7,5kg přibrat během 4 týdnů?

deniiska1
13. čer 2014

Dnes jsem byla na kontrole u sve dr. a měla jsem o 7,5kg víc než před 4 týdny.
Myslím si, že nejím tolik abych mohla přibrat 7,5kg za mesíc 🙂, ale moje dr me upozornila, že se mám hlídat na váze.Když přiberu víc než kilo za týden tak mám přijít. Může to být prý asi plodovou vodou..... Neměl jste tohle nekdo náhodou? Je to dcl divné 🙂

maudn
14. čer 2014

Já přibrala daleko více, dr nikdy nic neříkala, ale já jsem dost jedla a taky jsem otehotnela po redukční dietě takže to šlo všechno nahoru a teď už mám zase půlku dole🙂

deniiska1
autor
14. čer 2014

Díky všem 🙂) Já jenom doufá, že to nic nebude.
Jen si myslim ze doktorka mela delat rovnou neco a ne ze me objednala az za mesic a ze kdyby nahodou jsem pribrala vic nez kilo za tyden tak at prijdu ... To preci neni normalni 7,5kg :/ A to já si myslím, že nejím tolik abych mohla takhle pribrat .. jimjako normálne od zacatku tehotenství .. a ze zacatku jsem pribrala za mesic 1-1,5 kg a ted 7,5 kg nechapu to fakt, ze jim to nebylo divný

nonnni
14. čer 2014

@deniiska1 lekarka te prave sleduje tim, ze ti rekla, at nabehnes pri vyssim prirustku, nez 1kg za tyden. Moc (bilkoviny) a tlak mas v poradku, prave tyto dva parametry se sleduji v souvislosti s preaklampsii...delat jinak nemuze nic moc, v tehle vedrech je normalni otekat i u netehotnych. Mohla by te maximalne zavrit do nemocncice na pozorovani, ale to mi prijde zbytecne.

Omez soleni (jakoze nejlepe uplne), jez hodne prirozene diuretickych potravin, treba salatva okurka je skvela. Hodne pij, at telo nezlbnes tim, ze mu dost nedodavas a ono pak zadrzuje kazdou kapku. Kafe jedno za den ti take neuskodi.

Muj odhad by byl takovy (ciste laicky), ze je to kombinace vedra a toho, ze prave v tech parakach jsi nepila dostatecne a telo zadrzovalo o to vic, zblblo...no a pridej k tomu treba narust plodovky a prcka (skokove) a mas tu vahu hned.

Manzelova babicka trpela na ledviny a srdce a otekala a tam nam lekar rikal, ze dospely clovek prumerneho vzrustu a stavby tela zadrzuje uz 6 litru vody, nez se to vubec zacne vizualne projevovat...treba na tech nohou. Takze i v pripade toho, ze si neprijdes nejak uplne maximalne otekla, tak to neznamena, ze nezadrzujes uz peknych par litru..

Takze pij a sleduj vahu a prestan solit.

deniiska1
autor
14. čer 2014

@nonnni no radsi bych byla na pozorování. Tak bych byla pod dohledem... 🙂
A kafe nepiju vubec . A ty otoky to si taky myslím, že to je z toho vedra ale uvidíme no.
A me právě dr. rekla ze nemam se ted omezovat s nicim. Mám jíst tak jako jsem jedla i predtím abych sledovala tu vahu. A když přiberu víc zas tak mam prijit no.

nonnni
14. čer 2014

@deniiska1 nemas se ceho bat, lezet kvuli tomu v neocncici je zbytecne pro tebe i pro miminko. Rapidni narust vahy je jeden z mnoha moznych priznaku mnoha ruznych problemu, nebo take je to uplne o nicem. Bojis se zbytecne. Pokud budes pribirat, jdi...ale ted nema cenu se preventivne stresovat.

bielamacka
16. čer 2014

Hele já jsem přibrala už taky fakt strašně.... kámoška za celé těhotenství nabrala 29, jiná dokonce 35 a dnes jsou zase štíhlé, přestala jsem se s tím zalamovat... jednak pocitově myslím, že jsem plná vody, protože nemám žádnou ohavnou tloušťku - pořád to tvarem vypadá fakt hezky, jen jsem do všech stran "větší" a taky mi strašně narostly prsa, tak o 3 čísla (doufám, že tohle potom zase zhubnu, protože je to děsivé).... doktoři sice řeknou "hlídejte si váhu" - jenže když je kolikrát člověk rád, že je rád? 😀 Já nedokážu sníst nic, než smetánky, loupáčky, krupičnou kaši apod. - to mám nežrat nic, když po "zdravé" stravě je mi blbě? 😀 To je každá rada nad zlato, fakt 🙂 však to zase zhubnu, až se to narodí 🙂

deniiska1
autor
17. čer 2014

@bielamacka Mě ta váha nevadí, že přibírám .. s tím se nedá nic dělat přeci když budu mit chut na neco tak si to dám a nebudu koukat na to že přiberu to né 🙂 Mám spíš jen strach že jsem za mesic pribrala 7,5kg a řekla mi dr. že to bych neměla.. že asi budu mít problémy s plodovou vodou .. tak ted nevím 🙂 jinak o váhu a o to jak vypadam o to mi ted vubec nejde :D

vanule
17. čer 2014

@deniiska1 pokud vše ostatní máš OK, tak bych taky váhu neřešila. Já se do nějaké "tabulky" kolik je vhodné přibrat v těhotenství nevešla a nikdo mi hlavu netrhal. Jak už jsem psala výš rodila jsem CS ve 34tt a do té doby jsem přibrala 22kg (a to jsem byla dost i před těhu) 14dnů pobytu v nemocnici a vše jsem tam nechala. I když jsem se nepřežírala, kila šla prostě nahoru.

deniiska1
autor
17. čer 2014

No právě nevím jestli mám problém jen s tou váhou 🙂 Ale kdyby jo tak me váha vubec nevadí.Kolik v těhotenství přiberu tak přiberu pak se to dá nějak dolů hlavně aby ylo vše jak má být ...

nikollita
17. čer 2014

Já jsem do 7. měsíce přibrala celkově jen 6 kg a pak během dvou měsíců nabrala neskutečných 16 kg. Ale byly v tom otoky. Těsně před porodem jsem měla navíc 22 kg a jak se později ukázalo, byla to všechno voda. Taky jsem byla oteklá jako blázen. Váhu jsem neřešila. Týden po porodu jsem byla na původní váze 🙂

bielamacka
17. čer 2014

@deniiska1 hele já jsem měla před otěhotněním 65 a teď mám 76 😀 nicméně objektivně bych řekla, že to je samá voda a hrozně se mi zvětšily prsa.... nevypadá to nijak strašně, nemám žádné špeky trčící z hadrů - zaobluje se to tak nějak pěkně.... a já jsem jednou přibrala po špatné medikaci ze 65 kilo na 95 a podařilo se mi to sundat, tak věřím, že sundám i tohle..... hele x holek podle mě přibere kolem těch 30 kilo, stane se to.... jako podle mě by bylo daleko horší se ještě stresovat tím, jestli jíme správně....

brendamonique
17. čer 2014

Don´t worry, be happy mamino ...já taky přibírala jak kdy ... některý týden ani kg a pak během dalšího třeba +2 nebo 3 kg. Teď mám 10 dní do TP a mám navrch plus mínus naposled to bylo 13, teď už mě v porodnici neváží, takže možná že mám další kilíčko 😀 ...a ne jen jedno ... už to neřeším ... lítáním kolem miminka to půjde samo a když ne tak se tomu trochu pomůže ...ale při prvním jsem do půl roka měla zpátky svojí váhu ... stačilo jen noční vstávání a běhání kolem prcka ...jinak jsem na mou duši vůbec necvičila ...tak doufám, že by se to mohlo podařit i tentokrát :D

deniiska1
autor
17. čer 2014

Je to jedno kolik priberu. Ale podle me to bude vodou 🙂 Říká se, že první těhotenství se vždycky přibere víc 🙂 Znám holky co pribraly vic a znam ktery nepribrali skoro nic ... Takže každý má těhotenství uplně jiný. A jestli já už jsem přibrala skoro 17kg a z toho 7,5kg behem 4 týdnu tak mám takový těhotenství, že prostě přibírám a mám v sobe dost vody .. Neudelam s tím nic 🙂

bielamacka
24. čer 2014

@deniiska1 přesně.... však to shodíme 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru