8,5 měsíční usíná na boku v záklonu, máte zkušenost?

markkketa
6. led 2013

Ahoj, mojí holčičce je 8,5 měsíce a poslední týden si začala při usínání lehat na bok (doteď usínala a spala celou noc na zádech). Vždy si lehá jen na pravý bok a tak nějak divně zakloní hlavu. Během noci se přetočí zpět na záda a spí normálně, dokud se zase nevzbudí, to se zase takhle divně stočí. Nevím, jestli je to normální, tak jsem se chtěla zeptat, jaké s tím máte zkušenosti vy. Děkuju za odpovědi.

zvirka
6. led 2013

Ahoj, taky nevím, jestli je to normální, ale malý tak taky spával. Vždycky jak usnul, tak jsem mu hlavičku spravovala do přirozenější polohy, ale za chvíli byl zas v záklonu. Spává tak někdy i ještě te'd (2 roky 4 měsíce), i když už to není tak výrazné.

bzubzalka
6. led 2013

Ahojky, náš syn tak taky usína když byl mrňavej🙂 ale protože se stáčel pořád na jednu stranu tak mi bylo doporučeno koupit polohovací válečky - nestojí moc a ty mu už nedovolili tu hlavičku tak zaklánět. Miminkům se fomruje halvička a když spí hodně na jendý straně může se halvička na té straně víc "placatět" proto se doporučuje děti polohovat na jendu a pak zas na druhou stranu.

monad
7. led 2013

myslím, že je to zcela normální a když se ti to nebude zdát, tak jí prostě otoč.. naše malá takhle taky usínala.. teď jí bude 10 m a ta její spací poloha děs -běs.. spí na břiše ve dne, v noci, ale způsobem, že potřebuje 2 polšáře, každý na jiné straně postýlky a mění strany, ale pokaždé na břiše, taky jí musim nabalovat, ptže se na tom břiše nenechá přikrýt, to až usne, ale je to fuk, ptž za noc je 10x na jiným místě-.. 😝

kikulka1
7. led 2013

Ahoj, je to normální, hodně dětí tak usíná, mám stejně starou holčičku a usíná uplně stejně 🙂

pampeliska1
7. led 2013

@markkketa naše 8,5 měsíční usíná úplně stejně 😅 Položím ji na záda, ona se okamžitě otočí na bok a udělá ten záklon.. Taky jsem přemýšlela, jestli je to normální, ale jak to tu čtu, tak asi jo 😉

vanule
7. led 2013

malá bude mít 8měsíců a pár dnů takové usínání taky preferuje....

bejatka99
7. led 2013

my máme 9mesiacov a zaspava presne v tej polohe,ako píše pampeliška,položím ju a okamžite sa otočí na bok a zakloni hlavu.proste jej ta pozicia vyhovuje a myslím si že je to normálne. 🙂 ja to teda neriešim,hlavne že spinka a je spokojná 😀

carrynka
7. led 2013

náš malej taky tak spí už asi od 4. měsíce... na zádech je to pasé. A teď se ještě začal točit na bříško...

kamila1979
7. led 2013

Náš malý, zase spí na levým boku a musí se dívat do zdi jinak se vzteká a řve. 😀

copa
7. led 2013

náš 10měsíční spí takhle už dlouho 😉

scvrcek
7. led 2013

náš taky spí takhle v záklonu na boku...nebo na zádech, ruce jak miminko vedle hlavy a hlavu vytočenou na stranu a do záklonu....přijde mi to divný, ale tak co, asi je mu to pohodlný 😉

nerreidda
7. led 2013

taky jsme tak po 6ti měsících začali spávat,vadilo mě to,tak jsem se co chvilku budila a kontrolovala ho a pak štelovala do jiné polohy,ale nakonec jsem to vzdala a malý to za čas vzdal taky a spí normálně 🙂

aquxedr
7. led 2013

naše malá nejdříve spala na zádech,pak na boku přesně v této prapodivné poloze a ted už spí na bříšlu.Ted jí bylo11měsíců.

lvicek2000
7. led 2013

Taky se přidávám, spíme v úplně stejné poloze, jak tak čtu, bude to celkem běžné. Malá spí ve spacím pytli a přijde mi, že se chce při usínání otočit na bříško a prostě to už nedotočí, usne a spí takhle. Někdy to dotočí a spí na břiše 🙂

uwinnika
12. kvě 2013

Máme téměř 7.měsíců a u nás to samé. Když usíná přetočí se na bok(většinou pravý), zakloní hlavičku a chrní. Ještě neumí pořádně pohodit zadečkem takže když hlavinku nezakloní tak to leháro na boku nevybalancuje a jak usíná tak se mu tělíčko pomalu spouští zpět na záda a to ho budí a rozčiluje. Většinou mu zadeček malinko poposadím aby byl na tom boku jistější a nebudil ho "brzdící"reflex a on tu hlavičku sám zarovná s tělíčkem.

binki
18. lis 2017

A co jim davate po prvnim roce pod hlavu?!

dzogobela
18. lis 2017

U nas to bylo taky tak. Kolem 8. mesice zacala spat na boku,mela ryma a lip se ji rak dychalo a zaklanela se... Ani si uz neuvedomuju, kdy to preslo, ale tes ji je 15 mesicu, usina na brise a kdyz lezi na boku, tak uz ma hlavu normalne 😀