V kolikátém týdnu těhotenství jsem?

anastacia01
14. črc 2017

Ahoj holky, do dnes mi nikdo nedokazal přesně říct v kolikatem tt jsem.. kdo v tom umí chodit a počítat tak mi prosim pomozte,jinak mam nástup v pondělí na revizi. Kuli kojení jsem měla dlouhé cykly.. 9.5. první den ms, 31.5.(22DC) ovulace a styk, 10 dní na to pozitivni tt. Dr mi spocitala tt podle posledni ms,což nesedí utz-samozrejme. Podle ní jsem dnes 9+2 přitom od ovulace je to teprve +- 44dní, ještě než se to uhnizdi, na utz stale jen gestační váček, špinim a beru utrogestan. Mám ještě čekat,po týdnu stale roste jen vacek a v něm nic :'(

dominika1504
14. črc 2017

Ahoj jsem na tom podobne take nevim PM 10.05.2017 takze jsem 9+3 tt podle UZ 8 tt a zadna srdecni akce ale plod roste a dodnes nevim jaky tyden presne jsem..:( muzes mit opozdeny cyklus nebo doslo k pozdejsimu oplodneni..😕

luciebx
14. črc 2017

@anastacia01 vse se pocita od tve posledni ms. takze ano jsi v 10 tt a tam uz opravdu srdecni akce byt mela. 😔

luciebx
14. črc 2017

pak se vse upravuje dle velikosti plodu. Ted tam neni co merit takze se vse bere dle tve posledni ms

anastacia01
autor
14. črc 2017

@dominika1504 ty jo to jsme dopadli, ja dlouhy cyklus, pozdě ovulace a podle měření bt uhnizdeni az 10dpo.. pořád věřím ze se tam něco objeví, ve středu jdu na ko

rebe
14. črc 2017

Stanovují se dva termíny, jeden podle menstruace, druhý podle ultrazvuku, datum ovulace ani oplodnění nikoho nezajímá. Proto je také celý tenhle konstrukt prakticky k ničemu a ve vypočtený termín se rodí zanedbatelné procento dětí. Tak to moc neřeš, pokud je vše v pořádku, srdíčka se dočkáš 🙂

dominika1504
14. črc 2017

@anastacia01
To ano a ja zase porad verim ze se stane zazrak🙏 ale mam aspon radost z me rok a pul stare dcerky ktera je po tezkem porodu kdy malem neprezila zdrava cila vesela a spokojena holcicka 😇 cetla jsem ale ze nekdo mel srdecni akci v ukoncenem 10 tt tak nevim no v utery uvidim ja abych rekla pravdu tak se mi tomu ani nechce verit. Stale drzim palce i zazraky se obcas deji..

monik111
14. črc 2017

Holky nevim jestli potesim,e byla doba,kdy sem to dost resila. Podle vsech info a dostupne literatury by srdecni akce mela byt patrna cca28dni od oplodneni. Takze pokud vite ovulaci nebo oplodnujici souloz,tak by ty ctyri tydny po srdicko byt melo. Tudiz 6+. Tak Vam drzim pesti😉

dominika1504
14. črc 2017

@rebe
Snad ano budu se modlit 🙏

dominika1504
14. črc 2017

@monik111
Je dost nazoru treba se zazrak jeste stane 🙂

monik111
14. črc 2017

@dominika1504 urcite...zazraky se deji....verim v ne🙏a drzim palecky❤

dominika1504
14. črc 2017

@monik111
Dekuju moc 🙂

anastacia01
autor
14. črc 2017

Holky srdicko u prvniho jsem mela 8+ ted resim to,ze v dutince nemam vubec nic, jen rostouci vacek dnes uz 25mm ale ten muze rust i sam o sobě

linee
14. črc 2017

@anastacia01 nechci te strasit,v breznu jsem si prosla tim samym.Byla to tzv.anembryomola.Rostouci vacek bez plodu.Musela jsem na revizi:(vacek rostl,ale plod se v nem vubex neobjevil.

jajulin
14. črc 2017

@rebe Moji gyndarku zajima termin ovulace mnohem vic nez termin menstruace. Vsem svym pacientkam doporucuje merit bazalni teplotu. Predchazi se tak zmatkum pri urcovani stari plodu a terminu porodu. Takze neni uplne pravda, ze termin ovulace nikoho nezajima 🙂. Ale uznavam, ze moje gyndarka je v urcitem ohledu hodne alternativni 🙂.

rebe
14. črc 2017

@jajulin Dobře, tak beru zpět. Nezajímá to skoro nikoho, ale slyšela jsem o jedné gynekoložce, kterou to zajímá. Jinak nikoho. 🙂
A gratuluju k alternativní gyndařce, taková by se mi asi taky líbila. Ta moje je fajn, ale takové jo a ne...

andik.cz
14. črc 2017

@rebe Můj gyndař má u mě v kartě ohromnou poznámku zvrýzněnou zvýrazňovačem, že mám nepravidelné dlouhé cykly a poruchu ŠŽ. A ohled na ovulaci teda taky bere. Když má někdo cyklus 40, 50 dní tak asi s termínem MS by nikdy nepochodil.

@anastacia01 Počítá se to tak, že k ovulaci přičteš 2týdny a v tom týdnu jsi. Jinak já měla srdeční pulsaci detekovanou v 5+4 korigováno na datum ovulace. Sedělo si to na den přesně, když změřil řekl 5+4, dle mých záznamů ovulace jsem též byla 5+4, dle MS bych byla těžce pozadu.

anastacia01
autor
14. črc 2017

@andik.cz i tak bych byla 8+2 a jen gestační váček v tomhle je asi špatně :'(

linee
15. črc 2017

@anastacia01 pockej jeste do stredy.Ale u vacku 25mm by uz neco melo byt videt:(( ale uvidis vice ve stredu.Budu drzet palce a verit v stastny konec!

monik111
15. črc 2017

@andik.cz kolik mm jste merili,ze jste meli srdicko tak brzy😉?

andik.cz
15. črc 2017

@monik111 tak to fakt netuším kolik mm odpovídá 5+4, poprvé jsem byla ve 4+3 (18dpo) objednat se, protože jsem špinila až lehce krvácela. Dr mě raději hned prohlédl. Potvrdil těhu ultrazvukem, to byla vidět malá dutinka. Hned mi napsal neschopnost, nasadil Utrogestan, Ascorutin a dal termín za týden a jeden den (den na objednání). No a už tam bylo srdíčko znát. Ale fotku nemám abych tam vycetla nějaké mm. Ale srdíčko v 6TT není nic neobvyklého. Záleží asi i na kvalitě utz.

nikyselen
15. črc 2017

6+4 jsme meli 7,5mm

linee
15. črc 2017

@anastacia01 v 25mm vacku by melo byt videt uz aspon embryo a plodove obaly.Pokud tam nemas opravdu nic,bude to asi nejspise anembryomola:( (tehotenstvi bez embrya).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru