3,5 kg navíc do 25tt, je to normální?

matda
24. dub 2013

Ahoj holky končím 25tt a přibrala jsem 3,5 kila. Mám i malé bříško. Připadá mi,že nic jiného od ostatních neslyším a dost mě to stresuje. Dnes na testu na glukozu jsem byla jedinná co měla mini pupík. Miminko je vzrůstově v pořádku. Mám hodně jíst? Nebo co děláte,že máte tak krásná kulatá bříška a já nic.

speedygon
25. dub 2013

Ahojky, moje ségra je ve 23.tt a přibrala zatím tak kilo, jsou holky, co jdou do mínusu. Záleží na typu postavy. Štíhlejší obvykle přibírají(nebo přibírají o něco více), silnější mnohdy hubnou, jelikož mimi si bere ze zásob. Kdyby bylo něco v nepořádku, už by Tě dr upozornil, to mi věř 😉

kasparci
25. dub 2013

Je to ok! U dcery jsem mela taky maly brisko! Zato ted.....😉

mrazulkav
25. dub 2013

Jsem ve 22.týdnu a mám nahoře 3 kg... taky na mě zatím není nic moc vidět, spíš si lidi myslí, že jsem ztloustla... Ale kamarádka to měla podobné, napřed nic nic na kontroly v normálních kalhotech a najednou přelom 5. a 6. měsíce břicho vyskočilo, až se i doktorka divila, kde to najednou vzala 🙂

betuse
25. dub 2013

Já rodila v 33 tt a měla jsem nahoře 9 kg...... s dvojčátama....a to měli přez 2 kg oproti ostatním jsem měla taky pidi pupík..... Myslím že se nemusíš bát, když je mimi v pořádku.... 😉

rubika
25. dub 2013

Já začla přibírat až asi od 23tt a pak to šlo rychleji cca 0,5kg týdně. Teď sem 40tt a mám +11kg-12kg takže ani málo ani moc.

loafeer
25. dub 2013

jestli je miminko vpořádku a správně velké, tak to vůbec neřeš. Není potřeba mít pupek jako balon. Někdo to tak prostě má, že že ve 20.tt vypadá jak před porodem a druhý zas opačně. Jez zdravě, 5x denně a neboj, nejvetší růst máš teprv před sebou:o)

pajuska87
25. dub 2013

@matda já jsem ve 30. tt a mám nahoře 6 kg a je vše v pořádku 🙂

hofka1
25. dub 2013

Já bych byla spíš ráda🙂

tulikiss
25. dub 2013

@matda ve 25tt pribrat 3,5 kg neni zase tam malo, takze kecy ostatnich fakt neres. Neboj ono to ted pujde rychleji 🙂 bud rada ze mas male brisko, rychle se ti pak stahne. Ja jsem zase opacny pripad, vzdy kdyz me u prvniho videla doktorka, tak jenom kroutila hlavou, pribrala jsem za tehu "jenom" 12kg, ale pupek jsem mela, ze vzdy rikala ze snad ani kdyz cekaji zensky dvojcata tak nemaji vetsi. 😀 Nekterej prcek proste potrebuje vic prostoru a nekomu staci malo 😀

spagatice
25. dub 2013

Břicho jsem měla tedy pořádné, ale u prvního syna jsem přibrala jen 1 kg a vše bylo naprosto v pořádku 😉 Když se podíváš na fotky tady na koníkovi, tak malé bříško neni tak ojedinělé, neboj, ono ještě poskočí 😉

gepe
25. dub 2013

@matda 😅 hlavne kliiid 🙂 ja jsem v 24tt cerstve a mam pribrano od prvniho vazeni v tehotenstvi pouze +0,20dkg 😀 co se tyka pupku, tak mi zacal vybihat v poslednich cca tri tydnech 🙂 dite je v poradku a dle vysledku a mereni tabulkovy rust 🙂
Lidi si nevsimej a nicim se netrap, funguj tak jako doted 🙂

lucyvivien
25. dub 2013

já jsem v den porodu měla o 7 kg víc, takže ano je to normálni 🙂

veruska007
25. dub 2013

@matda Ahoj, termín mám zhruba stejný jako Ty, bříško mám veliké a kulaté a váhově lítám mezi -6 a -3kg 😉. Moc to neřeš, tělo ví samo, co potřebuje.

matda
autor
25. dub 2013

Holky všem vám děkuji. Jsem drobnější postavy a ta váha je nyní na 54 kg,ale vyskytla se obrovská komplikace s kýlou a vlastně je štěstí,že to bříško není obrovské,proto nesmím skoro nic dělat a příští dva měsíce budou rozhodující. Miminko je v pořádku,ale ta kýla vše ohrožuje

evcounek
26. dub 2013

Ahojky Hoď se do klidku já s prvním jsem začala přibírat hned od začátku (žádná hubená ani tlustá nejsem) a za celé těhu jserm přibrala asi 18kg a do 6m na mě nebylo nic vidět ☹ Po porodu mi zůstalil asi 4kg které jsem dolu prostě nedala. 😠 teď jsem těhu podruhé (11+3) a od začátku jsem zhubla asi 3kg a nabírat jsem ještě nezačala spíš si myslím, že naopak ještě hubnu. (panímáma do mě hustí, že musím jíst za dva. to je nesmysl sice bych asi mohla toho za celý den slupnout trochu víc ale za dva rozhodně ne) Luky mě najíst moc nenechá tak uždibuji celý den a jak jsou teď horka tak nemusím jíst vůbec.
Jak se dr. něco nebude zdát tak se neboj ihned něco řekne. Je důležité aby jsi si váhu udržela nebo jsi začala přibírat.(klidně i malounko) Moje mamina taky není žádný tloušťík )spíš jako mladá byla v té době modelkový typ) a za celé těhu přibrala max 9kg. když byla těhu se sestřičkou tak jí ke konci (tuším 8m) začali vyhrožovat, že jestli nezačně přibírat tak jí nechají v nemocnici (mamka šla spíš co týden tak 0,5kg dolu místo nahoru. Měla těhu cukrovku). Pod podhrůškou nemocnice začala to 0,5kg přibírat a bylo to v poho.
neboj se pokud dr. říkal, že mimi je v pořádku, roste a přibývá tak se nestresuj, že máš malý bříško. nic to nemění na tom, že mimi je u tebe spokojené a v pořádku 😀 😀

helllca
9. kvě 2013

@matda Ahoj, u druhého dětátka jsem za celé těhotenství přibrala 4kg, mimi mělo 3300kg a 49cm-holčička. Vše bylo ok. 🙂

marcelka287
9. kvě 2013

@matda nazdárek, jestli je všechno v pořádku a pan dr nic nedoporučuje, tak kašli na řeči ostatních🙂 Já zase ode všech slyším od nějakého 17. týdne, že mám nějaké velké bříško..🙂 Každý to má prostě jinak, hlavně že je miminko v pořádku a drzounům vracej stejnou mincí;) třeba na to, že oni žádné mimi nečekají mají bříško zase moc velké🙂 aby jim docvaklo, že Ti to opravdu je velmi nepříjemné🙂

teerous
4. čer 2013

Co já bych za to dala :(, jsem v 28tt a už mám na hoře 8kg. Přitom vypadám, že jsem jen ztloustla. Žádné vyloženě těhu břicho ještě nemám.Jím poměrně pravidelně,žádné přejídání. Za to s teď už 4 letou dcerkou jsem měla dohromady asi 16 :(. Tak se malinko bojím abych to ještě s tímhle dítkem netrumfla. Takže,buď ráda, že se netaháš s zbytečnými kilogramy..

lucyvivien
23. čer 2013

začínam 25 tt a jsem ještě 4 kg dolu :D

helllca
3. črc 2013

Ahoj, nyní jsem 19tt a jsem na stejné váze +/- kilo. Mimi roste...

mija412
3. črc 2013

Ahoj, jsem ve 22tt a zatím jsem přibrala 1,5kg, ale ono to určitě přijde 🙂

gepe
3. črc 2013

34tt a prirustek celkem +1,5kg

muribana
31. srp 2013

končím 25tt a mam +7kg

sarusinek
31. srp 2013

U prvního syna jsem byla ve 25tt 2 kg v mínusu, u druhého 3. Bříško tou dobou ještě téměř nebylo vidět. A nakonec se mi narodil obřík s váhou 4,1 kg a druhý by byl asi to samé, kdyby se nenarodil o měsíc dřív. A to nejsem žádná velká vazba 🙂 Je to opravdu individuální 😉

venetka
31. srp 2013

Ahoj ja se blizim k sestemu mesici a za tu dobu sem pribrila 2 kila a moje vaha byla 50 az 51 a taky brisko moc vydet neni jen kdyz si vemu uply triko 🙂

jojkam
31. srp 2013

Ahoj, já v prvním těhotenství přibrala 6 kilo. Dcerka se mi narodila v 35týdnu. A to do 6tého měsíce mě trápili nevolnosti. Těhotenství na mě šlo vidět až v tom 6tém měsící. Pokud ti doktor na to nic neřekl ( mě neřekl), tak je to v pohodě. Papkej spousty ovoce a zeleniny a třeba i těhu vitamíny a o prcka se nemusíš bát. Hlavně se nepřejídej, je to nezdravé a i to miminko si vezme jen co potřebuje. Aspoň rychleji shodíš 🙂 já shodila pak 9kg do 14 dnů ani nevím jak. U duhého mimča jsem přibrala 17kg a shodila jsem 19kg do 4 měsíců.

verisek91
4. zář 2013

je to v pohodě🙂

adelka21
4. zář 2013

V klidu, taky jsem měla malý břicho, do 30. týdne na mně ani nikdo nepoznal, že jsem těhotná.

alex85
28. lis 2013

Já přibrala do 10.tt 6kg 😀 Ale byla jsem před tím hodně hubená, najednou jakoby mlj rychlý metabolismus spomalil a začala jsem se zakulacovat, což je dobře, všichni di mně pořád ryli, že jsem až přílíš hubená, a že budu mít problém i otěhotnět, no problém žáadn nebyl, napoprvé a byly tam 😀

lenus202
30. lis 2013

já mám 25tt a mám nahoře 3kg...u každýho je to různý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru