
26. lis 2013

utrogestan je při přirozeném početí zbytečný, nasazuje se, když přijdou komplikace(špinění nebo výrazná bolest břicha).

krausule
26. lis 2013

@baruskaaa14 ahojky..taky jsem se na to chtela zeptat..ja loni taky dvakrat potratila-jednou zamlkle tehu-podruhe spontanni potrat..ted poz.tehu test..vychazí to na čtvrty tyden..na gyndu jdu až příští tyden-pry tento tyden by na ultr.stejne ješte nic nevideli..je brzo..a taky mne trapi bolesti-není to moc- spíš jako u MS v podstate..takže to budem mit asi to samé 😀

evikmi
26. lis 2013

@baruskaaa14 ještě beru,ale už bduu končit 😉 brala jsem maximální množství - tzn 9tbl denně .... zaváděl ajsme, je to lepší 😉
jinak utrouš už se ted dává skoro všem :-/ je to jen pomocník, žádná krize 😉 spousta gyndařů ho dává prostě "pro jistotu" 😉

@krausule já i minulý týden řešila bolest jako by na MS - pak mi došlo, že bych měla mít termín MS, takže tahle bolest může trápit pak i dál ... když to nejsou křeče, je to dobrý - samozřejmě pokud se nekrvácí a tak ... kdykoli přijdeš k dr, určitě tě nikdy nevyhodí 😉

krausule
26. lis 2013

@evikmi jasný..tak človek po špatnych skušenostech..docela "blbne"..bojí se každého pichnutí..aby se "smula"neopakovala..aspon ja každym dnem trpnu..psychice neporučíš..i když vím,že je to špatne..

evikmi
26. lis 2013

@krausule to s tou psychikou - no mohla bych ti vyprávět ☹ ale snažím se

krausule
26. lis 2013

@evikmi Vážne?Ja jsem z toho tedy pekne vyklepana..snažím se pořad neco delat..abych na to nemyslela..takže koukám že "v tom"nejsem sama.. 😀

evikmi
26. lis 2013

@krausule jasna, že ne.... bud v klidu 😉 nohy na stůl a nech se klidně obskakovat 😉

krausule
26. lis 2013

@evikmi no ba.. 😀 muj se hrozne teší..tak se snaží..ale víš jak budem kynout?? 😀

evikmi
26. lis 2013

@krausule no já mám zatím kilo nahoře,ale se nějak " rozlejvám" do boků než aby rostlo bříško jako takové ☹

krausule
26. lis 2013

@evikmi jee tak to je nic-ja se obavam že vzhledem k memu veku naberu daleko víc..ono ten metabolizmus už předsi není jenom to co byvalo 😀 no neřeším!Duležite je aby to dopadlo že jo!Kila budem řešit pak 😀

evikmi
26. lis 2013

@krausule já nejsem o moc mladší,ale zas já byla tlustá vždycky, takže ted asi zdolám metrák ☹ ale nechciiiiiii ☹

baruskaaa14
autor
26. lis 2013

@krausule ..ahojky...Tak to jsme na tom asi stejně no...Je hrozný ten pocit toho,že člověk neví,že se bojí...musim to zvládnout do konce roku a mám 3 měsíce za sebou...doufám...jinak tobě držím pěstičky,at je na ultrazvuku vše v pořádku a budeme se těšit na ty krásný malý miminka... 😉

krausule
27. lis 2013

@baruskaaa14 přesne tak..ja dneska začala pichat fraxiparine na ředení krve..ale u každého bodnutí-dolu..nebo pichnuti v podbříšku-šílím..a hned pádím na WC ve stresu jestli se"to nespustilo"..jinak možna ten stres trochu pomine-po prvním ultrazvuku-když mne doktorka řekne,že je to v deloze-vše jak má být..ja totiž ješte ani nevím,jestli je vše v pořádku-objednala mne až příští čtvrtek..do te doby asi zblázním.. 😒 pry teprv pak bude neco videt..je brzo..chjoo..

baruskaaa14
autor
27. lis 2013

Tak holky..Dneska už jedu do nemocnice...V noci jsem se pořád budila,jak mě píchalo břicho...Dnes jsem to volala své náhradní gynekoložce a ona říkala,že to klidně může být k zvětšování dělohy,že v 7.tt je to velký nárůst,ale taky to mohou být nějaké problémy...takže mě radši poslala do nemocnice na ultrazvuk...Tak mi prosím držte palečky,at je vše v pořádku a je to opravdu jen k tomu zvětšování bříška...doufám...nechtěla bych být po 3 zklamaná...akorát tam jedu,tak až se vrátím hned Vám napíšu....

1velrybka
27. lis 2013

@baruskaaa14 Držím palce, ať je vše ok.

bibianca
27. lis 2013

@baruskaaa14 Přeji hodně štěstí, ať to dobře dopadne.

baruskaaa14
autor
27. lis 2013

ahoj holky...tak už jsem klidná...tyto bolesti jsou prý normální u narůstající dělohy...dostala jsem magnesium na křeče a mám mít odpočinkový režim.....už mám 1.fotečku a srdíčko bije jak o závod...jsem štastná... juppíííí 🙂

1velrybka
27. lis 2013

@baruskaaa14 Tak to je super🙂

larac
27. lis 2013

Hlavně žádné bylinné čaje, kofein ani černé nebo zelené čaje. To vše může způsobit potrat ze začátku těho. A žádný stres. I když, to je asi hodně blbá rada.

krausule
27. lis 2013

@baruskaaa14 Tak to je supr!Ja se taky objednala na gyndu..mnela jsem jit až příští týden..ale mne tak desne pořad pobolívá břicho.. ☹ človek neví..jestli je to normální nebo ne..kor po tech potratech..uplne blázní..v noci jsem nemohla spát!Desila jsem se že se rozkrvácím..už jsem si říkala,že pujdu na pohotovost..nechci byt za nejakou hysterku..mnela bych být teprv 5 tt..vím že jsou bolesti normalní..ale ..človek si říká jestli to není třeba mimo delohy nebo tak..ješte jsem na ultr.nebyla..je brzo..v noci je to horší..jo a taky mám neustály pocit,že mam" jaksik"mokro"..tak litam pořad na WC a kontroluju..dneska jsem lustrovala net..a pry je to tehotensky hlen..jsem hrozná "streska"..sestra mne zítra nechtela vzít--pry mají plno..a je ješte brzo..normalne jsem se tam ale "vnutila"... 😝

zuza01
27. lis 2013

@krausule To znám, úplně, ale úplně to samé 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru