5. měsíc těhotenství - nesmí se ležet na zádech?

krista
12. říj 2007

Ahojky,
nevím co je na tom tvrzení pravdy, proto bych se ráda zeptala co si o tom myslíte a jestli to jste to dodržovaly nebo dodržujete? V poslední době mě dost začínají bolest záda a tak je pro mě poloha kdy ležím rovně na zádech dost příjemná, ale slyšela jsem že se to nesmí, protože se tím miminku bere kyslík - je fakt že ho vždycky cítím hodně se mrskat, tak doufám, že mu neubližuju 😲

Díky za odpovědi 🙂

svmonika
13. říj 2007

krista, tak ako si napisala lez ako je ti prijemne... urcite casom najdes najvhodnejsiu polohu... vo vyssom stadiu tehotenstva sa ti na chrbate urcite nebude dat spat, na to prides sama....

krista
autor
13. říj 2007

Svmonika děkuju 🙂

rketka
13. říj 2007

Ja od nejakeho 6. mesice na zadech absolutne nemohla lezet, okamzite se mi delaly mzitky pred ocima a sly na me mdloby, jednou jsem s sebou malem sekla na ultrazvuku, vubec mi ho nemohli dodelat. Rodila jsem na konec po 23 hodinach kontrakci, kdy uz jsem byla uplne otevrena, ale mala nesestupovala do panve, cisarem, coz musis lezet na zadech, no to bylo sileny, protoze uz mas na sobe na sale ty vsemozny sondy, okamzite jim tam ty pristroje zacaly piskat, jak mi klesal tlak, no pak se to s pribivajici davkou epiduralu zlepsilo, ale malem mi ho museli delat v poloze na boku, abych jim tam nezkolabovala. V zivote se mi to nestalo, nejsem zadnej omdlevajici cimprlich, v podstate to byla jedina moje trochu komlikace v tehotenstvi, jinak bylo uplne pohodovy od zacatku do konce. No porodila jsem 4,3 kiloveho obrika, to s tim mozna souviselo.

krista
autor
13. říj 2007

Rketka ty jsi si teda užila 😲
Doufám, že mě takový porod nečeká 😅 Já s tím ležením na zádech naštěstí problém nemám, ale už si zvykám, že to musí jít i bez nich 😀

elucinka
13. říj 2007

Rketka - to jsme měly podobný porod, já po 20 hodinách kontrakcí, kdy mi ještě navíc nezabral epidurál, jsem taky skončila na císaři, malej měl 3,93kg a nechtěl sestoupit...když jsem ležela na zádech, tak mi blbě nebylo, ale zato malýmu hned začaly klesat ozvy, takže taky na boku, byl to děs. Pro mě byl císař doslova vysvobození, po operaci jsem druhý den běhala po chodbě jak čiperka 🙂

diant
13. říj 2007

mna teda chrbat bolel a stale boli. doktorka mi zakazala lezat na chrbte, fakt no nieje dobre pre babo. takze od tretieho mesiaca lezim a spavam len na boku. dva vankuse pod hlavou, jeden pod bruchom, dva medzi kolenami. je to otrava a nenavidim to ale co uz mam robyt. sem -tam sa zobudim zo spanku ze lezim na chrbate no hned sa prevalim. a spi sa mi hrozne, stale sa budim. no co uz este dake tie 3tyzdne a hadam porodim. a inak ked spim na boku slyntam ako pes. sa budim ze mam mokry vankus pod hlavou 🙄

speedygon
19. únor 2013

já zas slyšela, že na zádech nemají spát maminky, co mají placentu uloženou vzadu...že se potom špatně prokrvuje...nebo že jde hůř krev k mimi...nebo tak něco...jinak jsem neslyšela, že to vadí...spíš to je nepohodlné...já většinou spím na boku nebo něco napůl mezi polohou na boku a na břiše....ale od té pomalu upouštím

monaida
19. únor 2013

Toto jsem našla k tématu: od druhé poloviny gravidity není vhodná při spánku poloha na zádech, protože tlakem zvětšené dělohy na dolní dutou žílu se snižuje návrat žilní krve do srdce a tím i výdej, což vyvolá tzv. hypotenzní syndrom (syndrom z nízkého tlaku), kdy žena pociťuje nevolnost a může dojít až ke ztrátě vědomí, sníženo je i zásobení plodu krví (zkopírováno)

lienka1701
19. únor 2013

ahojte...ja som o takom niečom ete nepočula...ja rada ležím na chrbte....bo väčšinou sa mi stáva že ked ležím dlho aj v noci na jednom boku tak ma ten bok začne bolieť tak bud lahnem na druhý alebo na chrbát...inak ja sa skoro vždy ráno zobudím s tým že ležím na chrbte... 😉

tulipan25
19. únor 2013

ja som 9 dni pred porodom a cele tehu som spavala a aj spavam vacsinou na chrbte, a malemu nic nie je 🙂

dadav
7. bře 2013

@krista ... ja som veru už počula a mám už 2 detičky a vždy som na to myslela, aby som nie 🙂 ... no bábätká mi vždy v brušku dali vedieť - zle som sa cítila 😀 ... ževraj sa môže obtočiť pupočná šnúra okolo bábätka...a aj keď máte hore ruky - pod hlavou 🙂 ... počula som o tom a ževraj moja mamina už ku koncu tak ležala a ja som sa fialová narodila 😅

radka8888
7. bře 2013

@rketka to je proto, ze vam tlacilo mimco na jednu zilu privadejici krev do srdce...

terkaz
7. bře 2013

Ja jsem vzdycky dala na to, jak se citim. Vim, ze by mi to asi prijemne nebylo, tak jsem si tak nelehala, ne proto, ze se to smi a nebo nesmi 😉

zuzna08
7. bře 2013

tak ja dufam, ze mojmu malemu obcasne lezanie a spanie na chrbte nebude az tak vadit, lebo ak dlho lezim na jednom alebo druhom boku, nespim celu noc co ma velmi bolia klby a potom aj den je bolavi...

kkklarka
10. bře 2013

Tak to slyším prvně 😲 já jsem zvyklá spát na zádech,jinak ani většinou neusnu

ilka_milka
11. bře 2013

taky mě dost pobolívají záda a v rovné poloze na zádech si dobře odpočinu a protáhnu...(nespím tak, ale jen relaxuji), takže z toho, co se tu dozvídám jsem dost vyděšená, vůbec jsem to netušila... 😅 😅

ratatooy
15. črc 2013

nemelo by se,ale ja zatim mužu nic mi to nedelá,ale nejradši spím stejne skoro na břiše

iliseek
7. lis 2013

Prý miminko tlačí na důležitou břišní tepnu a to není dobře a také nejsou svaly uvolněny, tím vzniká napětí svalů - tvrdnutí bříška. Raději se spaní na zádech vzdám. 😠

delfinss
8. únor 2018

Ja jsem v 9 mesici a netusila jsem, ze nemam spat na zadech. Ale stejne se rano vzdy vzbudim na zadech. Vubec nijak mi to nevadi a miminku taky ne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru