V 8. týdnu těhotenství nejasná srdeční akce, mám šanci?

lupita71
18. lis 2013

Dnes jsem byla u dr. (7+5), dr. si nebyla jista srdeční akcí (to moc dobře nechápu) a velikost mimi odhadovala na 5-6.týden. Dělala ultrazvuk přes břicho. Minule to dělala jiná dr. (zástup) a vaginálně, srdeční akci zaznamenala. Mám přijít za týden. Mám šanci nebo se mám připravit na nejhorší☹? Někde jsem četla, že když mimi naléhá na děložní stěnu je to ultrazvukem hůř vyšetřitelné (tím se zatím uklidňuju). Díky za vaše zkušenosti.

bonavoxa
18. lis 2013

Ještě bych neházela flintu do žita. U mě tedy byla srdeční akce hned v 8. týdnu v pohodě, ale později na velkém ultrazvuku byla malá tak špatně otočená, že mě honili na speciální fetální echo...a i tam poprvé doktor prd viděl a slyšel. Takže jsem toto vyšetření absolvovala hned dvakrát. Podruhé za 14 dní. A to už bylo v pořádku.

arwen2010
18. lis 2013

@lupita71 já bych se taky ještě nebála nejhoršího....já byla na začátku těhu u doktorky a ta mi řekla že jsem ve 4tt a bez srdeční akce....o 4 dny později jsem šla k jiné doktorce a ta mi řekla že jsem v 7tt a srdíčko bilo. Ono záleží hodně na doktorovi, jak je šikovný 😉 ještě vydrž nebo si vyžádej kontrolní utz někde jinde 🙂

elvira
18. lis 2013

Není to určitě ztracené... záleží i na kvalitě ultrazvuku, ale mě dělal gyndr ultrazvuk přes břicho až hodně později - někdy kolem 12. týdne. Do té doby vaginálně. Určitě to může být i tím.
Drž se. 😉

zelva
18. lis 2013

Mně u obou dětí dělal gyn vaginální ultrazvuk až do nějakého 13tt. Tak bych to tedy nepokládala za ztracené. Sice nejsem odborník, ale přes břicho takhle na počátku těhu dělat UTZ - to jsem ještě neslyšela..

afrika
18. lis 2013

@lupita71 som v 9 tt a v nemocke mi včera na starom UTZ cez bruško tiež nevedel potvrdiť akciu srdiečka.. zobral ma na lepší a novší UTZ a srdiečko bliká 🙂 🙂

akashka
18. lis 2013

@lupita71 To bude tím utz přes bricho, mě ještě i NT dělali vaginální 😉

lupita71
autor
19. lis 2013

Tak dnes i dobrý ultrazvuk nepotvrdil akci. Je to v kopru☹

vercik83
19. lis 2013

kamarádce to taky nepotvrdili a byla objednaná na revizi a ted je vše ok, jdeš ještě na kontrolu? pokud to opravdu nevyšlo, takto tak mělo být a teď je to svým způsobem lepší než aby miminko měla problémy později.

ultrazvuk911
21. lis 2013

Pockejte! Vysetreni pres bricho v prvnim trimester neni vzdy tak dokonale (embryo je velice malicke), jako kdyz se zavede ultrazvuk dovnitr, and velkou roli take hraje jestli je budouci maminka jako tenka jako proutek, tak akorat anebo jako cerstvy kolacek. Hodne stesti 😉.

paracka
22. lis 2013

Musim se pripojit k holkam co pisou pockat a vyzadat si kontrolni utz klidne jinde. U nas delala dr.vysetreni spodem az do ukonceneho 14.tt ...podle me je "blbost" delat v 8 tt pres brisko utz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru