Zamlklý potrat. Nakonec se na UTZ ukázalo, že plod žije

jsuvinka01
9. únor 2014

Zdravím všechny 🙂, jsem maminkou 2 letého chlapečka 🙂 před Vánoci jsme si s manželem nadělili dáreček pod stromeček v podobě pozitivního těhotenského testu, jelikož jsem byla hodně na začátku doktorka si mě objednala až na začátek ledna, šla jsem teda na 6tt na prohlídku, kde už byl vidět krásný váček 🙂 ... byla jsem dle plodu 6+0ale srdíčko zatím nebilo. Trosku mě to děsilo protože u prvního bylo už v tomto tt krásně vidět. No nic vše se jim jinak zdálo v pořáku a tak jsem šla z vesela domů a byl ajsem objednaná na 22.1.2014, kdy mi měli dát těhu průkazku. Přišla jsem na prohlídku sdělili mi že mam zvýšenou štítnou žlázu .... a ze musím na endokrinologii. Pak si mě paní doktorka položila a začla vyšetření..pro mě neskutečně smutný zážitek, kdy mi sdělila že miminko ve mě zemřelo jednalo se o zamlklý potrat. Plod bez akce a menší než by měl v 10tt být. Jelikož jsem neměla žádné bolesti ani nešpinila, objednali mě na potrat až za týden, už to mě docela zarazilo, tak já budu chodit 7dní s mrtvým plodem? No snad vědí co dělají. Ona je doktorka! Po týdnu už můj psychický stav byl v pořádku, manžel mě podržel a doholi jsme se, že po šestinedělí se začneme snažit znova a bratříček nebo sestřička prostě bude 🙂. V uterý jsem ráno vyrazila směr Klaudianova nemocnice na příjem, abychom tuto kapitolu konečně uzavřeli. Vzali mě ještě na kontorlní UZ. MÁLEM TO TAM SEMNOU SEKLO!!!!!!!!!! Doktorka nevěřila svým očím, miminko se ve mě začlo hýbat a krásně mu bilo srdíčko. Na konzultaci si vzala další dva doktory a skutečně, naše maličkatá prdelka byla naživu a měla se k světu! Ani jsem se nradovala hlavou mi jenom jeli otázky: proč to tamta doktorka neviděla, není něco špatně, co když to miminko je nemocné....no je to 14dní a ja jdu za 5dní na velký screening do gennetu, jelikož máme ještě v rodině dawna...tak jestli je miminko v pořádku... věříme celá rodina, že miminko bude v pořádku ... ale ten stres je šílený.... už abychom měli vše za sebou. Je to náš maličký bojovník....jsme ve 13tt. A doufám že v srpnu se stanu dvojnásobnou maminkou našeho dalšího potomka 🙂.

mili00
9. únor 2014

wau, tak vám přeji hodně zdravíčka a hodně sil 🙂 Věřím, že bude vše ok, když je to takový malinký bojovník 😉

matous24
9. únor 2014

Neuveritelne... 🙂 Tak preji hodne stesti a sil pro prcka dal bojovat! 🙂

lucavka
9. únor 2014

Moc držím palečky!!!

speedygon
9. únor 2014

Držím pěstičky a věřím, že budeme číst, jak miminko krásně prospívá a roste 🙂

ninizoi
9. únor 2014

Neuvěřitelný příběh... moc gratuluji a držte se at je vše v pořádku... 🙂

winterska
10. únor 2014

@jsuvinka01 wow, to je tedy síla - držím palce, ať je vše v pořádku!! posílám ♥!
ps. ještě stále chodíš k té gyndr.? A jaká byla její reakce, když jsi jí to řekla?

mona_mona
10. únor 2014

@jsuvinka01 Páni, to je tak krásný počteníčko, chvilkama jsem až smutněla ale po polovině čtení - nádhera! Držím vám pěstičky aby se vše vyvíjelo jak má a miminko bylo v pořádku stejně tak ty a tvůj stres ať se dáte do té správné těhulkové pohody 😵 Už se těším až tu budeš psát, že je vše v pořádku 😵 😵 😵
@winterska třeba nám to poví @jsuvinka01, také by mě zajímalo jaká byla reakce gyn.a hlavně jestli dál tam chodí jelikož já bych asi ztratila důvěru...

jsuvinka01
autor
10. únor 2014

winterska:chodím...ale jdu v pátek na screening na gyndu tady v MB kde mají lepší UZ .. který zjistí i případné vady a pan doktor nabírá, tak se zkusím zeptat jestli by mě pod sebe nevzal... mam to i naproti baráku tak bych to měla skok 🙂. Jinak doktorka byla vykulená....pořád se mi dokola omlouvala... říkám si je to taky jenom člověk..ale tady se jedná o mé dítě... takže ta důvěra tam bohužel není :(. Doufám že mě p. Sochůrek pod sebe vezme 🙂. Věřím že vše bude v pořádku... ted už si nějak nedokážu představit po tom všem, že b mi řekli že něco nv pořádku není a ja musela jít na potrat....no nechci o tom ani uvažovat 🙂 ... prostě všechno dobrá bude 🙂 určitě dám v pátek vědět 🙂

jsuvinka01
autor
10. únor 2014

A moc všem děkujeme!!!!!!! 😵

janina419
24. únor 2014

@jsuvinka01 držím pěsti aby vše probíhalo v pořádku

jsuvinka01
autor
26. únor 2014

Maminky moc děkuji celkově za podporu 🙂 ... takže screening na 13tt dopadl na jedničku, miminko je zdravé, krásné a dle UZ kopie brašky 🙂 ... jinak jsme 15tt 🙂 ... k doktorovi jdeme až na 22tt říkal že je vše v naprostémp ořádku a není potřeba abych tam chodila pokud nebudu mít žádná problém, sice nejsem nadšená že chce abych přišla až téměř po 2 měsících ale věřím mu 🙂 naštěstí si mě nový pan doktor pod sebe hned vzal a k mé bývalé gynekoložce nemusím 🙂 .. a pokud nemám problémy snad skutečně není důvod navštěvy 🙂 ... no a vypadá to na dalšího kluka 🙂 ... a jméno už máme taky bude to Patrik 🙂

halbar
28. únor 2014

Četla jsem to se zatajeným dechem a jsem ráda dobrému konci... ;)

jsuvinka01
autor
17. bře 2014

Maminky děkujeme všem za podporu 🙂 .... jsme v 18tt bude to chlapeček Patriček 🙂 ... nemůžeme se ho všichni s tatínkem a bráškou dočkat 🙂 ....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru