Zkusil někdo triple test na určení pohlaví?

theronnie
26. črc 2019

Zdravím, jsem ve 13 týdnu, 5.8 mám 1. Screening a tam mi asi pohlaví ještě neřeknou. Uvažují o tripple testu kvůli pohlaví. Doma už máme syna a moc si přeju holčičku, které se většinou nechtějí ukazovat, takže se dlouho nic neví. Má někdo zkušenosti ?

kiki1912
26. črc 2019

@theronnie tripple testy dělají v 16tt na doplnění prvního screeningu u Tvé gynekoložky

kiki1912
26. črc 2019

@theronnie nám pohlaví řekli a potvrdila ho i má doktorka

theronnie
autor
26. črc 2019

@kiki1912 na prvním screeningu ?

theronnie
autor
26. črc 2019

@kiki1912 a to pohlaví se z toho testu zjisti ?

michaela_2
26. črc 2019

@theronnie u všech 3 dětí jsem pohlaví mohla vědět cca 18-20 týden, několik doktorů mi řeklo, že okolo toho 13 týdne je to spíše tipovani (a jelikož jsou pouze dvě možnosti, tak je vysoká šance ze to vyjde 😉)
A tripple mi myslím dělali dříve

kiki1912
26. črc 2019

@theronnie na prvním screeningu sem byla teď 18.7 na soukromé klinice kde měli fakt dobrej ultrazvuk a řekla že to vypadá na kluka a včera sem se na pohlaví ptala své doktorky a ta taky řekla že je to kluk takže záleží kdo se tím chce jak moc zabývat

kiki1912
26. črc 2019

@theronnie já budu v neděli nacinat 4 měsíc a 8.8 jdu na kontrolu a sestřička u doktorky mi říkala že jak dojdu na kontrolu tak že se domluvíme na tom tripple testu a že my ho budou dělat v 16tt a do toho tripple testu se zahrnuje jak krev matky tak i ultrazvuk já to třeba mám v papírech u průkazky napsaný že v 16tt UZ +krev

1772
26. črc 2019

Tripple test neslouží k určení pohlaví, jen má odhalit možnost vývojové vady.

agneska7
26. črc 2019

Tripple test zahrnuje pouze krev na zjištění vyvojovych vad. Screening ti může ukázat pohlaví ( utz)

kiki1912
26. črc 2019

@agneska7 já měla VVV jako malá kontretne rozštěp patra a koukali na to u prcka na prvním screeningu a řekli že na to budou koukat i při druhým takže záleží na tom jak je ochotný personál na tom daným pracovišti

theronnie
autor
26. črc 2019

@1772 aha takže, když to chci vyloženě kvůli pohlaví, tak se to z testu nezjistí ?

agneska7
26. črc 2019

@theronnie ne z tripl testu ne . Zjistí se to z ultrazvuku nebo si můžete zaplatit test z krve

theronnie
autor
26. črc 2019

@agneska7 sakrys to je ten test za těch 16 tisíc :D tak snad se nám ukáže jako naš první.

klea81
26. črc 2019

Pohlaví víme od 13 tt, kluka jsem poznala i já 😇

theronnie
autor
26. črc 2019

@klea81 kluk se pozná celkem snadno. Nám se taky hned ukázal. Ale mám takový vnitřní pocit ze a přání ze by to mohla být holcicka a tam se to prý určuje hodně špatně.

agneska7
26. črc 2019

@theronnie myslím že ano je to ten dráhy test . My jsme si pohlaví říct nenechaly a bylo to úžasné to čekání kdo se tam vlastně ukrývá 😍

theronnie
autor
26. črc 2019

@agneska7 to obdivuju ❤️, já to nevydrzim.

puhelin
26. črc 2019

My nechceme uz podruhe znat pohlavi, je to pro nas prekvapeni az do porodnice. Moc to doporucuju, je to skvele zakonceni toho trapeni pri porodu 🙂 Mam ted tyden do porodu a jak se opet porodu bojim, tak jsem pozitivne naladena, protoze se uz brzo dozvime pohlavi. Pomaha mi to hlavne psychicky. Plus se dost usetri na nakupu vybavy a obleceni ;)

elwe
27. črc 2019

@theronnie to je nesmysl, holčička se určuje stejně dobře (špatně) jako kluk. Navíc ve 13. týdnu to u ní vypadá stejně jako u kluka, jen je to jinak natočené

werik153
27. črc 2019

@theronnie a když test ukáže, že je to kluk, tak uděláš co? 🤔

nazka
27. črc 2019

@theronnie u mě na prvním scr. řekli že 70%holčička.. Ale že je brzy, že víc budou vědět na tripple testu. Ten u nás probíhá tak, že v 16.tt jdu na krev a ve 20tt. na utz..

michaela_2
27. črc 2019

@werik153 asi se postaví na hlavu ne. To je mi otázka 😃
Co asi. Jsme lidi a je lidsky si něco přát ne?
Jasný, ze záleží primárně na zdraví mimča, ale to je takové tabu, chtít víc holku (nebo kluka)? Nebo se to jen nesmí psát verejne 😃

laka_lacenda
27. črc 2019

Jako asi tak: teď už to stejně neovlivnis. 😀 Takže než platit 16tis za testy, pockala bych si těch pár týdnů než to bude vidět jasně. 😀

nikolab20
27. črc 2019

Také jsem si pri druhem diteti moc prala holcicku a myslim, ze je to prirozene. Ve 13 tydnu mi rekli, ze to vypada spise na holcicku, dle moji gynekolozky to take bylo na holcicku v 17 tydnu a ve 20 na velkem ultrazvuku mi ji potvrdili.

theronnie
autor
27. črc 2019

@werik153 tak to vemu, tak jak to je. Určitě to nepohodim do popelnice, jen po klukovi bych si přála princeznu. Ale hlavně ať je to zdravý.Hodně z nás má nějaké přání, ale jako kdyby to bylo tabu, o tom mluvím.

theronnie
autor
27. črc 2019

@michaela_2 přesně moje slova. Myslím ze každý má nejake přání.

pabka
28. črc 2019

@theronnie na prvním screeningu mi řekli holčičku a holcicka to je 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru