V 9. týdnu není u mimi vidět srdeční akce, hCG odpovídá

janulal
26. zář 2012

Ahoj, v 9. týdnu mě Dr. na kontrole řekla, že miminku nebije srdíčko a vypadá to na zamlklé těhotenství. ☹ Pro jistotu mě pozvala ješte za 4 dny na kontrolní utz, kde opět nebyla vidět srdeční akce, ale gestační váček vyrostl a mimi taky, což jsem nechápala já ani Dr. Tak mě ješte vzala krev na určení hladiny hcg. Výsledek hcg odpovídal týdnu těhotenství, tak jsem byla dnes ješte na dalším odběru krve na hcg. Myslela jsem si, že už klesne a bude to jasné ukončení těhotenství, ale hladina hcg opět stoupla. Dr. tomu nerozumí a já už vůbec ne. ☹ Jsem z té neustále nejistoty a čekání už zoufalá. ☹
Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Jinak jdu zítra ješte na utz k jiné Dr., tak už se to asi vyřeší.

eloana
26. zář 2012

ahoj musim rict,ze jsem toto jste neslysela......nema treba dr. nejaky zastaraly utz.....? koukam,ze pises,ze jdes k jine dr. to jsem zrovika chtela rict,zda to nechce utz nekde jinde.drzim pesti
@janulal

denousek
26. zář 2012

třeba jsi v mensim tydnu tehu ovulka byla později atd..vydrž!!

paolin
26. zář 2012

@janulal ahojky, měla jsem stejně. Ale tedy v 5-6.tt a v 7.tt bylo už vidět srdíčko, na 9.tt se mi to zdá už divné, aby mimi odpovídalo tt, ale srdíčko nebylo. Jestli se vážně Mudr nesekla, jak píše denoušek.

brisalek
26. zář 2012

já jsem šla na druhou kontrolu na konci 8 týdne, dr také srdíčko neviděla a mimi bylo menší než mělo být (já jsem věděla, kdy jsme musela otěhotnět, protože byl jen jeden sex ten měsíc a další 2 dny před očekávanou ms, takže den po očekování ms by nemohly být krásné //🙂 )¨. Dr. mě poslela k Apolináři na lepší ultrazvuk, tam srdeční akce byla, ale mimi odpovídalo tak 5tt. Den po vyšetřšní jsem začala špinit a na začátku 9tt (4 dny po vyšetření) potratila.

Myslím, že hcg není o ničem vypovídající, dokud tam embryo je tak se podle mne hcg tvoří, ale může tam být nějaký problém a mimi se nevyvíjí jak má.

Vím, jak to musí být těžké čekat, co se stane, ale asi moc nic jiného nejde.

Moc a moc přeju ať je to ten druhý případ, kdy jen srdíčko na svém ULZ nevidí a miminko je malinko pozadu (díky pozdější ovu atd.) a všechno je jak má.

janulal
autor
26. zář 2012

@brisalek i kdyby bylo mimi trochu pozadu, tak v 9. týdnu už musí být vidět srdíčko, tak si myslím, že o mimi přijdu, ach jo. ☹ Zítra se to už konečně rozhodne, tak pak napíšu, jak jsem dopadla. Děkuju za odpověď a povzbuzení. 😉

eloana
26. zář 2012

@janulal nevis jake mas HCG? zda to odpovida tomu 9tt

janulal
autor
26. zář 2012

@eloana Dr. říkala, že mám hcg 28 000, že to je na zamlklé těhu dost vysoké.

paolin
26. zář 2012

@janulal 28000 ml? To by myslím odpovídalo 5-6.tt. Což srdíčko být ještě nemusí 🙂

eloana
26. zář 2012

@janulal

43 - 64 dní 57 - 78 dní (8 – 11 tt) 25 700 – 288 000- takze to i tomu 9tt odpovida

pincola
26. zář 2012

@janulal Zajeď si na kliniku na lepší UTZ. I kdyby sis ho měla zaplatit!

janulal
autor
26. zář 2012

@eloana děkuju za info.
@pincola to je řešení, ale stejně si myslím, že kdyby to srdíčko bylo vidět na podrobném utz a na normálním ne, tak to mimi nebude zdravé. ☹

pincola
26. zář 2012

@janulal To ne, pokud by na normálním podrobném UTZ byla srdeční akce, tak je to v pořádku. Asi to ok není, ale ať má šabsolutní jistotu.

slundo
27. zář 2012

nejsem dr. a už vůbec nechci dávat plané naděje, ale všechny dobře známe, že občas si s námi naše tělo pohrává ....vypada to, že srdíčko si dává na čas , ale podle mě ještě není nic ztracenýho. A pokud hladina hcg podle holek odpovídá 5.-6. týdnu, tak mohlo jít skutečně o opožděný cyklus 🙂 Přeju hodně štěstí

eloana
27. zář 2012

@slundo zakladatelka uvadi hcg 28 000
podle tabuly to sedi na 8-11tt
43 - 64 dní 57 - 78 dní (8 – 11 tt) 25 700 – 288 000

paolin
27. zář 2012

@eloana na 8-11.tt je 28 000 dost málo. Já měla v 5.tt kolem 7000 a hcg se v krvi násobilo po dvou dnech. Snad bude
@janulal v pořádku...

eloana
27. zář 2012

@paolin jasne,ale musi se brat,ze kazda to ma trosku jinak.... do hranice se vejde

kammka
27. zář 2012

nemůže to být parciální mola???? buňky se množí, hcg stoupá skoro až závratně, ale je to bohužel patologický stav..s určitostí se tahle dg ale stanovuje až z histologie..já jsem si tím prošla, dr. si mně takhle pozval po dvou týdnech, kdy už akce měla být stopro, ale nebyla a tak si mně pozval po týdnu a pak už do Podolí...ani tam si nebyli jistí, a zvali si mně třikrát vždy po tčech čtyřech dnech, až jsem začala krvácet a bylo to jasné..akorát zbytečným otálením jsem pak po revizi skončila se zánětem na kapačkách antibiotik a tak doporučuju být realista a moc se na mimi neupínat..i když to bolí.. moc.. ☹

janulal
autor
27. zář 2012

Děkuju za odpovědi, holky.
Dneska jdu v poledne na ten utz k jiné Dr., tak už se to snad vyřeší. Pak napíšu, jak jsem dopadla.

janulal
autor
27. zář 2012

@kammka doufám, že to ta mola nebude, už jsem o tom něco četla. ☹ Já jsem realista, vím, že to skončí špatně, proto už jsu objednaná v pondělí na revizi. ☹

janulal
autor
27. zář 2012

Ahoj holky,
tak už se to konečně vyřešilo. Ani na jiném utz nebyla vidět srdeční akce, miminko se zastavilo v 7+2 t. 😢
Jsem z toho moc smutná, ale jsem ráda, že už vím na čem jsem. Tady ty nervy bych nikomu nepřála. ☹
Jinak mě Dr, říkala, že ty vyšší hodnoty hcg být můžou, ikdyž to nebývá často. Ještě mě funguje placenta, která tento hormon taky produkuje, proto ještě neklesá a v gestačním váčku se tvoří plodová voda.
Tak pokud nezačnu krvácet sama, tak jdu v pondělí ráno na revizi.
Je to teď těžký, ale musím doufat, že se nám snad někdy to druhé mimi ještě povede.

dripik
27. zář 2012

@janulal to je mi moc líto, přeji hodně síli a brzké zotavení...miminko si vás brzy určitě najde...drž se...

janulal
autor
27. zář 2012

@dripik děkuju a držím palce, ať se u tebe miminku líbí a je zdravoučké. 😵

dripik
27. zář 2012

@janulal děkuji, jsi hodná...

paolin
27. zář 2012

@janulal tak ať se to brzy dořeší a budeš v pořádku 🙂

veruska007
27. zář 2012

@janulal Ahoj, to je mi líto. Ať jsi brzo fit a můžete se snažit co nejdřív - mně teď říkal dr., že po 1-2 ms je to nejlepší. Už mám dva andílky 😔 . Po prvním jsem otěhotněla bez problémů po 3 měsících a máme zdravého chlapečka.

janulal
autor
27. zář 2012

@paolin @veruska007 děkuju holky. 😵 Musím doufat, že se nám snad za nějaký ten měsíc mimi zase podaří a bude už zdravé.

veruska007
27. zář 2012

@janulal Uvidíš, do Vánoc budou //!

janulal
autor
27. zář 2012

@veruska007 kéž by jsi měla pravdu a my měli ten nejhezčí dárek test s // na Vánoce. 😵

kammka
27. zář 2012

@janulal dobře,že se to vyřešilo, já si moc dobře ty nervy pamatuju... to na tom bylo nejhorší..a neboj, do Vánoc tam budou // 😀

janulal
autor
27. zář 2012

@kammka to jo, ty nervy byly hrozný. ☹ Děkuju, snad už to příště dopadne dobře.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru