V 9+2tt je plod veliký pouze 0,5 cm

juanka
28. led 2014

Ahoj holky, počítá vám taky gynekoložka vaše tt podle data vaší poslední menstruace? Přijde mi, že tohle počítání může být dost nepřesný... Třeba je ten plod prostě jenom mladší, a proto je menší... Vůbec mi to není jasný.

pisisvori
28. led 2014

@juanka ano počítá se to tak, protože nic jiného není tak přesně určitelné🙂. Mimi je samozejmě staré jinak🙂 (ovulace je někdy 12, u jiného třeba 20DC...). Přesné stáří podu se pak určuje ve 13tt na ultrazvuku, ale vše je relativní a určitě pdle mne nijak tahle velikost nemění termín porodu🙂. S tou velikostí nevím jaká by měla být.

juanka
autor
28. led 2014

To je právě to, co mi přijde divný - tohle počítání. To si pak nějaká maminka myslí, že přenáší, a přitom má jenom o 14dní mladší dítě. Navíc, jak k tomu přijde to dítě, když ho vyženou třeba o 14dní dřív? 😉
Jinak v tomhle týdnu by měl být velkej asi 3 cm.

me79
28. led 2014

@juanka ahoj, my měli v 6 týdnech jen 3mm, doktorka řekla, ze podle UTZ je o tyden mladší než podle PM. Nyní jsme byli na 2. Prohlídce ve 12. Týdnu a doktorka byla az překvapena, jak mimco vyrostlo( nyní odpovídá veku podle PM) a potvrdila nám az nyní datum porodu.

blondynka400
28. led 2014

@juanka do12tt je určení stáří embrya dle UTZ dost nepřesné. Proto se používá TP dle termínu MS. Správně, když se v tom 12tt liší TP de UTZ od TP dle MS o 3 dny, jako směrodatný se bere termín dle UTZ. Když je to méně, jako hlavní se bere termín dle MS. Takto by to mělo být, bohužel ne všude to tak je......
Po tom 12tt (eventuálně 13tt) už by se TP upravovat nemělo (bohužel i to je někde stále běžná praxe) 😝
9+2 ne 0,5cm opravdu málo. Ale jako důlěžitější bych viděla to, zda pravidelně roste..... Neměla jsi dlouhé cykly?

cibetkaa
29. led 2014

@juanka V tom upravování termínu asi nepanuje všeobecná shoda a pak jsou z toho občas trochu zmatky. Já jsem měla mezi oběma termíny rozdíl 6 dnů a moje gynekoložka počítala týdny podle UTZ (to byl dřívější termín). Když jsem pak začala chodit na kontroly do porodnice, sestra se hrozně divila, proč mi paní doktorka nepočítala termín podle PM. A říkala, že termín podle UTZ se upravuje jev v případech, kdy se oba termíny liší o týden a více. A začali mi to počítat podle PM. Takže to vypadá, že těch názorů je nějak moc a vůbec by neškodilo, kdyby se to podařilo sjednotit.

Jinak toho, že by miminko vyhnali o 14 dní dřív, se neboj. Ono je to ošetřený tak, že vyvolávání porodu se neprovádí hned po termínu porodu, ale až dva týdny po termínu (tedy pokud je při kontrolách vše v pořádku). Snad alespoň tohle dělají všude stejně 🙂

Držím palce, ať je vše tak jak má být, a přeji hodně zdraví tobě i miminku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru