Výtok v těhotenství. Postupoval gynekolog správně?

martja81
19. únor 2007

Ahojky, potřebovala bych od Vás radu. Byla jsem u lékaře (menstruaci jsem měla dostat v pátek) nedostala jsem ji, testy byly pozitivní (mimi jsme si přáli), ale lékař mi řekl, že děloha je velká, ale zatím tam nic nevidí, ať přijdu za 10dní (žádnou krev ani moč mi nebral) a ještě jsem se jí svěřila s tím, že mě trápí výtok (četla jsem, že zejména v ranném těhotenství to může být nebezpečné). Lékař mi ale žádné vzorky do laboratoře nenabral, myslíte, že je to správný postup? Díky za odpovědi! M.

dukie
3. lis 2011

Já se připojuji svojí troškou do mlýna: Při prvních náznacích kvasinek nasazuji vaginální tobolky Gynocaps (volně prodejné), není to žádný "lék", jde čistě laktobacily, které pomáhají navrátit rovnováhu poševní mikroflóry... cca 150 Kč za 14 ks... na trhu je takových přípravků víc, hádám, že něco podobného zmiňovala i 28marci. 🙂 Ideální je nasadit v prvních např. dvou, třech dnech jednu tobolku ráno, jednu večer... a pak třeba ještě pár dní vydržet např. už jen s večerním zaváděním... nevzdávat to předčasně, když už máte pocit, že jako dobrý... raději si třeba ještě den, dva zavádět, aby se to "přeléčilo" opravdu dobře a hned se to nevracelo. 🙂

A rozhodně celkově pomáhá jíst vyváženou stravu, míň bílého pečiva, míň sladkého, naopak víc jogurtů, kefírů (ideálně čistě bílých - nepřislazovaných) atp. Ta strava dělá taky hodně...

terinka123
4. lis 2011

@28marci Ahojky, děkuji za tip, já byla nakonec u svého doktora a on mi doporučil Globulus cum natrio tetraborico, které jsou volně prodejné, stojí 75 kč a jsou velmi příjemné, želatinové. Taky je nikdo moc nezná. Co je užívám, je vše ok🙂 Doktor říkal, že můžu i preventivně jednou za 14 dní vždy po dobu 3 dnů. Problémy jsou pryč. Jinak koukám, že máš termín v listopadu, přeji hladký porod a zdravé miminko a držím mooc palce🙂)

terinka123
4. lis 2011

@dukie Děkuji moc za radu, je fakt, že ted jím i víc sladkého, takže to radši omezím🙂))

sisip
6. lis 2011

Ahoj tak já můžu poradit přípravky ,které jsem v těhu používala na kvasinky: Gynopevaryl 50, fermalac vaginal, canibene.. To mám potvrzené i od gynekologa, který mně ujistil, že to v těhu nevadí.A to mě teda trápilo fakt často

adelajn555
12. črc 2012

Ahojky. Jsem v prvnim trimestru a dostala jsem hned na zacatku kvasinky. Mam doma tabletky do pochvy s názvem Canbene, ale nevím jestly se mužou používat na začátku těhotenství? Neuškodím tak miminku? 😒

adelajn555
12. črc 2012

Aaaha :D vubec jsem si nevsimla komentáře nademnou kde je to přímo napsané :D Sisip díky 😉 moje chyba

pampeliska94
29. lis 2016

@rolincova Ahoj ✋ chci se zeptat ten Dafnegin krém sis v těhu aplikovala tím aplikátorem nebo jen mazala?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru