Výtok v těhotenství. Postupoval gynekolog správně?

martja81
19. únor 2007

Ahojky, potřebovala bych od Vás radu. Byla jsem u lékaře (menstruaci jsem měla dostat v pátek) nedostala jsem ji, testy byly pozitivní (mimi jsme si přáli), ale lékař mi řekl, že děloha je velká, ale zatím tam nic nevidí, ať přijdu za 10dní (žádnou krev ani moč mi nebral) a ještě jsem se jí svěřila s tím, že mě trápí výtok (četla jsem, že zejména v ranném těhotenství to může být nebezpečné). Lékař mi ale žádné vzorky do laboratoře nenabral, myslíte, že je to správný postup? Díky za odpovědi! M.

jmj
21. srp 2008

zítra si zavolám na gyndu, sestřička tam je, tak mi snad poradí co a jak. díky.

andream.
21. srp 2008

ahojky a copa ti je?

evulinkab
31. srp 2008

Ahoj holky,
chtěla jsem se vás zeptat, jestli nevíte, zda jsou kvasinky v těhotenství nebezpečné..?Jestli vám k tomu třeba váš doktor něco neřekl.Já je mám totiž pořád, vždycky pár dní klid a pak znovu.A bojim se, aby to nemělo nějaký vliv na miminko.Nevíte?

spetra
31. srp 2008

evu...
já mám podobný problém, tak jsem se na to ptala doktora a ten říkal, že to mimču nevadí... ani při porodu...
jen pro nás je to nepříjemné a po porodu by se to mělo vytratit, popř. je pak možnost to léčit něčím " silnějším"

niikkyy
31. srp 2008

ahojky,

Evulinkab: taky trpím na stálé kvasinky,doberu tabletky a do dvou dnů znova,ptala jsem se na to hodně DR a všichni tvrdí,že plodu kvasinky neublíží,oni se k němu ani nedostanou,taky jsem měla strach,ale potvrdilo to dost DR tak tomu snad věřím!
Jinak se večer koupu v lehkém roztoku hypermanganu,pomáhá to a nebo taky dost pomáhá bílý jogurt s žívými kulturami 😵

evulinkab
1. zář 2008

Holky, děkuju, já mám totiž opravdu strach.Jak říkám, mám to celé těhotenství a to mi nepřijde normální.

kajjinka
1. zář 2008

ahoj holky, prosim vas, predepsal nektere z vas doktor jenamazol behem tehu? jsem v 14tt a s kvasinkami jsem mela problemy uz pred tehu...takze mi ted doktor predepsal ten krem, kdyz se vic rozjedou...

anta
1. zář 2008

Ahoj holky, u mě zjstili kvasinky ke konci těhotenství, dostala jsem na to takové žlutohnědé čípky, které se musely vložit tam. Není to zas tak nebezpečné, jen je dobré to léčbou odstranit, ale nebojte, mimísům to neublíží! 😉

spetra
1. zář 2008

evu: v klidu, tohle naše mimča neohrozí 😉

luca76
1. zář 2008

mě se ted taky nějak rozjeli po ATB. Zatím aplikuju jen ty jogurty, před den a pak na noc. Taky jím každej den jednu aktivii. Snad to pomůže. Zatím nechci brát žádný čípky a tak, stejně mi nikdy nepomohly....

evulinkab
1. zář 2008

A jak se u vás projevují ty kvasinky?Protože když jsem se na ně lečila před 2 týdny, tak mi to zjistili z kultivace, měla jsem jen výtok(ne nijak silný), pálení ani svědění to nedoprovázelo.No jenže ted mě začalo pálit a ten výtok se celkem mění.Ráno je hodně vodový(že mám strach, aby to nebyla plodová voda, je ho celkem dost, cítím, jak ze mě teče), odpoledne spíš hustější...Jak to máte y?Díky a omlouvám se za takové otázky, jenže strach je strach. 😒

tetadolly
1. zář 2008

Ahoj holky omlouvám se že vstupuju do vaší debaty, ale nedávno jsem četla článek, že prý nejnovější výzkumy prokázaly že plísně u nohou způsobujou právě kvasinky a rozlézají se po celém těle, později je li tělo něčím oslabeno např. zvýšenou teplotou, je to vždy známkou předpovědi k propuknutí infekce, naprosto bez povšimnutí, tělo totiž během nějakého oslabení vylučuje více glukózy, což je živná půda pro kvasinky 😲, právě ty katabolity z cukru slouží k dobremu metabolismu kvasinek a dokonce prý i česnek a bílý jogurt. 😲
No ale abych se dostala k jádru věci, bylo dokázáno že mylně se lékaři domnívají, že přenašečem kvasinek je žena, kvasinko nosičem je vždy muž. žena se musí léčit až po nakažení, ale muž by měl chodit na pravidelné kultuvace a stěry z předkožky, neboť i tam sebelepší hygienou jsou jen pozastaveny, ale ne zničeny. Ty jo baby dokážete si představit, že byvhom hnali své muže k urologovi, aby jim udělal stěr? 😝 ty by nám asi dali. 😅

rolincova
1. zář 2008

evulinkab: Doktor mi řekl, že je to naprosto normální a že to má hodně lidí. Ale musí se to hlídat. Já se vždycky taky bojím, ale pak mě uklidní. ¨U mě se to projevuje jemně nažloutlým výtokem. A trošku svěděním. Ten vodový výtok je taky normální, výtok prý má téměř každá.

nykkyy: Ahojky no já teda doberu čípky a pak mám týden klid🙂 takže to mám o trošku lepší než ty🙂 ne dělám si legraci, je to velice nepříjemné a hlavně se člověk bojí. Dr. mi občas dělá i kultivaci a prý se to léčit musí pokud tam něco vyjde, že hrozí předčasný potrat nebo porod. Takže už jsem brala 6x čípky. No je to mazec. Na mě jogurt nezabírá. Nikdy jsem na to netrpěla. A ten hypermangan ti dr. doporučil?

Holky mě pomáhá krém Dafnegin, ten je prý v těhu naprosto neškodný a opravdu to svědění vždy zastaví. Je to prý jeden z nejšetrnějších. TAkže ho mohu používat dlouhodobě. Jo a zakázal mi nosit rifle, že jsou neprodyšné, ať prý nosím sukni. (stejně nosím většinou kalhoty) a hlavně taky omezit opravdu sladké.... Jinak s manželem jsme sex museli bohužel omezit, takže určitě to nemám od něj🙂

kaplanova
6. zář 2008

ahoj holky, které máte zkušenost s těma tetraboritanovými globulemi(žluté),mám takový delikátní dotaz. Když se čípky rozpustí a vytékají,jak to vypadá? Jsem těhu a bojím se prasklé vody a musím řížct,že to teda mně vytéká hodně (žlutavě čiré lepivé, když nemám vložku,tak to i teče po noze) omlouvám se za popis,ale asi se nemám stresovat,co myslíte.díky za případné ohlasy většinou to vyteče v noci (jak vstávám na WC, přes den mám normální vodnaný výtok)

spetra
6. zář 2008

kaplanova: to jsou ty globule, taky jsem z toho byla poprvé v šoku a bála se jestli to není plodovka...

jabluncanka
6. zář 2008

...můj chlap,pokud bych to navrhla,by šel ochotně...Jinak já na kvasinky te´d v těhu beru Pimafucin čípky + Pimafucin mast...A pokaždé to pomůže...Ale příjde na sex,i když chráněný, a jsem tam,kde jsem byla... 🙄

hlavinka
8. zář 2008

Kaplanova: neboj, to je skutecne jen z tech globuli, ony jsou takove hodne ridke, ne jako jine cipky, ktere se spis mazou nez uplne tecou. Tak drzim palce 🙂

evulinkab
9. zář 2008

Holky,
mám na kvasinky Macmiror-8 čípků na noc.No a dnes jsem si dala první a pěkně to štípe.Nemuže to ublížit nějak děťátku tahle reakce?Měla jste to taky někdo takhle?..Omlouvám se, ale jsem ze všeho vyplašená a k doktorovi se mi nechce chodit s každou "hloupostí".

spetra
9. zář 2008

mě taky štípali...

luca76
9. zář 2008

jabluncanka: no, právě kvůli těm kvasinkám se sexu vyhýbám, protože si to nechci zase znovu rozjet...chudák přítel, ale nic se nedá dělat :(

hlavinka
9. zář 2008

Evulinka: uplne stejny. Muj dr. mi rekl, ze to mimcu nemuze uskodit. Jinak by to asi nedavali, musime jim verit 😉

tangy
4. pro 2008

Ahojte tehulky! Mali ste niektora problem po uziti tabletky Candibene do posvy? Ja som mala palenie akoby mi vytekalo nieco horuce s posvy, ale nic nevytekalo. Do rana to vsak preslo. Dakujem.

evitek
9. únor 2009

Milé těhulky,
vím, že v těhotentsví kvasinková infekce nemůže miminku ublížit. Během tohoto těhotenství jsem už dvě prodělala, a zatím ok. Ale mám infekci znovu, teď jsem ve 38. týdnu a na poslední kontrole mi doktor řekl, že se pomaličku začínám otvírat. A teď mám z toho hrůzu, jestli se to tedy nemůže dostat k miminku a ublížit mu to. Na kontrolu jdu ve středu, takže mám teď strach. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky moc

studanka84
9. únor 2009

ahojik ja jsem dostala taky čípky na kvasinky konkrétne ty boritanove. uz mam dnes 4. čípek za sebou a je to o hodne lepsi a prý to mimi neublizi. jen je neprijemné to ze po zavedeni si musim vzit normalni vlozku protoze pak brutalne po postaveni z postele teču.... 😖

bubla87
7. čer 2010

Ahoj holky, mám prosbu, nemohla by jste některá poradit něco volně prodejného, vhodného v těhu na kvasinky?? Moje dr. je na dovolené a ještě bude, zastupující lékař mě pořár píše makminor a já mu nemůžu vysvětlit, že mě vůbec nepomáhá a mám na něj alergii, nic jiného mi nechce dát☹

casiopeia
7. čer 2010

Boraxo glycerinové čípky, jsou v těhu stropro dovolený. Jen někde ti je bez receptu nedaj a někde jo. Tak když ti to v první lékarně nedaj tak jdi do jiný. Nebo jim na rovinu vysvětli, že je prostě potřebuješ. U prvního těhu jsem takhle ukecala lékárnici. A u druhýho mi je v jiný lékárně dali bez receptu automaticky. 😉

bubla87
7. čer 2010

Kolik to tak asi stojí?? Ať pak nekoukám🙂 zkusím to.. díky za radu..

terinda
7. pro 2010

Ahoj, při braní boraxových tobolek jste vždy dobraly celou krabičku - 10 bobulí?
Koupila jsem si v lékárně tetraboraxové bobule, tak snad jsou povolené..

terinka123
18. říj 2011

Ahoj holky, tak jsem si tu pročítala ty vaše příspěvky. Trápí mě kvasinky, jsem ted v 11 týdnu těhotenství a doma mám Gyno - Pevaryl. Nevím ovšem jestli ho můžu dnes s klidem zavést. Přišel mi jako dobrej tip ten bílý jogurt na vložku, je to ovšem bezpečné? Díky🙂

28marci
28. říj 2011

@terinka123 Ahojky, asi už máš problém s kvasinkami vyřešený, takže jen přispěju se svou radou, jak jsem se udržovala v normálu potom - taky jsem měla kvasinky, v 16tt. Jakmile jsem měla takový pocit nepohodlí, jakože by se mohlo z toho něco jako kvasinky vyklubat, tak jsem použila čípky Feminella Vagi C, doporučila mi je gyn, jsou volně prodejné a nedodávají do těla "cizí" laktobacily, ale pomocí vitamínu C upravují přirozeně poševní floru. Stojí okolo 170 Kč (6 čípků), jsou volně prodejné (ale v lékarnách je nemívají běžně, neznají je), podle příbalového letáku by se měly zavádět 6 dní za sebou, mě pomáhají občas jeden, dva za sebou a zase je to lepší na nějaký čas! Přeju pohodové těhotenství bez kvasinek 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru