V 9. týdnu není u mimi vidět srdeční akce, hCG odpovídá

janulal
26. zář 2012

Ahoj, v 9. týdnu mě Dr. na kontrole řekla, že miminku nebije srdíčko a vypadá to na zamlklé těhotenství. ☹ Pro jistotu mě pozvala ješte za 4 dny na kontrolní utz, kde opět nebyla vidět srdeční akce, ale gestační váček vyrostl a mimi taky, což jsem nechápala já ani Dr. Tak mě ješte vzala krev na určení hladiny hcg. Výsledek hcg odpovídal týdnu těhotenství, tak jsem byla dnes ješte na dalším odběru krve na hcg. Myslela jsem si, že už klesne a bude to jasné ukončení těhotenství, ale hladina hcg opět stoupla. Dr. tomu nerozumí a já už vůbec ne. ☹ Jsem z té neustále nejistoty a čekání už zoufalá. ☹
Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Jinak jdu zítra ješte na utz k jiné Dr., tak už se to asi vyřeší.

pettule
5. únor 2014

@topmaty Držím mooooooooc a mooooooooooc palečky, aby všechno dobře dopadlo. Musíš doufat, naděje umírá poslední 😉. Ale chudáku ty nervy tedy vůbec nezávidím. Mě zjistili zamlklé těhu ve 12 tt, přitom srdíčko se nevyvíjelo již od 8tt. Přestalo tlouci den po mé kontrole na gynekologii:( a prý abnormálně dlouho trvalo, než jsem začla špinit a tím jela na pohotovost, kde jsem slyšela tu hroznou větu o konci těhotenství 😢 , Byl pátek a kvůli mé leidenské mutaci mě na kyretáž objednali až na pondělí..........., ale v sobotu jsem začala šíleně krvácet, takže hned do nemocnice a stejně jsem musela na kyretáž, samo se to nevyčistilo. Takže také asi záleží jak u koho. Držím pěstičky 🙂.

topmaty
6. únor 2014

Ahoj Pettule, moc dekuju za podporu.. Jsem ted v takove patove situaci - mam na pristi tyden objednanou dcerku na dlouho planovanou a nekolikrat odkladanou operaci nosni mandle, tak jsem zvedava jak se to vse zvlladne casove i s pripadnym mym zakrokem...:/ no proste, zadna pohoda z "ocekavani".... Verim, ze co ma byt, to bude...tak doufam, ze nas tam nahore nekdo bude setrit!! Hezke dny. M

therezka
10. čer 2014

Dobrý den,včera jsem byla u lékaře a vůbec mě nepotěšil.Spíše sem odcházela s pláčem☹Byla jsem na ultrazvuku a řekl mi,že plod nemá srdeční arytmii,vůbec nevím jak se tohle mohlo stát...chtěla bych nějakou radu,zda je možné,že tam ještě ta arytmie bude nebo nikoliv....Dal mi týden a za týden máme přijít a pokud to tam stále nebude vidět,tak budu muset bohužel na potrat☹Nechci vůbec věřit tmu,že by se mi tohle mohlo stát☹Je možný nějaký zázrak?Víte,lékař mi totiž říkal,že s mými problémy co mám s vaječníku mohu být ráda,že sem těhotná a teď tohle....mám hrozný strach a cítím se strašně☹Děkuji za rady🙂

therezka
10. čer 2014

Dobrý den,včera jsem byla u lékaře a vůbec mě nepotěšil.Spíše sem odcházela s pláčem☹Byla jsem na ultrazvuku a řekl mi,že plod nemá srdeční akci,vůbec nevím jak se tohle mohlo stát...chtěla bych nějakou radu,zda je možné,že tam ještě ta akce bude nebo nikoliv....Dal mi týden a za týden máme přijít a pokud to tam stále nebude vidět,tak budu muset bohužel na potrat☹Nechci vůbec věřit tmu,že by se mi tohle mohlo stát☹Je možný nějaký zázrak?Víte,lékař mi totiž říkal,že s mými problémy co mám s vaječníku mohu být ráda,že sem těhotná a teď tohle....mám hrozný strach a cítím se strašně☹Děkuji za rady🙂

maraida
10. čer 2014

@therezka a v jakém jsi týdnu těhotenství?
Pro mě toto skončilo bohužel špatně,v 10tt jsem musela na revizi.Srdíčko bilo,další týden se Dr,zdálo,že bije moc slabě,za týden na kontrole to samé a za další týden už nebilo vůbec ☹

maia74
14. čer 2014

@therezka budu Ti moc držet palečky, aby to nakonec dobře dopadlo. Jinak mně doktor 24.3. na prevenci říkal, že kdybychom se nakonec rozhodli a chtěli ještě jedno, tak s mými vaječníky to spíš nepůjde, nebo to bude běh na dlouhou trať. 27.4. mi potvrdil těhotenství přes antikoncepci, takže i kdyby to nedopadlo, což Ti samozřejmě ani v nejmenším nepřeji, neztrácej naději. Držím móóóc palečky!!!!!

willson1
24. črc 2014

Ahojj potrebuji se zeptat ziju dlouho v UK cekam miminko jsme v 19+2 tehotna Vcera vecer jsem zacala mirne krvacet svetle krev dnes rano jsem bezela do nemocnice a tam mi rekli ze holce kterou nosim neslisi srdicko totalne jsem se slozila ale porad citim nejake pohiby je to zvlastni citim jak se spina. .jsem bezradna v pondeli bych mela nastoupit do nemocnice.porad doufam ze se pletou a holcicka porad zije.

berunkab
25. črc 2014

@willson1 sla bych jeste k jinemu lekari, ale ne az v pondeli ale co nejdrive.

merilinka
18. srp 2014

Je mi dneska moc moc špatně,kontrola na 11 tt a srdíčko nebije........ vzali mi krev na hcg,,,ale spíš počítám ve středu s revizí....tan pocit,že ve mě umřelo......nevím,co mám dělat...

janakkkk
9. pro 2014

Ahoj, dnes mi už druhá doktorka řekla, že moje mimi nemá na utz vidět srdíčko. Jsem v 9.tt. Ještě jdu na jednu kontrolu za týden, ale naději už mi nedávají. Stalo se někomu, že se srdíčko objevilo až v 10.tt?

bublina100
2. čer 2015

Ahoj holky, jsem tady nová, prosím o vaše názory, včera jsem byla u dr. v 8 plus 4 , poslouchala miminku srdíčko a říkala, že je všechno úplně perfektní, nedalo mi to a objednala jsem se k jinému dr na ultrazvuk, jelikož jsem v prosinci prodělala ZT, a tam mi řekl, že miminko se přestalo v 6 plus 3 vyvíjet, Nevím co si mám o tom myslet. Myslíte, že se mohl doktor splést, když dr. včera jasně slyšela srdíčko a říkala, že je vše ok? Ultrazvuk mi dr nedělala. Ale srdíčko slyšela jasně, Vlastně ani nevím jestli dr, který mi dělal ultrazvuk, neměl starý přístroj, Děkuji za názory

sleepers
2. čer 2015

@bublina100 nedělala ti UZ? a jak poznala že je vše ok????

smallinka
2. čer 2015

@merilinka To mě mrzí, bude to dobré uvidíš, chce to jen čas. Také jsem to zažila, myslela jsem že je konec světa, ale čas to spravil..... Revize jako taková je rychlá bezbolestná a brzy se budete snažit znovu a podaří se věř tomu 🙂

palomitacheca
2. čer 2015

@smallinka ta dotycna, na kterou jsi reagovala, je ve 32.tydnu 😉

smallinka
2. čer 2015

@palomitacheca aha nevšimla jsem si stáří příspěvku, no tak to vidíme že se brzy podařilo 😉

verunka_korunka
2. čer 2015

@bublina100 a jak tě tedy tvoje doktorka vyšetřila, že slyšela srdíčko? Fonendoskopem jsem četla ze to jde slyšet až kolem 20 týdne. Doppler jako angelsound tak od 12 týdne. Takže jediné co znám na potvrzení srdeční akce je utz a na monitoru vidíš srdíčko pumpovat.
Asi být tebou zajdu do nemocnice, že tě bolí břicho... Měli by ti udělat utz.

merilinka
2. čer 2015

@smallinka Děkuju moc,si hodná,revize proběhla bez problémů ,z histologie se bohužel zjistila příčina-částečná parciální mola,hcg klesalo pomaleji,ale někdy v listopadu jsem znovu otěhotněla a za 5 týdnů porodím zdravou Elinku 😵

smallinka
2. čer 2015

@merilinka 🙂 tak ať všechno dobře dopadne..... máme dvojnásobné štěstí dvojčátka holčičky 8 měsíců tak si to užíváme plnými doušky 😉 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru