Začátek těhotenství, hCG 1870. Je to v pořádku?

nikoleta30
11. bře 2022

Zdravím chci se jen zeptat na zkušenosti.. V úterý jsem měla pozitivní tehotensky test a tak jsem šla na gyndu ve čtvrtek ale tam doktor nic neviděl 😞 a tak mi vzal krev a dnes mi prisel výsledek, že je krevní test také pozitivní a že hodnota je 1870 jednotek.. Což vůbec nevím co znamená 🤷‍♀️ máte někdo zkušenosti , že to pak dopadlo vše dobře? Děkuji..

ivya
11. bře 2022

Co bys taky chtěla na ultrazvuku takhle brzy vidět? ;) Jsi těhotná. Nic víc ti teď nikdo neřekne ;)

pampeliska1313
11. bře 2022

Je ještě moc brzo.🙂 ať to dobře dopadne!

nikoleta30
autor
11. bře 2022

@ivya třeba jestli náhodou nejde o mimo děložní těhotenství 😒 i to doktor zminoval...
A hlavně mi hned psal ať přijdu na kontrolní UTZ

guliii
11. bře 2022

Zatím zbytečně neplaš. Je opravdu brzo a to ještě nic vidět nebývá. Pokud nemáš bolesti a nekrvácíš tak buď v klidu a jdi znovu na ultrazvuk, třeba už tam něco najde. Držím palce 😉

xnikax1
12. bře 2022

@nikoleta30 Tohle jsem taky zažila, hlavně klid. Přišla jsem na gyndu moc brzo, na utz nic, takže krev a hcg pozitivní.. Doktor hned říkal mimodelozni podle poslední MS... Nakonec na kontrolním utz za 3 dny už bylo vidět těhotenství a mám 5 letou zdravou holčičku. Akorát ovulace byla prostě později. Taky jsem u druhého těhotenství na kontrolu šla až 3 týdny po pozitivním testu a aspoň jsem se ušetřila těch nervů.

europa00
12. bře 2022

@nikoleta30 neboj hcg mas celkem hodně vysoké na mimodelozni to většinou stoupá pomalu. Kolik dni mas zpožděí? Každopádně by měl doktor minimálně vidět velmi narodtlou sliznici, delohs mátaky jinou barvu více prokrvenou, u hodnoty skoro 2000 nechápu ze nic neviděl minimálně dutinku, možná jen velmi blbě hledal.

klokanka31
12. bře 2022

@nikoleta30 Nešla jsi prostě jen moc brzo na gyndu? Hned plašit s mimoděložním je hloupost...

inssomnia
12. bře 2022

@nikoleta30 můj doktor si mě zve až v 8tt a z dobrého důvodu.... Buď v klidu a jak bylo řečeno - jdi tam pokud krvácíš nebo máš bolesti. Jinak prostě čekej.

lachtanice86
12. bře 2022

@nikoleta30 neměla si tam lézt tak brzy

jjasmina
12. bře 2022

@nikoleta30 holka strašně plašíš, k dr si šla i strašně brzo, si těhotná a víc teď neřeš. Vidět srdíčko jde mezi 6-8tt až, krev v pohodě

chrystyanna
12. bře 2022

@nikoleta30 já chodím až tak 2/3 týdny po dvou carkach.. Jít tam dva dny po testu, neuvidí tam nic. Stačí delší cyklus než jejich 28 dní v tabulce, ovulace později nebo jen zárodek, co se zavrtava dýl..
Stejně je to na začátku buď a nebo.. Nikdo ti neřekne, vyjde to na 100 , protože to prostě nezávisí jen na přání.
A u mě třeba srdíčko poslední těhotenství až 9tt dle tabulek(teď 21tt a pořád je o pár dní mladší podle měření).

mourovatakocka
12. bře 2022

@nikoleta30 Nech tomu volný průběh. Jestli se budeš takhle nervovat na začátku, jak chceš projít těhu a mateřství bez prášků na nervy? Řada doktorů hodně brzy ani nezve na ultrazvuk, ty máš velmi pečlivého doktora, tak tě bude hlídat a snad to dobře dopadne ❤️

optimistic
12. bře 2022

Na 1. kontrole jsem byla v 8tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru