Akné v těhotenství. Co na to použít?

finka13
25. lis 2011

Ahoj, prosím o radu, co jste používali na akné v těhotenství? Mám boláky na tvářích a to, co pomáhalo před těhu, teď nějak nefunguje (tee tree oil, čištění)

ladie
25. lis 2011

nepomáhalo skoro nic - jen vydržet. Jediné, co celkem zabíralo je Sudokrém. Ten je snad na všechno 😉

moudivlacek
25. lis 2011

u me v tehotenstvi super plet,po sestinedeli opet des ☹

hojda
25. lis 2011

Mě teď celkem pomáhá mycí emulze s grapefruiten od Neutrogeny, je i na citlivou pleť a vůbec nevysušuje.

lenculina
27. kvě 2013

Prý řepíkovou mast 🙂 Také jí ted vyzkouším 🙂

bonavoxa
27. kvě 2013

V tehotenství i ted po porodu plet hruza. Pkmáhá mi docela Sudocrem. Nemám moc času se krášlit, tak když mažu malou, máznu i sebe a je to.

jullietta1987
1. čer 2013

Taky mám problémy s pletí ☹ vyzkoušíme sudokrém a uvidíme 🙂

ajina17
1. čer 2013

na akné je prý dobrý sudocrem 🙂

lvicek2000
1. čer 2013

V tehotenstvi nepomohlo nic. Je to diky splasene hladine hormonu a to kremem proste neovlivnite. Ke konco tehotenstvi a po porodu se mi to vyrazne zlepsilo. Taky jsem vyzkousela vsechno mozny, kremy z lekarny, drahe znacky, nic. Zbytecne vyhozene penize. Sudocream jsem ale nezkousela, prijde mi dost mastny, nevim.

maudn
1. čer 2013

zkoušela si zajít na kosmetiku a pleť si nechat ošetřit?

kiara28
9. čer 2013

Já mám pleť v pohodě, ale zato záda mám opravdu děsný. Samý bolák a hlavně ty jizvy co mi po nich zůstávají jsou strašný. Byla jsem už aj na kožním a mám dojít až po šestinedělí. Tak jsem paní doktorce pěkně poděkovala. Nic jiného než antibiotika nato prý stejně nepomůže. Doporučila mi to čistit pleťovou vodou, ale je to stejně více méně k ničemu.

lubinkova
9. čer 2013

Mně doktorka předepsala ATB- Zinerit (ten mi pomáhá nejvíc..), nebo Eryfluid... obojí obsahuje stejné antibiotikum, které se v těhotenství může používat...

venetka
28. srp 2013

ja mam taky pleti hroznou a uz vubec nevim co stim ..ale skusim taky ten sudocrem 🙂

nwagirl
10. zář 2013

Ja màm pusu jak struhadlo.Vyzkoušìm ten Váš zázračný sudokrem hihi

daniellah
23. zář 2013

Mě se plet taky strašně zhoršila, udělalo se mi akné i tam, kde jsem ho nikdy neměla- hruza. Ale v prvním trimestru jsem užívala femibion, a libovala jsem si, jak mám krasnou plet, jako nikdy, ted mám už ten druhý femibion od 12tydne, ale nějak vynechávám a plet katastrofa.Tak jsem si říkala , jestli to není tím... Užíváte vitamíny? jaké?
Díky za tip, taky zkusím sudokrem 🙂

peettanaa
4. pro 2014

No mě to říkejte, mě připadá, že mám pupínky snad všude, vždycky jsem měla, ale teď v 8tt mi případá, že jsem úplně osypaná. Nejvíce na zádech a na obličeji. Koupila jsem si ošetřující sérum Aknea, je to konopná kosmetika, vždycky s ní namažu bolák co se objeví, pak obličej i záda myju mycí pěnou a zlepšuje se to konečně. Dá se sehnat kdekoliv v lékárně nebo v obchodech se zdravou výživou.

bobulka_216
4. pro 2014

Tak ja jsem ted v 12tt. a jako děs... takovou pleť jsme neměla ani v období menstruace :D jinak ta konopná kosmetika... ja jsem na ni alergická takže asi nic :( ach joooo ... nemate nějaky tip? Používám co druhy den garnier pure ( s tou hlavici se štetinkama) a nivea miceralni vodu .... ale zatim tedy nic moc :(

klidopido
4. pro 2014

Já měla beďary šílený i před těhotenstvím, jediné co mi pomáhalo byl Duac gel, ale ten se v těhu nesmí. Tak jsem používala Melascreen od Ducray, je v tom kyselina salicylová s glykolovou a před aplikací jsem se vždy přetřela ještě peroxidem vodíku. Pleť sem díky tomu měla a mám tak o 90% lepší. Používám doteď (malé jsou už dva roky) a lepší pleť jsem nikdy neměla.

monaska81
28. pro 2014

Holky, pomohlo vám na konec něco? já mám akné všude, záda, prsa, břicho, krk, o obličeji nemluvě. Takhle strašný jsem to nikdy neměla. V práci zatím nevědí, že jsem těhotná, jsem 19 týden, ale až tohle uvidí, potřebuji to dostat pryč

lenicka07
28. pro 2014

Já po dvaceti letech zkoušení všeho možného objevila že nejlepší je Sudocream

janinka251
17. lis 2016

Mně se pleť začala poměrně rychle horšit v 6. týdnu, v 9. to už bylo příšerné, říkala jsem si, že to po třech měsících přejde, jako většině nastávajících maminek. Bohužel jsem si musela počkat až do 23. týdne. Teď jsem v 25. týdnu a nové pupínky (ani zánětlivé boláky) se mi už už netvoří, pleť se hojí...Popravdě ale musím říct, že žádná kosmetika (a to jsem toho za tu dobu vyzkoušela docela dost) neměla na mou pleť pozitivní vliv, holt jsem musela počkat, až si tělo na vysoké množství hormonů zvykne....Jsem jen zvědavá, co mě čeká po porodu :-/

tobove
17. pro 2016

Tak já měla ze začátku pleť takovou, že jsem se styděla chodit mezi lidi, hrůza a děs. přitom s prvním miminkem jsem v těhotenství v obličeji vypadala jak filmová hvězda - krásné vlasy i pleť. Teď neskutečné akné po obličeji, krku, dekoltu, zádech... No, kamarádka mi hned mezi dveřmi řekla, že jsem určitě těhotná - 6.tt. Teď jsem 24.tt a je to lepší, zkusila jsem všechno - kromě sudocreamu, kosmetička mi řekla, že mi stejně nepomůže, že je to hormony a můžu se stavět na hlavu. Nikdy jsem se o svoji pleť tak nestarala - čištění, vody, masky... teď je to lepší, ale po porodu se snad ani nechci vidět...Polezu kanálama 🙂)))))

lulucina1
17. pro 2016

Ja mam taky akne normalne, ale nic co by se nedalo zamaskovat makeupem, ale co jsem vysadila antikoncepci a tedka jsem v 6tydnu tak pupinku je o mnoho vic, staram se o plet stejne, cistim rano a vecer, obcas masku. Femibion 1 beru skoro uz pul roku, takze tipuju ze je to proste tema hormonama a musi se to vydrzet 😉

eva_sajdla
19. črc 2017

Mně se zhoršila naopak pleť po porodu, kojím a chtěla bych používat přírodní kosmetiku. Original ATOK používám už na obě dcerky, tak si říkám, že bych s jí koupila i pro sebe. Máte někdo zkušenost s něčím tady jmenovaným https://www.originalatok.cz/akne/ ? A používáte fakt všechny tyhle přípravky? Nějak nevím, kde bych na to vzala čas 🙂.

kerri88
19. říj 2017

Holky já myslela ze se v tehu Zineryt nemůže, mate někdo nějaká zkušenost? Používala jsem před tehotenstvim a docela mi pomáhal, ale bohužel se mi teď pleť zhoršila ve 12tt a v pribalovem letáku jsem četla ze by se neměl, tak nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru