Začátek těhotenství - v práci celej den stojím. Riskuju?

lucypuky
7. pro 2012

Ahoj holky..jsem na začatku vysneneho tehotenstvi. 5tt. V práci je hodně stres /predvánoční období/ a pořád jsem na nohach celej den. Myslite že je to riskovani? Nebo mam radši zůstat doma? Vubec nevim :/

lucypuky
autor
7. pro 2012

@alyssa.anna tak to je super že je všechno v poradku jen tak dal..musime se šetrit 🙂 ale i tak nechapu proč ma doktor problem s tim ti predepsat nemocenskou to nepochopim.. a zkoušela jsi obvodaka ?

lrg
7. pro 2012

Já si teda neumím představit, že bych byla od 5. tt na neschopence (pokud bych samozřejmě neměla potíže). Dostala jsem ji teď v pondělí a jsem z toho úplně vydřená, co budu doma dělat 🙂 9 měsíců je fakt dlouhá doba a ještě když jsou od letoška omezené vycházky........ Ale to záleží na každém, jak to má. Pro někoho je stres práce, mě by asi deptalo být pořád doma, zaobírat se sama sebou, pozorovat se pořád atd 🙂 Myslím, že pokud není v práci šikana, nebo nějaký psychický teror, pokud se miminko udržet má, nemůže mu trocha nervíků v předvánočním shonu uškodit. Holky co už doma mají děti jsou ve stresu pořád a vzít si volno nemůžou 🙂

alyssa.anna
7. pro 2012

@lucypuky No ono je to doktor od doktora. Moje známá dělá v kanceláři (krásný prostředí, nenamáhavá práce narozdíl od nějakých kanclů) a dostala neschopenku hned od 6tt, protože její dr. jí automatický dává snad všem těhulí, co si jí vezmou. No a pak je dr, co to prostě dávaji neradi jen v ojedinělejch případech ☹
Obvodní jsem ani nezkoušela, někdo mě strašil, źe po dvou měsících bych musela před nějakou šílenou posudkovou komisi tak to jsem si nechávala až jako nejzažší řešení

petojka
7. pro 2012

Ahoj všem jsem na tom podobně...jsem vedoucí v kosmetické firmě a moje zástupkyně šla na rizikáč před dvěma měsíci, já jsem v 7tt a nechal mě doktor hned doma, v práci myslím vše zvládají i beze mne ,ale mám hrůzu z peněz 😒 😒

lucypuky
autor
7. pro 2012

@petojka ahoj 🙂 a mnel na to nejakej duvod nebo preventivne ?

petojka
7. pro 2012

@lucypuky Ahoj měla jsem na začátku velké bolesti cca 2x denně ale stále se zdá vše v pořádku, prý vše jak podle učebnice, žádný viditelný problém.Mám trochu stresové prostředí a klid mi asi vážně prospívá ale jsem doma teprve 14 dní a trochu mi to leze na mozek 😀 Jsem zvyklá fakt pracovat hodně a ted je to takový vytržení ze všeho....navíc peníze za neschopenku chodí prý jednou za dva měsíce? néli déle tak mám v plánu vrátit se od 3 do 6 měsíce zpět, uvidím.

lrg
7. pro 2012

@alyssa.anna Tohle nepochopím, mě se doktor ptal každou návštěvu jestli chci ještě pracovat. Nechápu proč s tím někdo dělá takové cavyky, jako by ti tu nemocenskou platili ze svého.

petojka
7. pro 2012

@lrg přesně! souhlasím. To je nepříjemný, snad jako kdyby člověk něco simuloval 😀

evlyn
7. pro 2012

@lrg a kdo ji podle tebe plati? 🙂

lrg
7. pro 2012

@evlyn No ta doktorka, která ji nechce napsat PN když se necítí dobře určitě ne 🙂

baru7
7. pro 2012

@evlyn doktor rozhodně ne.... 😀

evlyn
7. pro 2012

@lrg
@baru7 Ja vim, ze ona ne, ale vazne - kdo myslite ze tu nemocenskou plati?

baru7
7. pro 2012

@evlyn první 3 týdny zmtl, poté stát... 😀

evlyn
7. pro 2012

@baru7 vyborne 🙂 Dostavas bod za spravnou odpoved. A ten trosku lisacka dalsi - kdo ty penize tomu statu dava? 😉

lucypuky
autor
7. pro 2012

ted možna i trošku odbočim 🙂 holky co už mate miminko.. ja mam porad v pobrišku pichani jednou je to dole u delohy jednou vaječnik.. jenom takove neprijemne pichani ale v podstate v prubehu celeho dne.. je to ok nebo si ma m delat starosti? jak dlouho tohle muže trvat?

baru7
7. pro 2012

@evlyn my a zmtl v odvodech 😎

sheinka
7. pro 2012

Holky já teda nevím. Já byla na neschopence od začátku těhotenství (rizikové pracoviště - chemická laborka) a žádné terno to tedy není. Měla jsem sice neomezené vycházky, ale stejně nebylo s kým ven..všichni byli v práci. Ze začátku jsem si říkala, že fajn budu mít klídek, volno. No po pravdě mě to po týdnu přešlo a fakt hodně se mi po práci začalo stýskat. A těch devět měsíců doma byl teda teror.
A to nemluvím o takových "maličkostech" jako zhýčkaný manžel, který doma nic nedělá pač to udělám všechno přes den abych se alespoň nějak zabavila - těžko ho pak po narození mimča přeučovat 😅 apod.

evlyn
7. pro 2012

@baru7 skvele 🙂 "doktor rozhodně ne...." takze i ten doktor 🙂

baru7
7. pro 2012

@evlyn ale ten může jít taky na nemocenskou, když to bude potřebovat....rozhodně si nemyslím, že ho k tomu vede tato úvaha nad ušetřením státních a v konečném důsledku tety vlastních prostředků.....ale to jsem tedy odbočily....

evlyn
7. pro 2012

@baru7 jj ja to chapu, ja zareagovala na uvahu "Nechápu proč s tím někdo dělá takové cavyky, jako by ti tu nemocenskou platili ze svého." ktera nebyla tvoje 🙂 Ono je to spis o tom, ze mame kazdou jinou predstavu o tom, co to je stresujici prace neslucitelna s tehotenstvim, popr. potreba jit na nemocenskou. Ale to nevyresime, to je proste kazdeho jinej pohled na vec...

lrg
7. pro 2012

@evlyn Nechápu kam touhle předimenzovanou diskuzí přesně míříš, já sama nejsem zastánce nemocenské, kterou dnes má hned každá těhule a píšu to o pár příspěvků výše. Celé těhotenství se mě každý s údivem ptal, jaktože ještě pracuje a já jsem nechápala proč bych neměla, když mi nic není, to samé doktor mi to pořád nabízel. Takže taky nesouhlasím, když si holky bezdůvodně nechají napsat PN a zneužívají toho a myslím, že pokud jim fakt nic není, ve finalé uškodí jen samy sobě. Ale nechápu, když se ženská necítí dobře a má náročnou práci (byť třeba ne podle tabulek) proč ji doktorka raději doma nenechá, aby se nestalo neštěstí. Snad radši nechat doma simulanta, než riskovat, že někomu ublížím. Ale dobře, když by doktoři měli být strážci státní pokladny, tak ať se stanoví jasný normy a pravidla a podle toho se posuzuje rizikové těhotenství, ale je nefér, aby jedna doktorka nenapsala PN i když si o to mamina žádá a druhá doktorka ti to vnucuje každou návštěvu, jako třeba ta moje.

timbouctou
7. pro 2012

@lucypuky ahoj, já bych teda vydržela, není nic horšího, než se sledovat doma, věř mi. Jinak já jsem taky při prvním těhu měla stojací práci, slušně stresovou, v podatelně velké firmy se nesmí stát žádná chyba, za to sjou obrovské sankce. Někdy kolem 20. tt už mě záda bolely jak čert půl hodky po začátku pracovní doby, tak jsem se se šéfem domluvila na vystřídání a dělala jsem většinu dne pak už vsedě. Ale řekla bych, že jsem to snášela mnohem líp než pak druhé těhu, kdy jsem byla s prvním doma a nic mě neodvádělo myšlenky od nového stavu.

rainyday
8. pro 2012

@lucypuky Jsem taky z obchodu a šla jsem hned... Chodila jsem do práce cca do 9tt, kdy mi potvrdili srdeční činnost, řekla jsem doktorce, že mám fyzicky náročnou práci a necítím se dobře a ona mě nechala hned doma až do mateřské. Nikdo, kdo nedělá na obchodě a hlavně před vánoci, nemá ani tušení, o čem ta práce je 🙂 Za mě říkám, že by to bylo velké riziko a šla bych na PN, být tebou. Všechny holky, které z obchodu znám, šly vždycky na PN hned, jak to šlo. Kdybych byla v kanceláři a bylo mi dobře, klidně bych v práci zůstala. Ale na obchodě fakt ne... Navíc mě teda začalo cca od 10tt být fakt brutálně zle, 2 měsíce jsem nevylezla z postele, pak se mi udělalo líp, ale podle UTZ je miminko příliš nízko, takže opět musím trávit většinu času vleže... Za mě nemá smysl jakkoli riskovat. Tolikrát za život těhotné nejsme, tak to musí každý pochopit 🙂

luciekremenova
8. pro 2012

Já myslím,že když bereš léky na udržení těhotenství tak to má určitě nějaký důvod.A pokud na sobě cítíš,že se přepínáš a pociťuješ stres tak to určitě zůstaň doma.Já to vydržela v práci do 12 týdne a to mám fyzicky náročnou práci.Taky jsem je nechtěla nechat ve štychu,ale teď se píšou odměny a já nic nedostanu.Už se se mnou prostě nepočítá.To je hold život.Tak neber na nikoho ohledy a mysli hlavně na sebe a na miminko.Držím pěsti!! 🙂

sarkar
10. pro 2012

@lucypuky Pokud jsi úzkostlivá, případně jsi měla problémy vůbec otěhotnět nebo máš jiné zdrav. problémy a práce tě spíš ještě víc stresuje, tak jdi marodit. Pokud tě práce baví a nedovedeš si představit, že bys zůstala doma, tak pracuj dál. Hlavně za sebe nenech rozhodnout okolnosti (jako třeba to co by na to řekli kolegové).

Já mám v práci před Vánoci taky hodně stresu, dělám v cestovním ruchu a přes vánoce a těsně před silvestrem je top termín, budou určitě přesčasy a budu dělat asi i o víkendy, ale mě to prostě baví a cítím se v pohodě a spíš mě stresuje představa, že budu takovou dobu před porodem zavřená doma, takže na mateřskou jdu až těch svých 6 týdnů před TP, a to ještě uvažuju o tom, že pak budu jezdit do práce občas na výpomoc (a to navíc dojíždím do práce hodinu ráno, hodinu večer); je ale fakt, že já zas celý den sedím u PC, i když ten stres si vychutnávám i tak...

Jinak můj Dr. se mě na každé KO ptá, jestli jsem v práci v pohodě a kdybych se slůvkem zmínila, že ne, tak by mě bez problémů poslal marodit...

baru7
10. pro 2012

Jinak v návaznosti na rakce, že těhotenství není nemoc, mě ještě napadlo, že rozhodně není, kvůli tomu bych na PN ani nešla - ve smyslu ofoukávat se doma, aby se mi náhodou něco nestalo....spíš proto, abych se nemusela pořád štvát a honit, jak to mám teď, stíhala procházky, cvičení a hlavně byla v pohodě 🙂

consti
10. pro 2012

Tak jasně, že těhotenství není nemoc, ale jiný stav to je, to zase ano. A pokud je mimčo navíc vytoužené a nějakou dobu jsi na něj musela čekat, tak bych na nemocenskou šla. Já osobně dělám v kanceláři, nemám nějak extra stresující práci, ale jak budu těhotná, tak na nemocenskou půjdu. Chápu, že je ti líto kolegů, ale hlavní je teď mimčo 😉. Držím pěsti, ať se rozhodneš dobře 😉 .

lucypuky
autor
14. pro 2012

@sarkar
@baru7
@consti tak holky už je to bohužel jedno.. už týden ležim v nemocnici..mnela jsem špineni a bolesti a bohužel se potvrdilo mimodeložní tehotenstvi ..miminko muselo ven a hodne rostlo takže šlo ven i s vejcovodem bohužel :( tyhle dny byli nejhorši v mem živote ale už to mam zasebou.. doufam že za par mesicu bude lip..
všem vam držim palce at mate zdrave tehotenstvi a miminka

consti
14. pro 2012

@lucypuky Tak to mě moc mrzí 😔 . Drž se, určitě už bude jen a jen líp a přeji moc sil!! 😵

sarkar
14. pro 2012

@lucypuky 😢 To mě strašně mrzí...a držím palce, aby se vše brzo spravilo a ať se zase brzo raduješ ze dvou čárek 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru