Ve 3. měsíci mám velké břicho. Není to špatně?

monahr
16. kvě 2012

Ahoj holky 🙂 Mam opet dotaz......Jsem dneska ve 12tt+2 a vcera jsem sla do lekarny a ptala jsem se na neco lekarnice.A ona,ze v 7 mesici by se uz dalo uvazovat o tom,ze muzu brat zirtec na alergii po domluve s lekarem.Ja na ni koukala jak na nevim na co a rekla,jsem ji,ze jsem teprve ve 3.mesici.A mam opravdu dost velke bricho.Dokonce jsem si uz musela koupit tehu kalhoty nebot moje me hodne tlaci.Neni neco spatne?Mate nake zkusenosti?Dekuji za odpovedi a preji prijemny den 🙂 🙂

sametacek1
5. čer 2016

V pohode , moje bricho ve tretim mesici , jak v patem a co jsem videla mou vyhublou kamaradku tak jak pred porodem , :D

frydolinka
6. čer 2016

Ahoj, jsem ted ve 12.týdnu a přijde mi, že břicho už mám taky pořádný 🙂 . Je to třetí mimčo a přijde mi, že u předchozích jsem měla takový buben tak v pátém 🙂 . Tak v klidu 🙂 🙂 🙂

ivi11278
6. čer 2016

Ahoj holky, jsem na tom úplně stejně, v 10tt už mám taky břicho velké a to jsem baculka. Už teď jsou mi džíny malé a vypadám jako před porodem 🙂, ale něřeším to, hlavní je být v pořádku a v pohodě i s mimčem 🙂

anezka22
11. čer 2016

Ahoj holky, abych řekla pravdu, strašně jste mne uklidnily 😅 Jsem teprve 12+5 tt a už si přijdu že mám břicho jako nafouklou mičudu.. Skoro stejně velkou jako má sousedka co končí šestý měsíc 😖 😀 Ale já měla strach jestli nepřiberu hodně od začátku, sice jsem nebyla náruživý kuřák ale kouřila jsem, a přestala ze dne na den.. Takže jsem čekala spíš kila ( a ty kupodivu ani moc nevylezly 🙂 ).

lea212
9. srp 2016

@sametacek1 moje břicho vypadá téměř stejně a jsem 9+4 :/ Snažím se to tajit dokud nebudu mít po screeningu a všech vyšetřeních, ale nevím, jestli se mi to podaří. Těhu kalhoty už mám též...

sametacek1
14. srp 2016

No to je fotka z 12tt nyni ve 23tt jak pred porodem :D a moccrychle mi roste mimco, teda pribira na vaze, tak musim hned na cukrovku... jinak ma 790g coz je pry o 5dni starsi....am ted strach jestli to neni spatne :(

lea212
14. srp 2016

@sametacek1 určitě to bude dobré, 5 dní mi nepřipadá zas tolik. Holt nejsme všechny podle tabulek...

lenka.han82
14. srp 2016

Holky, budte v klidu, ja uz se od 9.tydne nevesla do svych dzin 🙂 Nosila jsem vsechno na telo a celkem tesne. Musela jsem od 10.tydne uz nosit bud jen leginy nebo dziny 🙂 Ted jsem v 6.mesici a brisko nam spis jako v sedmem nebo osmem 🙂 Znama ve stejne dobe nema skoro zadne brisko. Je to ruzne, kazdy nemusi byt podle tabulek 🙂

lenka.han82
14. srp 2016

Ty dziny jsem myslela tehotenske, vypadlo mi z textu slovicko.

monib66
29. říj 2016

Mé bříško 11+4tt 😀 za chvíli ho už neutajím 🙂 v pondělí jdeme na screening,tak věřím že bude vše v pořádku a už nic tajit nebudu muset 🙂

zabulenkap
25. črc 2017

Ahoj tehulky.
Cekam druhe mimi a zacalo mi rust brisko uz v 8tt. Ted jsem v 11tt a uz nosim tehu kalhoty a mam pocit ze jsem jak v patek mesici. Nejdriv sem to hrozne resila ze jsem tlusta a ze je to spatne i kolem me to rikali ze to neni mozny, ze oni meli bricho az v patem mesici apod. Ted si to ale zacinam uzivat a naopak rada brisko ukazuji jelikoz je to naposledy a tatinek se taky hrde nosi vedle nas kdyz jdeme po ulici. Takze kaslete na blbe jecy zavistivcu a uzivejte si tehotenstvi.
Hlavne ze bude mimi zdrave a je jedno jake mate brisko. Naopak kdyz je vetsi uz driv uzivejte jako ja. Miluju kdyz mi uz ted dcera hladi brisko a muzicek kazdy vecer maze ten nas pupek 😀

michaela_hermanice
25. črc 2017

Je to hrozne individualni 🙂 Ja jsem v 5. mesici a bricho uz povyrostlo, ale zatim nenosim zadne teh. obleceni. Ke kalhotum si neberu opasky, jinak se do vseho vejdu.

dzogobela
25. črc 2017

Je to individualni 😉 ja mela pidi bricho az do porodu, kamoska mela obr bricho tak od 3. mesice. A nekdy v 5. mela takove jako ja pri porodu 😀 je teda fakt, ze jeji klucina mel 5,1 kg a 55 cm, ale to te nechci strasit 😀

makky1310
25. črc 2017

Ja taky musela ve tretim (ne-li driv) poridil leginy, hrozne mi vylitlo bricho, a kdyz jsem byla 14 dni pred porodem a sli jsme na foceni tak kamoska co nas fotila porad rikala at se natocim ze nejde videt ze mam bricho a ze uz vubec nevypadam jak pred porodem. Malej mel 2,4kg. Ale jak pysne jsem to brisko nosila, dost dlouho se mi to nem styskalo.😉

zmrzlinka
25. črc 2017

U syna kdo nevěděl že jsem těhotná tak to nepoznal do 6.mesice a u dcery se mně v 5.mesici ptali jestli uz neprenasim a v devátým jestli mam v břiše dite i s kocarem 😁😁😁

peta1203
14. pro 2020

Moje mamka v 9 měsíci se mnou neměla břicho nebo spíš do 9 měsíce nevěděla že je se mnou těhotná a pak po porodu jsem měl 5 kg i něco nechápu tomu jak to ? Že nevěděla to do 9 měsíce neměla náznaky v 9 měsíci ani břicho

simona1998
15. únor 2021

@monahr ahoj , já jsem na tom dost podobně . Jsem ve 12tt a vypadam jak některé těhule ve 20tt 🤦🏻‍♀️ Spousta lidi se mě už ptá i na to co čekáme 😂

ema90
15. únor 2021

@simona1998 Prispevek je osm let stary a pani tazatelka ani neni aktivni 🙂

mikynka93
11. bře 2022

Já 12+2 tahle fotka ráno, pak se začne ještě víc zvětšovat. Takže taky mám velký bříško

elesse
11. bře 2022

Neřeš to, já v obou těhotenství měnila kalhoty za těhotenské ještě před oznámením rodině koncem prvního trimestru. Dnes jsem 14tt a mám i trhu tepláky, protože mě normální prostě tlačí. Celý těhotenství člověk akorát poslouchá, že má břicho malé, velké, přijaté, jiné, dole, nahoře,.. stejně je to jedno a o ničemu to nevypovídá

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru