Výtok v těhotenství. Postupoval gynekolog správně?

martja81
19. únor 2007

Ahojky, potřebovala bych od Vás radu. Byla jsem u lékaře (menstruaci jsem měla dostat v pátek) nedostala jsem ji, testy byly pozitivní (mimi jsme si přáli), ale lékař mi řekl, že děloha je velká, ale zatím tam nic nevidí, ať přijdu za 10dní (žádnou krev ani moč mi nebral) a ještě jsem se jí svěřila s tím, že mě trápí výtok (četla jsem, že zejména v ranném těhotenství to může být nebezpečné). Lékař mi ale žádné vzorky do laboratoře nenabral, myslíte, že je to správný postup? Díky za odpovědi! M.

marguerite
19. únor 2007

ahoj Martjo...já chytla kvasinky min.týden..jsem tedy už více těhu-nebo budeš tam taky brzo brzičko 😉 ale doktorka mi na to dala jen léky-PIMAFUCIN-čípky a mastičku.. Jestli Tě viděla doktorka a potvrdila kvasinky..tak Ti na to určitě něco dala..ne? aniž by brala stěry..nebo se pletu? Pimafucin se může brát i v těhu..toho bych se nebála 😉

jiji
19. únor 2007

Ahojky, já jsem měla problémy s mykózou už od 6. tt - do 12.tt by jsi neměla brát nic nebo co nejmíň různých léků apod. Já jsem dostala borax glycerinový globulky (ty se údajně můžou i v 1. trimestru) a teprve asi ve 14. tt mi dal doktor Clotrimazol. Celkem na takový infekce trpím, tak počítám s tím, že se mi to bude stále dokola vracet celý těhotenství (klid jsem měla celých 14 dnů a zase se mi ta infekce začala rozjíždět, tak teď zkouším dobírat zbytek těch globulek a uvidím, zda to bude mít nějaký efekt)

martja81
autor
19. únor 2007

Ahoj Marguerite,ona se právě, že do mě vůbec nekoukala tim mikroskopem(tim velkým kukadlem 🙂 )jen mi prohmatala bricho a udělala vnitřní ultrazvuk.A je midivný, že když mám výtok tak mi na něj nic nedala ani nevzala vzorky.M

jiji
19. únor 2007

Já mám taky takovýho doktora, kterej mi vzorky kromě cytologie nebere - ale aspoň kouknul zrcadly a ty kvasinky mi potvrdil (v tom už se většinou nepletu, po tom, co jsem je měla několikrát si už bývám jistá, o co jde ...)

martja81
autor
19. únor 2007

Ahoj Jiji,zkoušela jsi intimní mýdla např Lactacyd? Ten je docela dobrý, používám ho taky nebo jsou dobrý jogurty s lactobacily(Hollandia).Držim ti palečky, aby se ti to neopakovalo.M

jiji
19. únor 2007

Lactacyd používám už hodně dlouho a teď mi doktor nabídl mýdlo Saforelle, který je prý speciálně vyvinutý pro takový ty náchylnější a těhotný. Tak uvidíme, zatím žádný zázraky 🙂

slonik
21. únor 2007

ahojky, v 35 týdnu na kultivaci mi taky našli ty kvasinky - má to nějaký vliv na porod? Jako že před porodem mi musí něco napsat nebo tak? Díky za odpověď, pan doktor mi akorát řekl, že budu mít větší šanci na vnitřní poranění a že tím trpí asi 60% těhulek.

martja81
autor
21. únor 2007

Ahoj Sloniku, být tebou tak bych si zašla před porodem k lékaři, aby ti napsal nějaké tabletky.Zkus se zeptat v lékárně na GynoPevaryl ten by měl být vhodný pro těhotné.A nenech se strašit nějakým vnitřním poraněním,podle mě to na to vliv nemá.Držim palečky!

martinka.a.honzik
22. únor 2007

Ahojky holky,
já teda zatím bohužel těhu nejsem, ale na kvasinky mi pomáhá, bílý neochucený jogurt s živou kulturou na vložku. Teď jsem měla kvasinky a po 4 nocích této ,,terapie,, jsem v pohodě a kvasinky jsou pryč. Tuhle metodu mi poradil doktor ve Františkových Lázních, když jsem se mu svěřila, že na to trpím. Moc jsem tomu nevěřila, ale fakt to funguje. Je potřeba to dělat každý den dokud se necítíte v pohodě...já si dávám vždycky ještě 1 den navíc, pro jistotu. To je moje zkošenost.
Mějte se krásně a přeji Vám krásné těhulkování, bez komplikací.
Martina

konoupek
22. únor 2007

A kolik si ho tam tak davas? abych mela predstavu...zrovna ted mam taky potize ☹

martinka.a.honzik
22. únor 2007

konoupek: No na slipovou vložku tak kávovou lžičku...no prostě aby tam byla cca 0,5 cm vrstva...to poznáš sama. Prostě aby ho tam nebylo málo, ale zase aby ti to neteklo všude.

Ještě jsem zapoměla říct, že na aplikaci NEPOUŽÍVEJTE kovovou lžičku, ale jen umělou nebo popř. dřevěnou. A pokud můžu poradit, tak před aplikací vyndejte jogurt cca na hodinu z lednice. Jednou jsem ho zapoměla vyndat a málem mi umrzla 😀

konoupek
22. únor 2007

Jo,to je dobra rada,umrznout mi nemusi 😀 .A proc ne kovovou,to necemu vadi? 😕

stovinda
22. únor 2007

Ahoj holky, já na kvasinky taky už dlouho trpím. Doktor mi řekl, že tehotentství je pro ně jako stvořené a že můžu očekávat, že se budou objevovat. předepsal mi tetraboritanové globule - GLOBULUS CUM NATRIO TETRABORICA 0,6... říkal tomu gumoví medvídci 😉 . Prý jsou jemné a vhodné i v těhotenství. předepsal mi dopředu rovnou dvě balení, že prý až mne to zase chytne, tak si je mám 5 dnů zavádět na noc. (normálně je kůra myslím 10 dnů). Zatím to docela pomáhá. ale jinak souhlasím, že různé jogurtové kůry jsou taky dobré. minimálně jako první pomoc to zabere vždy. 😉 tak hodně zdaru v boji proti potvůrkám kvasinkám.

martjo - mně doktor taky ne vždy dělal stěry. Silnější výtoky se během těhotenství vyskytují. Ale jde o to, jestli je svědivý. Pokud ano, tak to jsou nejspíš kvasinky. A pokud ti doktorka na to nic nedala, tak můžeš zkusit tu jogurtovou terapii, třeba zabere a budeš mít klid. Jinak bych při příští kontrole na doktorku zatlačila.

martinka.a.honzik
22. únor 2007

konoupek: co já vím, tak by mohlo dojít k nějaké chemické reakci, která by ty léčivé breberky mohla zabít. Ale jestli je to opravdu tak, to si netroufám 100% říct, každopádně bych to neriskovala.

konoupek
22. únor 2007

martinka.a.honzik,vis co je nejhorsi?Ze mame jenom kovovy 🙂.Hned,jak pojede pritel nakoupit,tak reknu at koupi jogurty.Activie sice mam,ale jen ty slazeny.Jsem zvedava ,jestli mi to taky pomuze.

martinka.a.honzik
23. únor 2007

konoupek: tak to je dobrý ty žičky, tak doufám, že ti to opravdu pomůže, když už je budete speciálně na toto kupovat 😀 . Jinak je jedno, jestli to bude jogurt za 6,-Kč nebo za 20,-Kč, jen je důležité, aby tam byla ta živá kůltura. Tak pak kdyžtak písni jak si na tom, jestli se to lepší nebo ne. Věřím ale, že ti to pomůže.
Mě to pomohlo na 100%, jinak bych si to sem netroufla vůbec napsat.
Zatim pa Martina

konoupek
23. únor 2007

marti,no asik to vyhrajou activie bo ty mame radi,takze neco horem,neco spodem 😀 .Na vysledek budem muset tak tyden pockat.Nakupovat se jede az zitra asik.
Pak urcite pisnu.Zatim pa

martja81
autor
23. únor 2007

Stovindo- taky jsem kdysi měla ty gumový medvídky 🙂 a mám s nima dobrou zkušenost.Zkus k tomu ještě přidat to mýdlo Lactacyd(lepší mi přijde pěnový) jak už jsem jednou o něm zmiňovala, ten taky pomáhá proti svědění.Držim palečky!

jinak doktorku už jsem změnila.Chodim k osvědčenýmu doktorovi ke kterýmu chodila ségra a je fajn, samožřejmě mi hned stěry vzal a všechno mi vysvětlil tak už jsem klidnější.Prý horší než kvasinky v těhotenství je stres!

mikulka
24. únor 2007

Holky, a co Canesten mast, ten v těho nevadí..
Ten jogurt dáváte na noc, nebo i přes den?

llucka
25. únor 2007

Ahoj, ja dostala minulý týden taky glycerinový čípky,prý v prvním trimestru je to jediné vhodné.Musím to zaklepat, pomohlo mi to.

I když tady asi taky platí co doktor, to názor :-/

Na GynoPevarulu je v příbalovém letáku napsáno, že pokud neurčí lékař neměl by se ze začátku těhotenství brát.

lajla
25. únor 2007

ja to musim zaklepat, od te doby co pravidelne pouzivam lactacyd, stridam penovy a tekuty, tak nemam zadne problemy

martinka.a.honzik
26. únor 2007

Ahojky všem,

mikulko: já jsem si ten jogurt dávala jen na noc, protože jsem jinak celý den v práci a to si nedovedu dost dobře představit, jak bych to aplikovala. Ale kdybych se léčila třeba přes víkend a byla bych doma, tak bych ti aplikovala klidně i přes den.

konoupek
26. únor 2007

Ahoj holky,
chtela jsem se zeptat,jestli nemate nektera zkusenost s vaginalnima tobolkama POLYGYNAX.Dnes mi je predepsala moje dr.,ale v letaku je napsano ,ze v tehotenstvi a pri kojeni jsou nevhodne. Moc se mi do toho neche,na druhou stranu snad dr.vi co mi dava.Ale znate to strach o mimi tu je. ☹

dominga
5. bře 2008

Ahojky mamulky, tak já taky brala Polygynax v těhotenství, a to několikrát, tak si myslím, že to nevadí, alespoň mne doktor ubezpečoval. Chodila sem na soukromou kliniku a ten doktor byl vynikající, tak se nemáš čeho bát🙂
Chtěla bych se s vámi podělit o zkušenost, nechci strašit, ale jen upozornit, co se může stát. Loni v září jsem porodila syna Dominika, porod byl supr, bez komplikaci. Po porodu druhý den začal mít vyrážku, ta se zhoršovala, malý nejedl, plakal a za dva dny měl velké boláky po celém těle. Převezli ho na JIP do Hradce, kde dostával troje antibiotika.
Bylo to o život, nikdo mi nedával záruku co se stane a co ne, protože nikdo nevěděl, co mu je. Pak sem řekla, že celý těhotenství sem měla kvasinky a před porodem mi doktor nasadil Clotrimazol, ale rodila sem dřív, než sem se přeléčila. Udělali testy a výsledky byly na světě-na malého ty potvory přelezly, když se soukal na svět.
Nikde jsem o tom nečtla apod.MAMINKY, pokud na kvasinky trpíte, nechte se před porodem přeléčit.To, co jsem prožila bylo hrozné.
Teď má malý 5měsíců, je úplně zdravý, váží 8kg a kojíme plně.
Bohu díky, jak to dopadlo, ale už vím, co udělám dva týdny před dalším termínem porodu..
Držím palečky, ať jste zdraví!!! 😉

leryl
6. bře 2008

ahoj holky,
taky jsem měla kvasinky a taky jsem dostala tetra borité čípky(doktor mi řekl,abych nečetla příbalový leták,že tam určítě bude,že nejsou v těhu vhodné),leták tam pro jistotu nebyl žádny.
Jinak jogurt můj doktor preferuje před fermalagem(prý je zbytečně drahý a ne tak učiný).Akorát já si ho na jeho radu zavádím stříkačkou do vnitř,protože když se dá jen na vložku,tak se toho dovnitř moc nedostane.

studna
7. bře 2008

Jogurt a aplikace lžičkou - pokud je lžička nerezová, žádné mléčné bakterie to nezabije, to je pověra. Něco jiného by bylo obyčejné rezavé železo nebo další oxidující kovy, ale nepředpokládám, že z toho někdo v kuchyni jí. I hliníku bych se vyhla. Ty nerezové materiály jsou standard v mlékařství a jogurt v nich výborně prosperuje, takže ho klidně můžete na lžičku nabrat a nebát se.

katzi
13. bře 2008

ahoj holky, jsem 12tt (přesně 11+2). Byla jsem dnes u mé doktorky, prý mám nějaký zánět. Já ale nepociťuju žádné potíže (výtok, pálení apod.). Dala mi globule Macmiror complex 500. V příbalovým letáku se píše, že v 1 trimestru by se neměly brát. Máte někdo zkušenost, že by vám doktorka tyto glubule dala v 1 timestru? Nevím jestli je mám brát, nebo ne 😖

lisounek
13. bře 2008

katzi: tak snad vi co dela ne?? 😕 ja jsem taky podle dr. mela kvasinky, ale on mi dal nejaky globule natriovy ci co ja si je nejdriv nebrala. Taky mi rikal, ze ucinej je jogurt na vlozku...pres noc ten s kulturama. Ja jsem to vyresila tak, ze jsem zacala brat Lactobacily v tabletach, jako prevenci...a pokud nemas problemy, tak je to vazne divny brat, ale clovek chce dr. poslouchat a nekdy i oni prehani...

katzi
13. bře 2008

lisounek: dekuji za reakci. Jsem z toho fakt zmatena, ale asi dam na svoji intuici (nic mi opravdu neni a to jsem na vytoky driv trpela, takze to poznam). Zatim to brat nebudu a zacnu asi az alespon od zacatku 13tt - po takove te psychicke hranici 12tt (i kdyz rizikovy je to az tak cca do 16tt).

lisounek
13. bře 2008

tak po 13+2tt by jako oficialne mel koncit prvni trimestr,jde taky ale o tom, jak je ve skutecnosti mimco stare...takze je fakt ze tak dva tydny navic neskodi...vzdyt kvasinky se fakt prece daji snadno poznat...a kdyz nic neni, tak bych taky asi zbytecne nic tam necpala...asi laicky rozum mi to rika... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru