Zvracení v těhotenství, jak u vás přímo probíhá?

alficka1
2. zář 2013

Ahojky těhulky, chtěla jsem se zeptat jak u vás přímo probíhá zvracení. Mě bývalo a ještě bývá (8+5 tt) hrozně špatně, pocity na zvracení a šílené nechutenství - to hlavně na začátku těhu. No a k tomu zvracení - u mě je to tak, že si musím někdy po jídle dát prsty do krku, protože mám vždy pocit, že už tu nevolnost nevydržím. No a moje otázka tedy zní jestli je to normální průběh zvracení nebo jestli ne. Návaly na zvracení mám, ale samo to nikdy nejde... Snad jste mě pochopily a že alespoň některá mi odpovíte. Moc děkuji.

janiju
2. zář 2013

mám to samé....nemůžu ani pít....vydržím jeden lok a to jen džusu... voda, šťáva, čaj...všechno špatně a maximálně jedno kousnutí do rohlíku...jinak všechno lítá...je to děs 😖 😖 🙄

lucieandrlova
2. zář 2013

Já jsem měla nevolnosti 4 měsíce. Bylo to jako žít "v mlze"... Ale spíš pocit na zvracení, nutkání. Pomáhal mi Mamagood - doplněk stravy. Prodával se v lékárně. Jen nevím, jestli ho ještě prodávají.
http://cestovni-medicina.heureka.cz/mamagood-hp...

alficka1
autor
2. zář 2013

děkuji moc, za odpovědi 🙂 přeji hezké těhotenství

alficka1
autor
2. zář 2013

jo a s tím pitím to mám úplně to samé ... ☹

v_lady
2. zář 2013

měla jsem to taky a člověk se s tím musí naučit fungovat. takže pít jak můžeš, jíst z čeho se nepobliješ, po malých dávkách, když to nejde, tak nic. důležitý je akorát dodržovat pitný režim. pokud nemáš nějakou hodně nízkou váhu, tak se nic neděje, dítě má z čeho brát. na to zvracení mi gynekolog dal čípky torecan, mně ale pomáhaly jen proti zvracení, nikoli proti nevolnostem, takže nezbývá než to vydržet a najít si svůj způsob jak to zvládat. já taky blila vše, natož do sebe dostat nějakou tabletu, ani náhodou... držím palce.

mysicka_lb
7. zář 2013

Ahojky, já to mám trošku jinak. Zvracela jsem zatím jen čtyřikrát a k tomu jsem měla několik náběhů, kdy jsem to ustála. Bývá mi špatně hlavně ráno a večer, ale to nemám přímo nutkání na zvracení. Jíst a pít můžu, jen si musím dávat pozor, aby toho nebylo moc. Někdy se mi stane, že se mi vyloženě obrátí žaludek. Může to být z nějaké konkrétní příčiny (např. vynáším smradlavé odpadky), vyústění těch stavů, kdy je mi jen špatně, nebo se to stane úplně bez příčiny. V tu chvíli pak cítím šílené křeče v žaludku, jak se snaží svůj obsah vypudit ven. Musím si okamžitě sednout nebo lehnout a zhluboka dýchat. Pak se mi to většinou podaří rozehnat, křeče pozvolna ustávají, jsem celá zpocená, ale okamžitě se mi uleví a hnedka klidně můžu jíst a vím, že to ven už nepůjde. Někdy se mi to nepodaří a to už prostě cítím, že se zvratky dostaly až do pusy, tak je jdu defakto jen vyplivnout. Pak se mi opět uleví a můžu jíst a pít cokoli. Snad jsem tímto podrobným popisem nikoho nepohoršila🙂

prcek91
7. zář 2013

no já zvracela až do 21t.t. ale úplně normálně prostě jsem se napila, něco snědla nebo zacítila (např. jak se vařej brambory nebo syrový maso) a obrátil se mi žaludek a šla jsem to vyhodit..klidně několikrát denně.. občas to bylo tak že jsem se najedla a pak jsem zvracela všechno dokud jsem neměla žaludek prázdnej...no a stačilo mi že jsem se třeba i jen ohla třeba k zavazování bot a šla jsem taky zvracet...

jennyska
3. únor 2014

Ahoj @alficka1 @prcek91 @mysicka_lb @v_lady @alficka1 @lucieandrlova @janiju a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti se Zvracením (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/zvraceni/ pomůžete ostatním maminkám (těhulkám), které to právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomohlo? Jaký jste měly problém? Co jste vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

kayaker
16. únor 2016

Ahoj 🙂 ja zvracim temer denne 2-4x. Asi nejlepsi je jiist to, na co mam opravdu chut. U me nema cenu se prekonavat a jist cokoliv, jen abych mela neco v zaludku, protoze to nejčastěji konci v zachode. Dela mi dobře pizza a zdrave bagety 🙂 nekdy je pro me lepsi pit cistou vodu, protože juice taky někdy nedávám 🙂

Drzte se

pratensis
16. únor 2016

Ono je to asi hodně individuální. Tak 3-4 dny zpátky jsem taky dost uvažovala, co je normální, a říkala si, kdybych tak na MK našla diskusi. 🙂 Já to mám tak, že mě hrozně tlačí žaludek a do toho mám pocit velkého zahlenění. To je možná dané tím zvýšeným sliněním, ale prostě mám pocit, jako bych ten žaludek měla plný vody nebo těch slin a hrozně mě tlačí. To jsem u prvního těhotenství vůbec neznala, ačkoli nevolnostmi jsem tehdy také trpěla. Tehdy jsem měla ca třítýdenní období, kdy jsem denně zvracela, ale jen 1x za den. Teď jdu i několikrát denně a také mi nevolnosti začaly mnohem dřív, už tak v 5. týdnu, zatímco předtím někdy až v 8. nebo 9. U obou těhotenství jsem měla to, že jsem třeba často jen dávila, sice silně a relativně dlouho, ale přímo jsem nezvracela. Jinak souhlasím s tím, co už tu padlo, že je nejlépe poslouchat tělo, na co má chuť. To se mi ve většině případů osvědčilo, i když taky ne stoprocentně. Jíst po malých dávkách a snažit se nikdy úplně nevyhladovět, i když je to při nevolnostech a nechutenství těžké. Hlad mi vše zhoršuje. S pitím jsem hodně bojovala a dost jsem měla strach z dehydratace, vzhledem k tomu, že ještě kojím. Nešlo mi pít vůbec nic, občas ráno Caro s trochou mléka. Pak jsem přišla na to, že nejlíp mi dělá jemně perlivá voda. Což je s podivem, protože jinak cítím dost překyselený žaludek a sladké nemůžu skoro vůbec. Ale člověk musí opravdu asi zkoušet a moc o tom nerozumovat, prostě co sedne, to sedne. Ještě mě k tomu napadá, že u obou těhotenství jsem měla nevolnosti horší odpoledne a úplně nejhorší večer, což moc neodpovídá tomu zažitému termínu "ranní těhotenské nevolnosti". Přeju hodně sil, musíme se s tím nějak poprat. 😉

denief
17. únor 2016

Ahoj přidám svou zkušenost. Jsem v 9 týdnu a 10 dní mě trápily nevolnosti celodenní. Nic jsem v sobě kromě Coly neudržela a pak jsme se dozvěděla na utz že je vše v pořádku a MUDr mi napsala kyselinu listovou, kterou jsem nebrala, protože jsme se cíleně nesnažili a po dvou tabletách mužů jist témeř cokoliv kromě jogurtů a čokolády a ráno trochu nevolnost ale je to o 10000% lepší než před tím 🙂 tak nevim´ jestli to je KL nebo JN se už ty nevolnosti uklidnily 🙂 hodně štěstí

kotty
17. únor 2016

Ahojda, tak u mě je to skoro pořád stejně - ráno se začnu budit s nepříjemným pocitem hladu, jakmile byť pomalu vstanu tak strašlivej říhanec, pak několikrát někopnutí ale na wecko doběhnu a pak voda, žaludeční šťávy, sliny..jídlo tam nemá bejt po noci jaký... pak mám pocit jak kdybych hodinu makala na svaly kolem žaludku, jak jsou namožený ale pak se to uklidní a kromě pár nakopnutí přes den, který jakž takž ustojim je to dobrý, dokud nemusim mít nějakou aktivitu typu schody apod..to mi je potom zase chvilku na zvracení. Pomáhá mi ráno pomalinku pít nízkotučný kefír a přes den zázvorový čaj s citronem ( po něm teda moc nechodim na malou,) nebo voda s citronem ( po tom se zase pěkně čistim) 🙂 Každopádně budu ráda, až to přejde 🙂

amendee12
20. únor 2016

Jsem v 6tydnu a je mi taky občas špatně spíš v autě nebo v autobuse. Chtěla bych se zeptat zda vam třeba v autobuse něco pomáhá,zářím nezvracim ale co není může být. Že?

lenjii
20. únor 2016

@amendee12 v MHD musím mít v puse bonbon. Mám po ruce bonpari visnove... bez nich bych to nedala. Prostě cucat. Měla jsem to tak aji u první a začla jezdit hlavně autem,.. bohužel k doktorovi kvůli parkování nemůžu 🙂

amendee12
20. únor 2016

@lenjii ní skusim jen mám strach hodit to nekde mezi písma by si mě nechtělo.:-\ ja nemám ricdicak mě u prvního nic nebylo o to víc me to štve.

terdaaa
30. dub 2018

Jsem teď ve 14.Tt a nevolnosti jsem měla úplně od začátku, po dobu 2 měsíců. Pak se zmírnily a nyní opět přidaly. Často nemám chuť k jídlu, jim o hodně méně, než když jsem těhotná nebyla, snažím se tedy alespoň jíst hodně zeleniny a ovoce, občas nějaké maso. Mám vyzkoušené, že pokud sním něco, na co nemám chuť vůbec, často i zvracím ... To je už náš, takový úděl, některých maminek. Naštěstí mě, můj gynekolog, nechal na neschopence, bydlíme v baráku... takže nudit se nezvládnu a je mi o dost lépe, než v práci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru