Vitamíny v těhotenství. Jaké poradíte?

themuffin
12. bře 2022

Ahoj, doporučili byste mi nějaké dobré a vyzkoušené vitamíny pro těhulky? Zatím jsem v 1.trimestru a beru kyselinu listovou a D. Děkuji 🙂

monii007
12. bře 2022

@themuffin vitamín D se mesmi v těhotenství. Jen snad v tom femibionu a nebo co ti napise dr po domluvě.
Brala jsem femibion 🙂

themuffin
autor
12. bře 2022

@monii007 o tom jsem nikdy neslyšela, ani na krabičce není psané, že by to bylo nevhodné.

kacaba85
12. bře 2022

@monii007 hloupost, D vitamin je dobré brát. Pozor se má dávat na vitamin A (retinol)

kacaba85
12. bře 2022

@themuffin pokud jíš normálně, tak kys. listová s vit. D ti stačí

sigyn
12. bře 2022

Při prvním jsem brala DM Mamavit, ale ten už neprodávají. Teď beru 8 měsíců Prenatal DHA a taky spokojenost.

themuffin
autor
12. bře 2022

@kacaba85 docela mě to na chvíli vyděsilo, abych miminku nějak neublížila...ale našla jsem výrobek vitamín D, kde vyloženě píšou, že je vhodný pro těhotné a má 2000 ui stejně jako ten co beru já.

elissa48
12. bře 2022

Já brala celé těhotenství vitamíny Chytré miminko. Je tam vše, co potřebuješ

pampeliska1313
12. bře 2022

Za mě super Femibion, má i naštěpenou listovku pro lepší vstřebávání)

asutak
12. bře 2022

Také jsem brala femibion a pak přes půl roku pokračovala i v období kojení. 😉

kacaba85
12. bře 2022

@themuffin jen klid, děláš to dobře ❤️

monii007
13. bře 2022

Me to takto rikal gynekolog 🤷‍♀️ tak nevím. Ze to ama byt podle domluvy s dr a mel by ti rict i davkovani, pokud ho neberes v ramci vitaminu v těhotenství jako je femibion. Ja nevim teda. Tak se omlouvám 🤷‍♀️🙂

petulkadodo
13. bře 2022

@monii007 Já jsem brala celé těhotenství Chytré miminko s vitamínem D a stejně mi ve 3. trimestru z krve vyšlo, že ho mám málo a dostala jsem k tomu ještě Vigantol. Dle rizikové poradny v Podolí, kde všem těhulím dělají testy na vitamín D ho mají skoro všechny těhotné nedostatek a často velký.

themuffin
autor
13. bře 2022

Mě dnes v lékárně říkala, že na obalu to psané sice není, ale pro jistotu by to vysadila. Prý v létě by to mohlo být horší. Teď přes zimu, kdy je sluníčka málo, tak asi nevadí. Na kontrole jsem byla v pátek, zeptat se mě opravdu nenapadlo, protože žádné problémy nemám a mimisek byl v pořádku.

xnikax1
13. bře 2022

@themuffin Brala jsem Chytré miminko celé těhotenství 1 a pak 2.

tiffany001
13. bře 2022

@themuffin , já jsem v 31 týdnu a beru cca od třetího měsíce Prenatal, Zn. Jamieson 🙂

evsi88
13. bře 2022

Za me nejlepsi viridian pregnancy complex a k tomu zelezo🤌🏻

elesse
13. bře 2022

Nejlepsi je viridian, ale kvuli cene ho stridam s gravitalem nebo privatnim z dmka. Beru nahodile po cem ten den sahnu

niki9191
16. bře 2022

@themuffin myslím že to stačí,taky beru jen listovku a občas D. Hodně ovoce a zeleniny.

hejducka
5. říj 2022

Vysvětlila by jste mi prosím některá, jaký je rozdíl mezi modrou a zelenou krabičkou Chytré miminko Superfolin 1? Některé modré je bez údaje o vid. D, ale tuším že jedno z toho bude starší a jedno novější balení a na trhu je teď možné sehnat ještě oboje. Je to tak? A které je které?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru