Velikost plodu v 7. tt (CRL). Je 4,9 mm normální?

zuzanka68
11. říj 2011

ahoj holky, dnes jsem byla na UTZ a doktroka mi řekla, že mimísek je nějaký malý, ale do zprávy napsala CRL 4.9 mm to by mělo být normální ne? Poslední MS 22.8., podělte se někdo o vaši velikost mimíska v 7. nebo 8. týdnu, díky

muddledgirl
24. pro 2013

@teddymum tak jak jsi na tom? Dopadlo to dobře?

fykyska
24. pro 2013

Ženy prosím Vás, je třeba přeci brát na zřetel že každé embryo poté plod se vyvíjí jinou ,, rychlostí" .... U každé ženy dojde k početí v jinej den cyklu nic a nikdo není tabulkový... za 14 dní tomu může být jinak než je tomu teď...Kdyby to nebylo OK lékař určitě nějak zasáhne 🙂 chce to klid a nešpekulovat nad počtem milimetrů... Protože to jsou věci které člověk stejně nikdy neovlivní 🙂

ondrejka2
17. led 2014

@lucifereeek ahoj to byly miry tveho mimi? Nebo tak maji byt. Prave jdu od dr.a srficko viděla, ale na 7+0tt maly asi 5mm. Mam za sebou zamlkle teh.tak mam strach

lucifereeek
17. led 2014

@ondrejka2 ahoj ne ne, to je z netu - kolik by mělo mít dle tabulek, tak pokud je srdíčko a nekrácíš tak to snad bude v pohodě 🙂

muddledgirl
17. led 2014

@ondrejka2 koččíí...já prsa cítím jen občas a to asi až od 10tt,neboj....

veruse85
14. únor 2014

Ahoj holky, chci se zeptat na takovou věc. Moje jakoby budoucí švagrová čeká dítě, termín porodu má 17.8.2014, dítě má 12cm v 13tt, ale to je obvyklá velikost až kolem 16tt, nebo se pletu? díky za odpověď.

Nika

majka43
15. únor 2014

@veruse85 Moje měla v 13 týdnu 11cm s nožičkama. Někdo to měří k zadečku a někdo míru celýho miminka. Já myslím, že je to v pohodě.

janelly
21. čer 2014

já jsem v 3-4 týdnu a máme 2,9mm

malicka82
11. srp 2014

Zdravím všechny, my máme dle dnešního vyšetření 7+0 tt, a 9 mm=)

makak21
15. srp 2014

Minulý týden 6+3 5,8mm a dnes 7+5 a prcek 13,2mm 🙂

ivca87
15. srp 2014

Dcera měla v 7+3tt 9,7 mm 🙂

katri1
16. srp 2014

Ahoj, my jsme ve stredu meli 10,4 mm a byli.jsme 7+1tt 🙂

bbibianca
13. led 2015

Holky, jsem trochu zmatena dr. Mi dnes na utz rekla ze velikost plodu odpovida tydnu tehotenstvi a velikost je 4 mm ted ctu na netu ze je to spis hranicni velikost mela by byt 4-13. Mam se bat? Srdicko tukalo.

berblin
13. led 2015

@bbibianca v klidu, u nás to bylo podobně, teď se to dohnalo.

bbibianca
13. led 2015

@berblin a tys mela kolik v 7. Tydnu? Myslis ze tomu muzu nejak dopomoci stravou?

berblin
13. led 2015

@bbibianca dívám se na UTZ, 6+1 = 45mm, 7+2= 48mm, pak jsem byla 3x na infuzi lipidů, aby se malý trochu rozjel. Od té doby jím raději víc ořechů a slunečnicových semínek.

bbibianca
13. led 2015

@berblin dekuji za info. Myslis ze orechy tedy pomahaji?

berblin
13. led 2015

@bbibianca jsou tuky + E vitamín. U nás to zabralo. Jen dej pozor na vlašáky, abys u miminka nevypěstovala alergii, takže s mírou 🙂

bbibianca
13. led 2015

@berblin Děkuji ted to hledám na netu a teda zatím jsem žádný "odborný" článek nenašla 😒

berblin
13. led 2015

@bbibianca vycházela jsem z doporučení lékaře. Vše nemusí být podloženo odbornými články.

miren
14. led 2015

@zuzanka68 ahojky, mě to gynelokožka vysvětlila jako velikost dělohy a druhé číslo jako velikost plodu. Jsem ve 11tt a to malé má necelé 3 mm🙂)

nyna87
15. led 2015

@miren 3cm 🙂 v mm by byl problem ja mela v 9+5 30,3 mm

misamichaela
7. čer 2015

Dobry den muze mi nekdo poradit vubec se tomu neviznam .7tydnu kolik jeto mesicu zacla sem slave spinit mam strach byla sem u lekare nic tam prej nevidi

pipinka
7. čer 2015

JÁ JSEM na konci 7 týden a měříme 3mm

miskuli
7. čer 2015

@misamichaela 7tt je druhy mesic, 1.trimestr

pipinka
7. čer 2015

@misamichaela byla jsem se špiněním na pohotovosti, zkontrolovat UTZ a řekl, že je vše v pořádku. Mohla třeba prasknout nějaká žilka.také říkal, že pokud to nebude jasně červená krev že se nemám znepokojovat, že to se prý stává. Pro klid duše bych zajela někam na vyšetření, mají povinnost tě vyšetřit. bohužel kdyby se dělo něco špatného, nemůžou s tím nic udělat, první 3 měsíce je na přírodě

pipinka
7. čer 2015

holky mohla bych se vás optat? byla jsem před 14 dny na utz, naměřili mi plod o velikosti 6,4mm, o den později na pohotovosti 7,4mm. když jsem byla toto úterý naměřil mi jiný lékař jen 4mm. Mohlo by se jednat o špatné měření? děkuji

misamichaela
7. čer 2015

Tak to nechapu rikas zejeto druhi mesic a na utrazvuku nic neni videt

misamichaela
7. čer 2015

Jasem byla taky pred cchvili nemocnici a neni nic vydet bojim se spinim slabe zali mi krev zitra oul sedni na lacno na utrazvuk mam vekli strach to bude us streti potrat ☹

pipinka
7. čer 2015

@misamichaela někdy se miminko ukáže až déle a třeba je miminko mladší než by odpovídala MS, stejně jak to mám já. hlavně nesmutni a mysli pozitivně 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru