Velikost plodu na konci 9. týdne. Vyrostl nějak málo

talls
27. kvě 2008

Ahoj holky, jsem trošku v rozpacích...byla jsem na nějakých vyšetřeních a během jednoho týdne mi dělali 2 ultrazvuky. Na prvním mi naměřili mimi 1,8 cm v 8+3, což krásně odpovídalo podle MS a za 5 dní mi naměřili jen 1,9 max 2 cm, což odpovídá 8+4 (max. 8+5), ale podle MS jsem měla být už 9+2...doktorka jen konstatovala, že je to OK...ale mne to nedá.....(od 6+3 do 8+3 vyrostl o 1,4 cm a pak za 5 dní jen o milimetr, dva...)
Holky, myslíte, že je to fakt normální? Jdu na vyšetření zas za týden, ale celou dobu budu hrozně nervozní...Segra měla zamlklé těhotenství, prostě se přestalo vyvíjet, tak mám strach...
Jinak mi nic není, nekrvácím, nešpiním, břicho mne nijak výrazně nebolí, jen někdy trošku jako před MS (to jsem Dr. říkala, taky řekla, že je to OK...)
Prosím, dejte mi vědět... 😵

nemo1985
27. kvě 2008

Ahojky myslím si, že je to v pořádku.
Já ted táhnu na 8tt na UZT mimi má 11mm, na kontrolu jdu 2.6.
Trošku jsem zašpinila, tak beru Utrogestan tabletky.
Neměj žádný strach 🙂

tanuki
27. kvě 2008

Ahoj, já jsem měla 1,9mm 8+3. Neboj, ono je to na začátku vážně milimetr sem, milimetr tam - stačí, aby bylo trochu zkroucené a hned jsou ty hodnoty někde jinde😉
A co se týče zamlklého, buď statečná jestli je čudlík zdravoučký, tak se udrží, příroda se o to postará 😵 😵 Hodně štěstí!

pudlyna
27. kvě 2008

Ahoj ono se to upřesní až kolem 12 týdne tak neboj 😀

talls
autor
5. čer 2008

Tak jsem byla na kontrole, a špunt má 3 cm (jsem podle MS 10+2, podle UTZ 10+0). Pí doktorka říkala, že je vše naprosto v pohodě...dívala jsem se i na server gynstart, kde je přesně, jak má být mimi velké a krásně to odpovídá, tak už jsem konečně klidná....Ty všechny možný knihy teda pěkně lžou...tam je, že v 11. týdnu je velké už 4-5 cm....no, nechápu....
Jinak nás fakt pobavilo, jak se to škvrně hejbe, udělalo nám pěkný divadýlko, musela jsem se smát a manžel byl naměkko 🙂

bebinka
12. čer 2008

Ahoj, talls mám podobnou zkušenost, při 1. UTZ jsem podle MS byla 7+3, UTZ ukazoval 7+2, dneska jsem 9+3, UTZ ukazuje 9+1, MUDr říkala, že pohoda jazz, to mímo se tam fakt hrozně mrskalo, různě se natáčelo...fakt to měření nemůže bejt na mm přesný...a mm tady přitom hraje velkou roli 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru