Výtok v těhotenství. Postupoval gynekolog správně?

martja81
19. únor 2007

Ahojky, potřebovala bych od Vás radu. Byla jsem u lékaře (menstruaci jsem měla dostat v pátek) nedostala jsem ji, testy byly pozitivní (mimi jsme si přáli), ale lékař mi řekl, že děloha je velká, ale zatím tam nic nevidí, ať přijdu za 10dní (žádnou krev ani moč mi nebral) a ještě jsem se jí svěřila s tím, že mě trápí výtok (četla jsem, že zejména v ranném těhotenství to může být nebezpečné). Lékař mi ale žádné vzorky do laboratoře nenabral, myslíte, že je to správný postup? Díky za odpovědi! M.

katzi
13. bře 2008

moje řeč 🙂 Vidím to taky tak. Jinak té mojí Dr. věřím a poslouchám ji, ale tohle mi nějak nesedí. Samo kdybych měla velký svědění a výtok třeba, tak chápu, že jde do tuhýho a bylo by menší riziko pro to mimi ty léky brát, ale takto... V pondělí jdeme na 1. trimestrální screening, tak tam nám snad řeknou přesně jak je mimi staré.

adriana1
14. bře 2008

Ahoj holky,
léky sem dostala preventivně a taky sem je nebrala. Mám je doma kdyby náhodou byli potřeba. Jinak vám přeju hodně zdraví.

hlavinka
15. srp 2008

Ahoj holky, muzu se vas se zeptat, jak branite sireni kvasinek pres rucniky a tak ruzne?
Zda rucniky menite kazdy den nebo je zehlite a tak. Blby je, ze sice pradlo by se melo vyvarovat, ale dneska i na bavlnenych kalhotkach (i rucnikach) pisi prat max na 60 a ikdyz je dam na 60, tak se mi kolikrat srazi.

Taky pouzivam specialni intimni gel s kyselinou mlecnou, ale i tak se mi to rozjelo.
Zkousely jste brat treba nejaky ty pilulky lactobacilus (delaji i takove, co v sbe maji ruzne druhy bifi kultur).
A mely jste nektera i kvasinky v puse? (Tzv. mouncivka)? Jak jste je lecily? Za jakym lekarem jit s temi, co ma clovek v puse? Mozna to sdelit na gynde...?

A jeste jeden dotaz, kdyz vam lekar nerekl, jak dlouho se mate mazat (mam clotrimazol), tak jak dlouho jste se mazaly? V letaku pisi 4 tydny, ale to se mi zda dost. Ale asi zase nemuzu po tydnu cekat zazrak. Ale kdyz jsem tehu, tak se nechci matlat 4 tydny, aby nahodou to nezpusobilo nejaky problem.

Moc dekuju za rady, zkusenosti 🙂

smardik
15. srp 2008

hlavinka já se clotrimazolem mazala asi dva týdny - první poctivě a druhý už jak jsem si vzpoměla 😉 a ted ty potvory mám zas, tak se nemůžu dočkat pondělní poradny kdy mi něco dá.
Já ručníky každý den opravdu neměním ale každý týden ale co mi pomáhá je omezit nebo úplně vypustit sladké - ze začátku těhu jsem chut neměla a byl klid a sotva jsem na ně dostala chut tak už zas ty potvory mám

hlavinka
15. srp 2008

Smardik: Taky menim rucniky kazdy tyden, ted jsem tedy zacla 2x tydne a na ruce se snazim kazdy den, protoze se mi jeste udelal nejaky exem (prej to muze byt prenos kvasinek - brr). Nechci zas byt nejaka extremne cistotna, ale nerada bych si to rozsirila treba na oblicej nebo do oci a tak. Clovek si to ani neuvedomi a je to hned.
Taky je mi zahadou, zda klasicke umyti rukou znici vsechny bakterie a jine potvurky? No, snad jo 😀
No vidis, tak mozna ten clotrimazol skutecne mazat 4 tydny, tam prave pisi, ze se ma pokracovat ikdyz uz nemas problemy....Je to veda! 😒

smardik
15. srp 2008

hlavinka možná to bylo lepší ho dobrat já nevím, ale trpím na to hodně už dlouho tak u mě by to bylo zbytečné. Našla jsem jeden gyl co mi pomáhal a pak jsem měla třeba půl roku klid 🙂 ale na návodu je napsané že nebyl testován na těhotných a neví zda se může tak to vůbec neberu až po porodu

jabluncanka
15. srp 2008

Ahoj,

omlouvám se,že Vám lezu do diksuze,ale mám stejný problém.Navíc díky kvasinkám jsem začala mít opakované infekce močových cest = takže začarovaný kruh...
Ručníky měním každý týden,na genitál mám extra ručník,stejně tak na ruce.Na mytí intimní gel s lactobacily.Pak preventivně užívám Lacto-Lady = brusinky se třemi druhy lactobacilů.Většinou se říká,že kvasinky se vyskytují ve chvíli,kdy se změní osídlení v tlustém střevě a klesnou klky.Změní se porucha vstřebávání a je to začarovaný kruh.Takže hlavně preventivně užívat lactobacily a něco na imunitu.To s tím bohužel taky souvisí....

Momentálně jsem v poradně dostala Pimafucin čípky a zdá se,že je to to pravé ořechové... 😉

hlavinka
15. srp 2008

Jablunacka: tak to je presne muj pripad. Porad dokola, ledviny, atb, posevni nalez a znovu:o(Diky za tip toho Lacto Lady, mne moje lekarka doporucila Woman Dophilus, taky brusinky a nejake lactobacily v jednom. Je sice drazsi, ale ono ktery tenhle preparat drahy neni, ze?

jabluncanka
15. srp 2008

Hlavinka,

u nás v lékárně stojí okolo 150,-Kč a je tam 30tbl. Já beru 2 denně a jsem docela v poho,ale stačí aby mi doma pochyběly... a je zle... 😉 A pak taky beru systematicky B-komplex forte = to je na imunitu... 🙂

teksas
15. srp 2008

ahoj holky asi mam taky svedivej vytok...muzete mi poradit jakej ten jogurt toho jedinyho se moc nebojim .....jsem na zacatku a bojim se aby se neco nestalo

jabluncanka
15. srp 2008

Teksas,

raději se poraď s gynekologem.Ono na začátku to může být i hormonálního původu.Je potřeba vzít stěr a nechat vykultivovat... 😉 V každém případě hodně pít - alespoň 3litry denně,žádné sladké,k hygieně používat intimní gely s laktobacily např.Lactacyd,mít extra ručník na genitál,můžeš zkusit třeba hodně jíst bílé jogurty...

teksas
15. srp 2008

no ja to mela obcas i driv par dni jsem mazala mastickou a vse bylo ok .....tak nevim no k dr. jdu az za tyden tak jsem chtela do te doby zkusit aspon ten jogurt..myslis ze je to blbost?

smardik
15. srp 2008

teksas myslím že to blbost není,já jogurt jako první pomoc používám taky 🙂

hlavinka
18. srp 2008

jabluncanka: jen 150? Tak to mas dobry, u nas to pod 200 nejde 😠 Ale co, zas zdravi je hlavni. Ale je to stejne sprosty. V Praze jsou ty ceny plus minus 5 korun stejny a tyhle potvurky ani nejdou objednat od jinud, kdyz musi byt v chladu....

Kdyz jsou kvasinky, nemelo by se skoro zadne sladke - tedy ani ne pecivo a psenicne vyrobky. Ale v tehu je to s vyzivou dost tezky, ze. Kazdopadne hodne jist ty probioticke veci, jak rikala Jablucanka 🙂

jabluncanka
18. srp 2008

Hlavinka,

ale u nás jsou zase poněkud jiné(nižší) příjmy... Takže tím se to vyrovnává... 🙂 😉

zaenab
18. srp 2008

Ahoj holky, omlouvám se za vpád, ale měla jsem dlouho stejný problém - mykózy až 5x do roka. Brala jsem Lactobacily (všechny, co byly na trhu, dr. mi doporučila ty od Swiss, pak jsem měla i ty, co se nemusí dávat do ledničky....) a nic. Sladké jsem sice úplně nevyloučila, nakrátko zabraly různé Canesteny a Femigely s tea tree oil až..... 😠 jsem si koupila Wobenzym.
Byla to pálka, přes 2 tis. za velké balení. Denně jsem brala 7 tablet ráno a 7 večer a od té doby jsem mykózu neměla. Je to už třetí rok. K vánocům jsem letos jeden WOb. dostala, tak jsem ho preventivně ve stejné dávce také brala. Dr. mi pak řekl, že to prý u většiny žen funguje.

hlavinka
18. srp 2008

Jablu: tak to mas pravdu. Holt kazdy kraj s sebou nese to sve....
😉

Zaenab: A wobenzym se muze i v tehu nebo pak pri kojeni? Kdyby pomahal, tak by to bylo super.

jabluncanka
18. srp 2008

Hlavinka,

myslím,že Wobenzym by se v těhu neměl.Je to na imunitu a tak hrozí nebezpečí,že se potratí mimčo = imunita umlčí těhotenství.Zkusila bych to až po porodu... 😉

zaenab
18. srp 2008

Studovala jsem příbalový leták, a je tam " o užívání Wobenzymu během těhotenství se poraďte s lékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby".

Dr.(dobrá kamarádka) mi řekla, že měla v těhotenství dva případy (2 a 3 trim.) braní Wbz. na mykózy a zabralo to. Bylo to u bezproblémového těhu s ukázkovými testy na vše. Je to podle ní individuální, nedoporučila by to při jakékoliv hraniční hodnotě v krevních testech.

rolincova
18. srp 2008

Ahojky holčičky, jsem ráda, že jsem našla tuto diskuzi. Každopádně ještě jednou zkusím jogurt. Když jsem ho zkoušela dříve, myslela jsem, že zešílím jak mě to štípalo. Jinak já asi od 9 tt mám s kvasinkami problémy. Vždycky když mám kvasinky, tak mi dr. nasadí buď Macmiror, Dafnegin, Clotrimazol. No pak jsem zhruba 14 dní ok, a pak se to opět opakuje. Již jsem brala čípky 7x, je to teda mazec. K tomu jsem občas použila krém Dafnegin. A zkoušela jsem i Rosalgin roztok.... Když jsem četla tuto diskuzi, tak si dojedu pro jogurt a ještě to vyzkoušeím... Doktor mi řekl, že to u mě vypadá, že to budu mít až do porodu. Protože jiné léky mi teď dát nemůže. Jinak jsem na to nikdy netrpěla až teď v těhu ☹

dvojka
18. srp 2008

A co fermalac-ten by škodit neměl.Jsou to lactobacily-stejně jako v jogurtu 🙂

heresta
18. srp 2008

Ja mela taky kvasinky na začátku a mel dal naky cipky a za 14 dni kdyz jsem je dobrala tak uz mi neudelal ani ster ani nic, tak doufám že tam nejsou 😒

heresta
20. srp 2008

A ma ty kvasinky zas ☹

jabluncanka
20. srp 2008

Heresta,

mně gynekolog předepsal Pimafucin čípky a strašně moc to pomohlo... 😉

heresta
21. srp 2008

Me napsala Macmiror a uvidim, beru ho teprve chvilku

jmj
21. srp 2008

ahojte holky, mám na vás dotázek, jsem na začátku 12tt, a už druhý den mám malé svědění. moje doktorka tam ale bude až v pondělí, myslíte si, že to nevadí, když mě vyšetří až v pondělí?

tetadolly
21. srp 2008

Ahojik holky 😀
jmj: Ahoj hele to lehký svědění v létě je asi normální, každopádně bych to nepodceňovala a vyrazila někam do nemocnice, třeba zítra na gyndu, je to akutní, takže by tě měli ošetřit když jsi těhu. normálně tam zajdi a řekni, že tě to svědí, že si těhoptná a že tvoje doktorka tam teď neni a bude tam až příští týden. Rozhodně budeš mít jistotu, ono to svědění v těhotenství nemusí být zrovna z horka a pocení.

jmj
21. srp 2008

no nevím, aby mě nevyhodili, svědí mě to jen malinko...

tetadolly
21. srp 2008

tak zkus obvoďáka, třeby je to z moči, někdo je citlivější k vylučování hcg v moči, on ti udělá moč na papírky a pokud bude v pořádku, tak by tě měl poslat ke gyndákovi, rozhodně ti aspoň poradí co s tím přes víkend.

andream.
21. srp 2008

ahoj holky, já mám taky problém s výtokem, mám ho takovej žlutej, co to je? poradíte mi?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru