Vysoká hodnota TSH v 1. trimestru. Co mohu očekávat?

ebi99
19. kvě 2022

Zdravím,
jsem v 8.týdnu těhotenství a dnes mi výsledky krve ukazáli TSH 5,9 .
K lékaři jdu na kontrolu v úterý (24.5.) a jsem si celkem nejistá co mi řekne. Je to mé první těhotenství a předtím jsem měla hodnoty hormonů štítné žlázy naprosto v pořádku, tak si dělám celkem velké starosti, zda to může ovlivnit vývoj plodu a celkové těhotenství… Mohl by mi někdo moc prosím poradit, co vše můžu očekávat?

majena39
19. kvě 2022

@ebi99 nejspíš tě pošlou na endokrinologii, tam případně dají medikaci pokud budou opět hodnoty v nepořádku. Nic jiného asi nevymyslí 🙂

andrea93133
19. kvě 2022

Ahoj, se ŠŽ se léčím několik let. TSH jsem měla při prvním odběru u PL myslím kolem 16, norma by měla být myslím kolem 2, takže tvoje hodnoty ještě nejsou úplně strašné. Každopádně tě pošlou na endokrinologii a nasadí léčbu. Teď při druhém těhotenství (které nedopadlo) jsem měla hodnoty TSH 4,2 a léčbu jsme neupravovali. 😊

ebi99
autor
19. kvě 2022

@andrea93133 moc děkuji za odpověď, je mi moc líto, že druhé těhotenství nevyšlo.. 🙁 budu ti držet palce ♥️

andrea93133
19. kvě 2022

@ebi99 děkuju, čas to trochu omámí ❤ každopádně šž neměla na druhé těhotenství vliv 😊 držím palce 👶🍀

barunkiss
20. kvě 2022

V druhem těhotenství mi zjistili vyšší tsh. Beru tedy od prvního trimestru letrox a nic negativního na sobě ani na těhotenství nepozoruji 🙂.

ebi99
autor
20. kvě 2022

@barunkiss moc ti děkuji za odpověď♥️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru