V 9. týdnu není u mimi vidět srdeční akce, hCG odpovídá

janulal
26. zář 2012

Ahoj, v 9. týdnu mě Dr. na kontrole řekla, že miminku nebije srdíčko a vypadá to na zamlklé těhotenství. ☹ Pro jistotu mě pozvala ješte za 4 dny na kontrolní utz, kde opět nebyla vidět srdeční akce, ale gestační váček vyrostl a mimi taky, což jsem nechápala já ani Dr. Tak mě ješte vzala krev na určení hladiny hcg. Výsledek hcg odpovídal týdnu těhotenství, tak jsem byla dnes ješte na dalším odběru krve na hcg. Myslela jsem si, že už klesne a bude to jasné ukončení těhotenství, ale hladina hcg opět stoupla. Dr. tomu nerozumí a já už vůbec ne. ☹ Jsem z té neustále nejistoty a čekání už zoufalá. ☹
Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Jinak jdu zítra ješte na utz k jiné Dr., tak už se to asi vyřeší.

eloana
27. zář 2012

@janulal to mi je lito:( hlavne,ze uz mas jasno.....

veruska007
28. zář 2012

@janulal Budes, to Ti akorat vyjde. Sestinedeli, prvni ms a hura do toho 😉. Mam to taky tak. Akorat po dvou andilcich uz ty // nejsou jen radost, ale spis hrozny strach 😔

janulal
autor
28. zář 2012

@veruska007 to jo, taky z těch budoucích // budu mít spíš strach než radost. Opravdu nemám ráda větu, že těhotenství je nejkrásnějším obdobím ženy. Pro mě tedy opravdu ne. První těhu jsem měla skoro celé ve strachu, aby byla Lucinka zdravá. Vyšly mě dost špatně triple testy, tak jsem musela na plodovku, genetiku, pak mě zjistlili trombofilii, tak hematologie, odběry krve, kontroly průtoků pupečníkem a nakonec předčasný porod. ☹ Opravdu krásné období. ☹ Tak teď už budu mít u dalších // jen strach celé těhotenství.

alisek
28. zář 2012

@janulal Ahoj Jani,to mě moc mrzí ale na podruhéto vyjde, já letos na jaře taky potratila-samovolně, a taky doufám že se brzy zadaří,akorát jsem to neměla s takovýma nervama jako ty, drž se holka!!!

janulal
autor
28. zář 2012

@alisek ahoj, děkuju za podporu. To mě mrzí, že jsi taky potratila. ☹ Držím palce, ať se vám druhé mimi brzo
zadaří. 😵

eloana
28. zář 2012

@janulal :( taky nepocituji tehotenstvi jako stastne obdobi.... prepada me obcas panicky strach. Na syna jsme chvili cekali a ja pak to tehotenstvi moc resila... myslela jsem,ze kdyz treti neni planovane bude to jine, ale neni

janulal
autor
28. zář 2012

@eloana věřím, že maminky co mají bezproblémové početí a těhotenství si to užívají a vůbec je nenapadne, co všechno se může stát. Ale jak je jednou někde problém, tak už se pak člověk bojí pořád. ☹ Jinak gratuluju ke 3. miminku a držím palce, ať je všechno v pořádku. 😵

lutalka
28. zář 2012

@janulal Jani, jak tady čtu tu tvou story, tak zjišťuju, kolik toho máme společného... Zamlklé těhu jsem prožila na konci června tohoto roku, bylo to šílené. Kdo to neprožije, nepochopí... Minulý týden jsem zjistila, že jsem znovu těhotná... Jenže místo radosti, opět jen obavy... špatné výsledky krve na trombogeny, takže příští týden jdu na hematologii (co tam se mnou budou dělat,??? netušíš???) Tak se začínám modlit, aby bylo vše v pořádku...
Tobě přeji hodně síly a pevných nervů... Revise sice není nic příjemného, ale nebolí. Fit jsem byla během týdne, horší je narušená psychika. Ale i ta se během šestinedělí vzpamatovala. Opartuj se a napiš!!! 🙂

janulal
autor
28. zář 2012

@lutalka asi ještě nevíš, jaký máš typ trombofilie? Je dobře, že tě poslali hned na hematologii, tam ti udělají komplet krevní testy a zjistí typ trombofilie. Podle testů, kdyby byly špatné, tak ti hned dají injekce na ředění krve, aby jsi opět nepřišla o mimi, kvůli vysoké krevní srážlivosti. Těch injekcí se neboj, píchají se pod kůži a nebolí to, ta jehla je tenoučká.
Hlavně se tím nestresuj, určitě bude všechno v pořádku, jen běž co nejdříve na tu hematologii. 😉 Držím palce a budu na tebe myslet.

lutalka
28. zář 2012

Jani, ještě nevím vůbec nic... mám jen jakýsi papír z Prahy, kde píšou velmi zvýšené genetické riziko, Gen F2 a MTHFR - vůbec tomu nerozumím, na tu hematologii jdu ve čtvrtek - docela se bojím... Uvidíme jak to dopadne! Taky na tebe myslím, ozvi se! pa

janulal
autor
28. zář 2012

@lutalka tak to přesně vím, co máš. Moc tě nepotěším, protože máš ty typy trombofilie rovnou dva. Jeden máš jako já, to je mutace genu Protrombin (to je to F2) a druhý typ je to MTHFR. To si budeš muset s nějvětší pravděpodobností píchat ty injekce celé těhotenství. Je dobře, že ti na to přišli včas, to bude dobré, neboj. Napíšu ti ještě do IP, ať tady o tom nemluvíme v této diskuzi. 😉

lutalka
30. zář 2012

@janulal Jani, zítra na tebe budu moooc myslet! Drž se!!!

monivo
30. zář 2012

@janulal @lutalka
Omlouvám se, že do diskuze zasahuji. Ale kamarádka má Leidenskou mutaci, která je o něco ještě horší a jelikož měla výsledky celé těhu dobré, tak si injekce píchala až v šestinedělí. Já mám mutaci FII-protrombin/heterozygot, mutace MTHFR/heterozygot (asi to samé co ty) a jelikož obě těhu jsou po IVF, tak si injekce píchám již od začátku těhu.

lutalka
30. zář 2012

@monivo vůbec se neomlouvej. Já jsem ráda, že si o tom mám s kým popovídat. Sama jsem zvědavá, co mě čeká, nemám vůbec žádné zkušenosti, jen papír podle kterého jsem zjišťovala na internetu co a jak. Ve čtvrtek jdu na hematologii a dozvím se víc. Jen se bojím, aby nebylo pozdě. Jsem v 5 týdnu těhotenství a mám velký strach, abych o miminko opět nepřišla ☹

saminomimino
30. zář 2012

pokud není jasné kdy početí došlo,jednoznačně těhotenství postupuje a prosperuje,počkala bych nevidím důvod potratu zatím... 😉

monivo
30. zář 2012

@lutalka vyšetřeního se bát nemusíš, tam se bere jen krev a podle výsledků lékař určí, co dál. Jakmile už budeš v jejich rukách, tak to bude dobrý, uvidíš 🙂 Oni tě budou hlídat, pak se chodí pravidelně na kontroly, já chodila po 6ti týdnech, potom i po 4. A i kdyby bylo nejhůř a nasadili by ti injekce, tak to není tak strašný. Sice píchnout si do sebe první injekci je náročný, ale časem si zvykneš. Jen to chce vědět, jak na to, aby ti pořádně vysvětlili, jak se to dělá atd. To bychom kdyžtak poradily my 🙂 Tak moc držím palce, ať se mimi drží 🙂

monivo
30. zář 2012

@saminomimino nezlob se, ale přečti si pár příspěvků zpět a teprve pak odpovídej....když jsem já reagovala ve tvé diskuzi ohledně akutního císaře, tak jsi na mě byla nepříjemná, takže si myslím, že i ty by jsi si měla dávat pozor, co kam píšeš 😉

saminomimino
1. říj 2012

@monivo ano už jsem si všimla ale neměla čas chybu napravit

saminomimino
1. říj 2012

tazatelce se omlouvám,unikl mi její příspěvek že je bohužel po všem,což mně mrzí a držím palce ať je brzy miminko v bříšku a tentokrát ať je vše v pořádku

saminomimino
1. říj 2012

@monivo asi byl důvod

janulal
autor
1. říj 2012

@lutalka děkuju, že jsi na mě myslela. 😵 Tak už to mám za sebou. ☹ Zážitek teda nic moc, ale vše poroběhlo v pořádku a byli tam na mě všichni hodní. Po 3 hodinách po zákroku mě pustili domů. Ješte musím brát antibiotika. Je mě z toho smutno, ale čas to spraví.

lutalka
1. říj 2012

@janulal čas je lék na všechno... počkáš po šestinedělí na první Ms a můžete na to hupsnou znovu 😉 Nám to vyšlo hned. Sice pan doktor z toho nebyl odvázaný, ale prý si přiroda sama udělá, jak uzná za vhodné... Hlavu vzhůru, bude to dobrééé!!! 🙂

murynka
1. říj 2012

@janulal je mi to líto ☹ ale fakt to chce čas..j měla zamklé v roce 2008 listopad....a v březnu 2009 jsem byla opět těhotná a vše vyšlo a v listopadu se narodila naše holččika 😉 ted jsme těhitná zase a strach na začátku byl šílený ☹ ☹ takže chápu..člověk nezapomene ale přebolí to!!

deti78
17. říj 2012

Ahoj taky jsem na tom tak jako ty jsem ted v desatym tydnu a mela jsem to tak tak neco kolem devateho tydne rostlo ale nebyli videt odezvy plodu tak jsem sla na hcg a ty vysledky byli az moc vysoke a porad to roste ale nevidi odezvy a taky mam obavy

janulal
autor
23. říj 2012

@deti78 tak to jsi na tom podobně jako já. ☹ A jak jsi dopadla, srdíčko se ukázalo nebo taky musíš na revizi?

topmaty
5. únor 2014

Ahoj, jsem v 9 tt a v pondeli mi na kontrole dr.oznamil, ze na uzv nevidel srdicko, ackoli minule ho videl... ;/ mam prijit na kontrolu za tyden a uvidi se ... Pry se mu2x za celou jeho praxi stalo, ze pri dalsi kontrole byla srdecni akce uz o.k. Musim rici, ze je to hrozne tezke ustat vsechny ty pocity v sobe... Hlava uz to vzdava, srdce porad ne... U mne je to o to tezsi, ze vzhledem k veku je to asi uz posledni sance mit druhe miminko. Navic otehotnet jsme se snazili pres dva roky...:/ no nic, co se ma stat, stane se... Chtela jsem se jen zeptat jestli nektera z vas nevi jestli i pri eventualnim spontannim potratu je nutna nasledna kyretaz delohy?? Predem dekuji za reakce. Martina

bajana
5. únor 2014

@topmaty to ma mrzi, ale este to neber ako definitivu....
a k tvojej otazke - nie, po spontannom potrate, pokial bol kompletny, nie je potrebna kyretaz...ja som to zvladla sama (nastastie moja dr. mi radila cakat a neist rovno na kyret), ale bolo to dost silne aj bolestive, tak som isla na pohotovost....tam skonstatovali, ze uz som cista, len mi dali nejake injekcie na stahovanie maternice a este 2x som bola na kontrole u mojej dr., ci je vsetko OK....po prvej MS sme sa zacali zase snazit a vyslo to (predtym 2 roky neuspesnych pokusov) ... som len 12tt, strach stale je....

topmaty
5. únor 2014

Tomu rozumim bajano, nekde jsem cetla, ze od dvou pozitivnich carek na tehotenskem testu se pak uz o ty nase drobecky neustale bojime..:/ a je to velka pravda!!!! Ja mam nastesti uz jednu krasnou 3letou princeznu, tak mi ty smutky kompenzuje...;) dekuju za info ohledne kyretaze a moc drzim pesti, aby toto tve dalsi tehu bylo jiz bez komplikaci!!!! Muzu se jeste zeptat za jak dlouho po zjisteni zamlkleho tehu jsi spontanne potratila?? Je to takove male psycho, sleduji kazde pichnuti a boleni podbrisku... Tak budu vdecna za trochu konkretnosti, i kdyz smutnych... M

bajana
5. únor 2014

@topmaty dakujem...ja som ten strach pri prvom tehu neriesila, prislo mi to ako samozrejmost, ze vsetko bude OK ☹
na prvej kontrole som bola v 6+4tt, tam bolo mimi velke na 6+1tt, ale srdiecko bilo....potom mi vobec nic nebolo, len cca posledny tyzden som si vsimla,ze sa mi zmensili prsia, v pohode zapnem nohavice...skratka akoby som nebola tehu....ale nijak som to neriesila, predtym som tehu nikdy nebola...potom ma v noci inak bolelo brucho a rano som si nasla krv na toaletaku, dr. ma hned vzala, to bolo v 10+0tt a tam uz srdiecko nebilo a velkost mimi 6+4tt....takze netusim, kedy tehotenstvo zamlklo, ale od krvacania som do 48 hodin potratila...

topmaty
5. únor 2014

Tak ja to budu mit asi obdobne... Taky jsem byla poprve na kontrole v 6 tydnu, s obavou, aby to nebylo mimodelozni tehu... Dr. me uklidnil, ze vse v poradku i srdicko... Tak jsem v obavach polevila a ted v 9 tydnu bez srdecni cinnosti ;(((
Zitra zacinam 10 tyden... Dekuju za info o prubehu, radeji se pripravim na nejhorsi a treba budu nakonec neskutecne prekvapena... Preji hodne stesti a dekuju! M

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru