Angína v 19tt, máte zkušenost?

kaii
20. dub 2018

Ahoj všem.
Máme někdo zkušenosti s angínou v 19tt? Nebo spíš nejsem si jistá zda to angína je, měla jsem ji snad jako dítě a v okolí jí taky nikdo neměl. Ale příznaky si myslím tomu nasvědčují. K Dr se dostanu až nejdřív v úterý. Teplotu jsem si neměřila, od pondělí to bylo spíš jen nachlazení, které včera odeznívalo, ale dneska mě bolí krk na pohmat i při pohybu hlavou. Nebýt těhotná tak to neřeším, ale chci se zeptat zda mám přes víkend ležet a ládovat se paralenem, sirupama, čaji pro těhotné a stačí jít k DR v úterý nebo někam na pohotovost?

kepu
20. dub 2018

@kaii jestli vase obvodni nebo klidne gyndarka jeste ordinuje tak byt vami zavolam popisu priznaky a zeptam se ji ....

rebe
20. dub 2018

@kaii Zdaleka to nemusí být jen angína, velmi podobné příznaky má i zánět nosohltanu. Při angíně je navíc častá horečka, to se nemusíš měřit, abys ji poznala. Paralenu bych se raději vyhnula, zůstala v posteli a pila čaj, pokud se ti přitíží a budeš mít horečku, vyraz na pohotovost.

priefi
20. dub 2018

@kaii kup si lichorerisnici 😉 pokud to je angina, pomuze, pokud nachlazeni, pomuze taky. Ovsem pokud to je angina a lichorerisnice nepomuze, tak behem vikendu budes muset na pohotovosti, protoze angina vazne hrozne boli. Poznas ji tak, ze mas zdurene uzliny, nedokazes polykat, kdyz se podivas, do ust, tak nahore budou bile tecky a obvykle doprovazi anginu i horecky kolem 38

zmrzlinka
20. dub 2018

Angínu v tehu bych nepodcenovala. Co třeba zajet na pohotovost než čekat na úterý?

stefanovamarket
20. dub 2018

Anginu jsem ve druhém trimestru mela uz dvakrát,bohužel. Penicilin na to,teplota vubec byt nemusí,vetsinou na mandlich bývají bílé cepy. Boli celý člověk.

hanve
20. dub 2018

Já měla angínu v druhém trimestru. Bolelo mě v krku tak příšerně,horečka,bolí celý člověk,čepy v krku. Na pohotovosti mi dali atb a řekli,že nelecena angína je pro mimco horší než atb.

gretka79
20. dub 2018

Ahoj, anginu bys nejspis poznala. Ja ji mela pred rokem. Dostala jsem ji podruhe v zivote po 20 letech. Angina se velmi rychle rozvine, projevuje se silnou bolesti v krku tak, ze nemuzes skoro polknout. Na mandlich jsou cepy, jsou zvetsene a uzliny zdurene a bolestive. Mela jsem teplotu vice nez 38 a bolelo me cele telo. Pamatuji si silnou unavu a zchvacenost.
Ja bych asi na pohotovost zajela pro klid duse. Pro miminko je rozhodne lepsi, kdyz se angina zacne co nejdrive lecit antibiotiky, nez to prechazet a mit horecky.
To, co popisujes, muze ale byt klidne i viroza.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru