14tt - silná bolest v podbřišku při močení. Co to je?

ajurka
4. zář 2013

Ahoj chtěla bych se zeptat, Jsem ve 14 tt a asi týden mě denně 1-2x při močení silně bolí v podbříšku spíše na pravé straně... cítím i takové píchání, nevíte co by to mohlo být?? Zítra jdu k lékaři.. docela se bojím o mimi

petrajurinova
4. zář 2013

může to být zánět močových cest, v těhotenství k takovým zánětům dochází častěji než v "běžném stavu", jelikož rostoucí děloha může tlačit na močovody a měchýř a způsobovat tak hromadění močoviny a v závislosti na tom potom snadno vzniká zánět. Pokud to opravdu bude zánět močových cest, tak si dej pozor na to, co ti doktor doporučí - někteří doporučují urologické čaje, které obsahují bylinky naprosto nevhodné pro těhotné. Lepší a pro miminko neškodné jsou brusinky a čisté výtažky z brusinek.

nwagirl
10. zář 2013

Ahoj také jsem to měla a strašně jsem se bàla,pak jsem došlA k nàzoru,že sem dost dlouho seděla skrčenà a musela jsem něco si skřìpnout.Taky si myslím,že by se hned neměl člověk lekat.Miminko roste dělà si ísto.Napiš jak jsi nakonec dopadla 😉

lenkaweb
25. zář 2013

Ahoj holky, zrovna to řeším, mám to už podruhé asi před 1,5 měsícem to bylo prvně. Dle ultrazvuku s mimi vše ok, tak prý jedině močák, ale absolutně to zánětu močáku neodpovídá, poprvé mi na to dali nějaký roztok na pití, který by měl ty cesty vydezinfikovat, měla jsem k tomu 1 večer i teplotu a dost silné bolesti v té pravé dolní části v oblasti močáku.. Zítra jdu k doktorovi s tím samým problémem. Moč jsem ale poprvé měla v pořádku, ačkoliv mi jí kontrolovali až po odeznění problémů, tak nevím zda to bylo objektivní. Zítra uvidím co bude. Mě to spíš připadá jak kdyby to byl třeba nějaký zánět úponu nebo něco co je tam díky roztahování dělohy namáháno, je to úplně ve stejném místě jako posledně.... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru