Ve 3. měsíci mám velké břicho. Není to špatně?

monahr
16. kvě 2012

Ahoj holky 🙂 Mam opet dotaz......Jsem dneska ve 12tt+2 a vcera jsem sla do lekarny a ptala jsem se na neco lekarnice.A ona,ze v 7 mesici by se uz dalo uvazovat o tom,ze muzu brat zirtec na alergii po domluve s lekarem.Ja na ni koukala jak na nevim na co a rekla,jsem ji,ze jsem teprve ve 3.mesici.A mam opravdu dost velke bricho.Dokonce jsem si uz musela koupit tehu kalhoty nebot moje me hodne tlaci.Neni neco spatne?Mate nake zkusenosti?Dekuji za odpovedi a preji prijemny den 🙂 🙂

saricek83
16. kvě 2012

ahojky,,myslím si, že je to dost individuální. Já už teda taky po 3.měsící začala nosit těhu kalhoty,ale to proto, že mi břicho začalo růst hodně dole a všechny kalhoty mě tlačily. Ale teď už budu končit 5.měsíc a všichni mi zase říkají, kde to dítě mám, že nemám žádné břicho. Proto bych si z toho nic nedělala, každá maminka to má jinak a hlavně to i záleží na tvé postavě, hmotnosti, velikosti boků a tak. Já mám boky hodně široké, tak asi větší břicho ještě není potřeba 🙂

luciemeli
16. kvě 2012

no každá to má jinak...já třeba bříško ve 12. týdnu skoro neměla...začalo mi růst až kolem 7. měsíce...ale těhu kalohty nosím od 5 měsíce...ale né kvůli bříšku ještě tenkrát, ale byli mi všechny kolhoty už těsný...kila šli nahoru... 🙂

lucifereeek
16. kvě 2012

každý to má jinak, u mě ve 3měsíci rozhodně nikdo neviděl, že bych byla těhu a kalhoty jsem si koupila až na začátku 6tého měsíce. Ale já bych to neřešila, břicho roste jak potřebuje a to je hlavní, ne? 😉

terkaz
16. kvě 2012

Ja jsem vzdycky nosila to, co mi bylo pohodlny. Jakmile jsem citila, ze mi nekde tlaci, proste jsem se tomu prispusobila. Vzala si "lepsi" teplaky, leginy, nebo proste tehu kalhoty. Jestli jsem byla nazacatku tehu, nebo uprostred to je jedno... 😉

lamarika
16. kvě 2012

Neřeš to 😉 U prvního i druhýho těhu jsem ve 4. měsíci vypadala jak kdybych měla rodit ;-/ a v 8. měsíci se mě ptali jestli nečekáme náhodou trojčata...
Teď prozměnu vypadám jak kdybych se přejedla. Kdo neví, že jsem těhotná, tak to ani nepozná 🙂

palomitacheca
16. kvě 2012

U prvního syna jsem svoje kalhoty mohla nosit asi do 15.týdne, pak mě začaly tlačit. Teď u druhýho už jsem těhu kalhoty začala nosit v 8.týdnu a jsem ráda, že mě nikde nic netlačí 🙂 Ale že by si někdo mohl o mně myslet, že jsem v 7.měsíci místo ve 3., tak to mi nehrozí 🙂

ja.na81
16. kvě 2012

Kliiiiid 🙂 Ono zalezi i na telesne konstituci, ja byla vcera na tehu cviceni a tam pani, co je tehotna stejne se mnou (zacatek 6. mesice) a bricho proste zadne, ale vubec zadne... rikala ta cvicitelka, ze je to videt, ze ma sirokou panev a mimco proste roste pekne "uvnitr" a nepotrebuje si delat misto "ven"... no tak tvoje mimi holt zas potrebuje mit vic mista ven, no 😉
No a nebo taky ta pani lekarnice byla proste jen "chytra" 😉 a ty vypadas uplne normalne 🙂

cernalu
16. kvě 2012

já jsem ve 3. měsíci už vůbec nedopla svoje kalhoty, a břicho jsem měla tak velké, že mi každý říkal, že tam jsou určitě dvě 😀

safea7
17. kvě 2012

Nejdůležitější je ať je miminko zdravoučkaté a pandírko ať mám klíďo jak slonice 😉 😀

majka1976
17. kvě 2012

Na mě poznaly kámošky, že jsem těhotná už v pátém týdnu - dala jsem na web fotky z orientálního večírku a na druhý den mi 3 holky volaly, že mám velké břicho, jestli nejsem v tom. Těhu kalhoty nosím cca od 8.týdne. A to jsem zatím nepřibrala ani dkg, ale břicho už jak buben (teď 16+5tt). V prvním těhu před 12 lety jsem takové břicho jako teď měla cca v 30.týdnu. Ale asi to nebudu řešit, jsem ráda, že je mimišek v poho, po porodu to vyhopsám raz dva 🙂

veruska007
17. kvě 2012

V pohode. Ja pri prvnim tehotenstvi mela pidi bricho, mesic pred porodem jsem mela na plese vecerni vypasovane saty. Pri druhem tehotenstvi jsem tehu kalhoty vytahla v 18.tt, ale preci jen uz bylo brisko vic videt. A u tretiho tehotenstvi... jsem mela veliky bricho uz v 8.tt a v 8.tt jsem taky vytahla tehotenske kalhoty. Pritom jsem nepribrala az do 19.tt vubec nic a dohromady sotva 5 kg. Velikost ditete ani mnozstvi vody na to moc vliv nemely

vercaberca
17. kvě 2012

to neřeš. některý komentáře chytrolínek jsou na hlavu. mojí švagrové zase prodavačka v dětském obchodě řekla, že kouká, že veze kočárek. prý si myslela, že má švagrová pod tričkem polštářek a na těhuli si jenom hraje. prý to těhotenství trvalo nějak dlouho. no prodavačka magor. sice švagrovka má nějaké kilčo trochu na víc, ale takový komentář může mít jenom dement. ta tvoje lékarnice je taky padlá na hlavu. normálně se vždycky ptají, jak dlouho jsi těhulka než začnou dávat rady. až se ti miminko narodí, tak zase bude hodně lidí "chytračit", že je malé a nebo zase moc velké. pořád něco.

taknevim
17. kvě 2012

ahoj,neměj nervy ,mě vyrostlo břicho už za týden snad a to sem blila 6 měsícu v kuse

pajab
13. kvě 2013

To bych neřešila 🙂 já jsem v 10t a mám taky už bříško ven 😎 Já bych to zpíš napsala u mě tak že mi rychle porostlo ale hodně tomu pomohlo i špek který už prostě nazatáhnu 😀 jinak mě to bolí ... U každého to je jiné - jsou holky na kterých to nejde poznat i do 6 měsíce a my si to hold můžem užívat dřív 🙂 Myslím si že tak jako my se děláme starosti s tím oni zase čekají kdy budou moci taky vystavit bříško světu na obdiv 😉

angelsb
19. kvě 2013

ja jsem ve 13tt břicho mám jak v 20 tt 😀 jestli ne víc ještě , tak bych byla v klidu 😉

pajule123
8. kvě 2014

Tak to se mi ulevilo, jsem 8tt a mám pupek.. všude se píše jak to není možné, tak jsem si říkala že to asi bude tím , že jsem byla vychrtlina a teď se cpu jak o závod... 😀

pt1981
8. kvě 2014

ahojky, neboj, to je v poho 🙂. Já mám břicho hned od otěhotnění ( jsem po IVF) a zvracela jsem denně až do šestýho měsíce a to třeba 10x a bříško si klidně rostlo. Já tomu říkám "domeček pro miminko", tak musí být pořádnej, ať se tomu mrňouskovi dobře bydlí.... A nahoře mám jen 1.5kg, takže bříško si roste samo svým tempem, bez ohledu na jídlo 😀

radule86
19. kvě 2014

ahojky, já jsem 10tt+4 a mám bříško nafouklé od začátku. Jakmile jsem přestala sportovat a začli jsme se pokoušet o mimčo, tak se nafouklo a pánev se krásně rozšiřuje 🙂.

bielamacka
19. kvě 2014

no, já ho ve 13tt teda už mám a každej se mě na to ptá.... mám ho už tak od 8tt a bohužel už nabírám ☹ Rozhodně bych tomu neříkala krásné rozšiřování 😀 Závidím těm, které začnou nabírat až někdy v 6. měsíci.....

miranda77
19. kvě 2014

já měla ohromné břicho ... ve 3. jsem vypadala na 5. měsíc těhu a od 7. měsíce se mně ptali jestli už rodím 😠

86radka86
19. kvě 2014

taky jsem měla velikánský břicho... od 6ého měsíce se mě ptali, jestli už nepřenášim 😀 a dr. při utz mi říká, že kdyby to neviděla, tak by si myslela, že čekám minimálně dvojčata 🙂

lucizal
30. kvě 2014

A já si myslim, že to všichni zbytečně řeší....Už jsem takový narážky přestala poslouchat. Já začala přibírat trochu až v 5 .měsíci. DO té doby jsem poslouchala, že nepřibíram a že na mě neni nic vidět, že určitě schválně nic nejim, abych nepřibrala a že tim ubližuju mimču. Po 20. týdnu se mi břicho začalo vyklenovat a teď zase poslouchám, že mam břicho snad každej den větší a že jestli budu takhle pokračovat, tak se v létě budu kutálet. Tyhle komentáře mi přijdou opravdu hloupý. Myslim si, že tělo přesně ví, co má dělat a pokud je mimčo v pořádku, tak i kdybych přibrala kila 2 nebo 20, tak to může být každému jedno. Občas mi tyhle komentáře přijdou jako záminka k hovoru, místo toho, aby někdo řekl to je hezký bříško, mimčo je v pořádku? Tak poslouchám - no v pátym měsíci já měla břicho jak balvan, apod. Takže za mě - jedním uchem tam a druhým ven, neodpovídat, jen se zdvořile pousmát. 🙂

irennn
30. kvě 2014

Tak především paní lékárnice by si měla dát po hubě, že vůbec jako profesionálka něco vypustí takového z pusy. Kdo určil co je a není velké břicho? 🙂 Já začala na 49kg/171cm.... a skončila skoro na 70.... břicho jsem měla obrovské,vzhledem k původně droboučké postavě...každý si myslel,že už budu rodit v 5 měsíci...abych řekla pravdu,tak mě to pěkně štvalo..furt ty řeči dokola,tak už? A poslouchat to další 4 měsíce...nejlepší byly rýpavé ženské,sousedky a kamarádky, které se mě dokola ptaly a opravdu nečekáš dvojčata? To není možné.... a náhodou já byla na své obří bříško pyšná,ale fakt 🙂 a manžel taky, jak si vždycky vedle mě hrdě vykračoval,že bude otcem...

https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/nas... jestli jsi zvědavá,jak vypadá taky velké břicho,klidně mrkni 🙂

anetaji
30. kvě 2014

Ahoj 🙂
je to určitě individuální.Já jsem ani u jedné z dcer neměla tehu kalhoty,rostlo mě břicho tak,že mě to vůbec nošení kalhot neovlivnilo.I v porodnici u druhé dcery když jsem nastupovala na rizikovku si lehnout ze mě měla DR srandu,že to není možný,cca do 7mého měsíce na mě nikdo ani nepoznal,že jsem těhotná a pak to šlo jedno s druhým ;) Nástup do nemocnice 6měsíc těhotenství a zůstala jsem tam až do konce,malá měla málo a spoustu problému i když jsem nabrala 15kilo 2kila jsem jim tam zhubla za pobyt,malá srdeční akce a pohyby,14prášků denně jsem do sebe ládovala....Takže si z toho nic nedělej užívej si bříško,protože to je nepopsatelný pocit.Až bude po,tak se ti po něm bude stýskat 🙂 vůbec bych neřešila to jestli někdo má v těhu velké břicho ve 3nebo v 6tém měsíci ;) buď pyšná na drobečka co nosíš pod svým srdcem 🙂 hlavně přeju zdravíčko tobě a miminku 🙂

ladik1
30. kvě 2014

To neřeš... s prvním jsem ještě v 8. měsíci v práci chodila a nikdo nevěděl, že jsem těhotná - všichni se divili, že jdu na MD, s druhým jsem už ve druhým vypadala jak tlustoprd a ve třetím fakt jak slonice v říji🙂 tak to holt je 😀 Dobrá zpráva pro Tebe: všichny holky co znám a měly velký pupek, měly pak dobrej porod🙂 Nevím jestli to fakt funguje, ale v mém okolí určitě 😉

vodvi
16. čer 2014

ahojky ja sem ve 12+0 a mam take velke briško.my cekame uz třetí mrne tak je možny že to bude i tím 😉 😉 😉

sabulili
16. čer 2014
Uživatel sabulili je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sabulili.

já jsem 8.-9tt, a taky už to nezapřu, při druhém těhotenství to samé. při prvním asi do 16tt nic 🙂

kikanavratilova
13. srp 2014

ahojky, první těhu by na mě pomalu nikdo ani nepoznal a jelikož sem rodila už 32 tt,tak sem si bříško ani neužila.. 😒 teť jsem ve 20 tt a jde to krásně vidět, o takovém bříšku jsem si poprvé mohla nechat jen zdát,takže já si velké bříško rozhodně užívám.. 🙂 😉 🙂

eiram2010
29. lis 2014

Já měla velké břicho už od začátku a a na konci obr balon, jsem štíhlá tak se všichni hrozně divili. Pak jsem šla poprvé do porodnice a tam to břicho měly všechny i větší 🙂

miruskapivonka
5. pro 2014

Velikost bříška bych vůbec neřešila, každé tělo je jiné, hlavně ať je miminko zdravé 🙂 Na mně těhotenství bylo vidět někdy koncem čtvrtého měsíce, ale na kamarádce také od třetího měsíce 😉 Hlavně žádný stres 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru