Vitamíny pro těhulky ve 2. trimestru

lenulka7
20. říj 2015

Holky jaké a jakou značku multivitamínů prosím berete a proč?
Koupili jste je zvlášť (jako listovka, rybí tuk) a nebo kombinace vše v jednom (jako tabletka a tobolka např. Chytré miminko)?
Nevím, co vše je potřeba pro zdravý vývoj miminka a každý výrobce píše něco jiného. Ti co mají vyšší cenu tj více vitamínů, píšou, že vše co prodávají oni je nezbytné, ale co je pravda?
Jsem na nemocenské a je to první mimiko, takže se rozmýšlím co je nutné a co né, jak pro mě tak pro mimčo.
Děkuji za vaše rady.
PS. Doktor se mě zeptal co beru: brala jsem listovku a rybí tuk v I. trim ale ty došly, tak to těď řeším.
On jen řekl sestře ať mi dá letáky ať si vyberu, ale kromě jedné značky, tam žadné letáky nebyli. :(
V lékarně mi doporučovali nedávno i horčík a já ho odmítla, že křečemi netrpím a do 2 týdnů jsem je měla. A u všech horčík není. Ach jo :(.

madlis
20. říj 2015

Ahojky, pred tehotenstvim jen listovku, pak mi Dr. doporučil Superfolin. Je to v podstatě to stejny co Femibion, ale ten je z nemecka a Superfolin vyrabi češi, coz já preferuju ve vsem 🙂 Jen se blbě shání, takze jsem v nutnosti koupila a femibion, ale prislo mi, ze mám po nem zácpu oproti Sup. Ale muj pocit. A nekdy od 18tt mám magnesium: Magnesii lactici, pry je to čistý magnesko. Tyhle vitamíny asi nejsou nejlevnější moznost, ale moc nejim zeleninu normalne a v tehu mam dost nechutenstvi, tak se snazim aspon nejak prckovi prilepsit...

sromulenka
20. říj 2015

Já jsem brala 3 měsíce před těhotenstvím i celé těhotenství Kyselinu listovou. A v průběhu těhotenství Gravital. Obsahoval všechny potřebné prvky a to stačilo.

veraga
20. říj 2015

Beru Femibion. Do 12. týdne jsem brala jedničku, teď jsem najela na dvojku - obsahuje tablety i tobolky. Vesměs všechno na trhu jsou doplňky stravy, takže čert ví, jestli opravdu obsahují to, co obsahovat mají. Ale tak nějak tomu Femibionu věřím. Listovka za pár kaček z Kauflandu ve mně prostě nevzbuzuje důvěru...
Doporučením lékaře bych se neřídila. Víme, že do ordinací chodí dealeři, kteří doktorům podstrojují. Ti pak vesele nabízejí "nasmlouvané" produkty. 🙂

madlis
20. říj 2015

@veraga souhlas 🙂

lenulka7
autor
20. říj 2015

holky děkuji moc za vaše odpovědi a zkušenosti
😉

martulle
21. říj 2015

Ahojky,tak já beru taky kyselinu listovu a gravital.Ted při poslední kontrole mě doktor říkal,že kyselinu listovu nemusím brat,že stačí ten gravital.....ale ještě ju mám,tak ju doberu 🙂 Hezké těhulkování vám přeju... 🙂

deathy
21. říj 2015

Brala jsem GS Mamavit plus jsem si k tomu dávala Magnesium Lactiti ve velkých (povolených) dávkách.
Nejsem typ co by se stravoval nejlíp a měl přírodní zdroje.
Ale... teď po porodu jsem si koupila vitamíny s postupným uvolňováním od Elasti-q. Musím říct, že jsem mile překvapena, protože jsem čekala, že když kojím, tak přijdu o veškerý nehty jak mě dítě vysaje. A ono je to právě naopak. Mám svoje vlastní krásný a pevný. To neznám. Takže vitamíny asi dobrý. A hlavně vyjdou levněji než GS. A jsou na 3 měsíce. Takže to můžu taky doporučit. Je to pro těhulky a kojící. Plus to magnézko samozřejmě.

pety91
21. říj 2015

Já jsem po 15 týdnu nebrala nic a taky se nic nestalo.Předtím těhot. multivitamín

luccila
22. říj 2015

Já beru Femibion 2.Teď jsem byla na genetice a tam mi řekli že jsem vybrala dobře kvůli metafolinu.Genetika o.k. 😀

lenulka7
autor
25. říj 2015

Dle lékárníka pouze Femibion vyrobený Němci je spíše léčivo. Jen je registrován jak doplněk stravy kvůli reklamě.
Kyselinu listovou neumí vstřebat tělo poloviny matek, tak je lepší brát Metafolin.
Takže jsem vybrala Femibion 2.
Děkuji moc

luccila
25. říj 2015

lenulka7:přesně to je ten důvod proč jsem si vybrala Femibion 2.Začala jsem hned v prvním trimestru Femibionem 1 a teď beru dvojku a nově doplňuji ještě magnesiem.Je na udržení a já jsem po amniocenteze a tak děam vše,aby to moje drobátko bylo vořádku. 😀

deelayces
26. říj 2015

@lenulka7 já beru toto Chytré miminko DHA http://www.chytre-miminko.cz/ a k tomu beru ještě magnezium

předtím jsem brala Femibion - toto má stejné složení, ale je skoro o polovinu levnější

luccila
26. říj 2015

Hmmm,to zní dobře.Informuju se na to v lékárně. 😀

netanel
26. říj 2015

já jsem začala druhý trimestr a beru pořád Femibion 1, co mi zbyl z prvního trim. Přemýšlím, jestli pak budu ještě něco pořizovat, nemám tyhle umělé doplňky stravy moc ráda, ale na druhou stranu těžko říct, kolik vitamínů je v tom zimním ovoci a zelenině. Dneska jsem třeba měla kyselý zelí, banán a pomeranč, to není žádná hitparáda...

mau9
26. říj 2015

Femibion 2

verunatom
26. říj 2015

do 15 týdnu femibion a pak mamavit je levný a magnesko.dr řekla že nejduležitějsí je to do 12 t. u prvního jsem brala poctive a malej mel 4 kg prý to take na to má vliv. ted jsem 26 t a zobu občas.

zuzanastr
27. říj 2015

Ahoj já beru kyselinu listovou + brusinky + železo a k tomu jsem teď poslední měsíc užívala Vironal (má s tím prosím nějaká maminka zkušenosti?)
Jinak teď na podzim na podporu imunity jednou týdně Oscillococcinum a vitamín C a teda hodně ovoce. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru