Začátek těhotenství - v práci celej den stojím. Riskuju?

lucypuky
7. pro 2012

Ahoj holky..jsem na začatku vysneneho tehotenstvi. 5tt. V práci je hodně stres /predvánoční období/ a pořád jsem na nohach celej den. Myslite že je to riskovani? Nebo mam radši zůstat doma? Vubec nevim :/

baru7
7. pro 2012

@lucypuky já za sebe už teď vím, že půjdu na PN ihned 🙂 mám šílenou práci a rozhodně by mi za to ten stres nestál...

ivaanka
7. pro 2012

Tak to zalezi, jak to sama citis...ja osobne bych sla na nemocenskou, treba do Vanoc a az se to uklidni, tak bych se vratila.

lucypuky
autor
7. pro 2012

@baru7 noo prave jsem v hrozne situaci :( že jsem vedouci parfumerie... moje byvala vedouci šla pred par mesici na rizikove.. a ted ja.. když pujdu na nemocenskou necham je uplne ve štychu a nadrizena mne asi zabije :( na druhou stranu je prosinec.. a tahle prace je obrovska zodpovednnost , stres, litani, porad na nohach .. ach vubec nevim co mam delat :( Byla jsem u doktora tento týden byl tam gestačni vaček a HCG v poradku..dal mi ultrogestan na udrženi ..ale nerikal nic že bych nemohla do prace v podstate jsme se o praci ani nebavili.. bojim se že si ubližim nejak no

lucypuky
autor
7. pro 2012

@ivaanka noo prave jsem v hrozne situaci :( že jsem vedouci parfumerie... moje byvala vedouci šla pred par mesici na rizikove.. a ted ja.. když pujdu na nemocenskou necham je uplne ve štychu a nadrizena mne asi zabije :( na druhou stranu je prosinec.. a tahle prace je obrovska zodpovednnost , stres, litani, porad na nohach .. ach vubec nevim co mam delat :( Byla jsem u doktora tento týden byl tam gestačni vaček a HCG v poradku..dal mi ultrogestan na udrženi ..ale nerikal nic že bych nemohla do prace v podstate jsme se o praci ani nebavili.. bojim se že si ubližim nejak no

camelinka
7. pro 2012

@lucypuky to musite vedet sama, ja bych je v tom asi nenechala, praci nemam nejjednodussi, taky spoustu stresu a zustala sem az do konce, jestli teda nezvedate tezky veci atd. Jestli se prcek ma udrzet tak se udrzi i tak, ale je to jen na vas. Nebo zvazit moznost na nemocenskou jen pres ty svatky a az se to uklidni tak se vratit...

baru7
7. pro 2012

@lucypuky hele...to je jejich problém, jak naloží s tím, že jim další člověk odejde na rizikovku nebo mateřskou...vůbec bch to neřešila...taky mám vedoucí pozici a bylo by fakt úplně šumák, jak s tím zmtl naloží...jen by mi asi bylo líto kolegů, že to vyžerou...ale to je život...

baru7
7. pro 2012

@camelinka
@lucypuky myslím, že nejde jen o zvedání těžkých věcí....stres je daleko rizikovější faktor...

camelinka
7. pro 2012

@baru7 sak nerikam ze je to jen o tom zvedani,zalezi jak se kdo citi ....,ale ja proste tehu nebrala jako nemoc, citila sem se dobre, tak nevim proc bych mela zustavat doma na gauci. Ale kazdy to bere jinak, ja bych v tom kolegy se slovy "to je zivot" proste nenechala

lucypuky
autor
7. pro 2012

@camelinka no jo .. ale když se pak neco stane tak si to ja budu vyčitat.. a nikdo z kolegu mi mimčo nevynahradi.. jasne ja to taky neberu jako nemoc ale človek po tech všech gynekologickych trablech se proste boji..

baru7
7. pro 2012

@camelinka jojo..chápu....já to pochopitelně jako nemoc taky neberu, ale vím, kolik sil mě to denně v práci stojí, jak z ní nepsím, uprostřed noci se budím, protože všechna odpovědnsot leží na mě....to podle mě optimální není....a taky je to o tom, že už se nějaký šas neúspěšně snažíme, takže to holt vidím jinak....a mezi námi, už jsem zjistila, že na mě ve výsledku taky nikdo ohledy brát nebude....takže tak...

camelinka
7. pro 2012

@lucypuky ja to na jednu stranu chapu, kor jestli to bylo po nejakych obtizich, ale dopredu bych to neresila, uvidite jestli to pujde nebo nepujde

baru7
7. pro 2012

@lucypuky přesně....ta priorita je jasná...úplně Ti rozumím 😉

lucypuky
autor
7. pro 2012

@camelinka jj mate pravdu presne tak to udelam.. zkusim to a uvidime když to pujde super a když ne tak hold zustanu v prosinci doma a nejak to hollky budou muset zvladnout 🙂

camelinka
7. pro 2012

@baru7

@lucypuky tak jasne ze dite je priorita, o tom zadna 😉 , zalezi na praci, jestli je to fakt tak neunosny no a na kolektivu,proto pisu ze je to na kazdym

camelinka
7. pro 2012

@lucypuky vsak uvidite,pujde pujde, nepujde, tak to chvili budou muset zvladnout bez vas a pak se vratite 🙂

lucypuky
autor
7. pro 2012

@baru7 jj presne tak .. neni to jen o tom že človek pracuje pres den v praci.. ma zodpovedost a ta ho trapi porad..porad v hlave prace a stres a nespavost je to tak .. uvidime zkusim to když to nepujdu kašlu na to a zustanu doma na prosinec🙂

elvira
7. pro 2012

@lucypuky - a když si zlomíš , nedejbůh, nohu, tak co? Budou si muset poradit taky.
Zašla bych za gynekologem, nastínila mu situaci a šla na neschopenku aspoň do konce roku.
Pak uvidíš.
Každý je nahraditelný a zdraví máme jen jedno.

baru7
7. pro 2012

@lucypuky
@camelinka já jsem tím jako nechtěla říct, že by mi to bylo bezohledně jedno...taková potvora nejsem, taky mám své kolegy ráda...ale člověk by měl předešvím řešit sám sebe, co chce v prvé řadě on.... 😉

baru7
7. pro 2012

@elvira to bych podepsala 🙂

lucypuky
autor
7. pro 2012

@elvira
@baru7 holky moc děkuji za radu 🙂 zitra to vyzkoušim když se nebudu citit dobre jdu k doktorovi a hotovo 🙂 uprimne svoji praci miluji ale odkdy jsem se dozvedela že jsem konečne tehotna nic jineho pro mne neni duležite 🙂 fakt nic 🙂

baru7
7. pro 2012

@lucypuky tak se drž a my držíme všechny pěsti 🙂

camelinka
7. pro 2012

@baru7 ale jo, ja to beru 😉 a fakt chapu kdyz se to neda a clovek z toho ma palici jak patraci merunu, to za to fakt nestoji si pak neco vycitat. Akorat mam trochu averzi na nektere, kterym nic neni, praci vpohode a hned si leti pro neschopenku,aby mohly kavarnickovat,shoppingovat apod 😀 😝 . Tim naprosto nechci zaradit nikoho z tehle diskuze 😉 😅 ,jen vysvetluju proc mam tenhle nazor 🙂

baru7
7. pro 2012

@camelinka joooo..tak to taky chápu 😉 to taky neuznávám.....já jsem asi i deformovaná tím, že moje předchůdkyně tady cedila krev do 38. týdne a připadalo jí to normální...asi tím, že jsem to v reálu viděla, tak jsem si to taky docela ujasnila.....a na začátku navíc prozvracela celou pracovní dobu...tož to bych se na to taky mohla 😀

alyssa.anna
7. pro 2012

@lucypuky Tak já to mám také tak,šílené stresy, nevhodný pracoviště, riziko kvůli ŠŽ a jak to tak vypadá, na PN půjdu až ve 12tt, dříve mi dr. nechce dát. Takže záleží nejenom na tobě, ale i na tvojí dr.

lucypuky
autor
7. pro 2012

@alyssa.anna a jak si to zvladala od začatku tehu? Byla jsi v praci v pohode? žadne bolesti pichani nic?

alyssa.anna
7. pro 2012

@lucypuky píchání jako prase pořád, odpoledne šílený únavy + nevolnosti a jednou jsem i špinila v 8tt - takže peklo. Doufám, že příští týden s průkazkou ten zasloužený oddych dostanu

lucypuky
autor
7. pro 2012

@alyssa.anna a kdy jsi byla na kontrole? všechno v poradu ? neubližilo ti to ? Promin že te taklhle spovedam , ale .. 🙂

baru7
7. pro 2012

@alyssa.anna to tedy nechápu....co bys jako musela mít za jiný problém, aby Ti tu PN dal?? 😒

alyssa.anna
7. pro 2012

@lucypuky V pohodě, já taky snánívám info, kde se dá .-) U dr. kse, byla naposledy 7+2tt kdy srdíčko bylo a pak jsem 8+6 upalovala s tim špiněním na pohotovost, kde bylo mimi v pořádku a od té doby nic, pak jsem objednaná na jeden předražený UZ aź budu 12+4tt tak si musím počkat a doufat že je vše OK

alyssa.anna
7. pro 2012

@baru7 Tak nějak, já už byla rozhodutá z té práce odejít i za cenu ztráty mateřský a asi až na základě toho mi to ta dr. slíbila že jí 11+4 při testech na krev dostanu tak snad...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru