Bakterie E. coli v moči, můžu dceru vzít do bazénu?

mancua
1. dub 2017

Ahoj. Potřebuju poradit. Mám 2 letou holčičku. Před rokem jí našli bakterii e coli 10x5 v moči. Vyvrcholilo to zánětem ledvin. Po propuštění z nemocnice byla kultivace moči negativní. Týden na to opět se bakterie objevila ve stejném množství. Dcera je jinak zdravá,nevykazuje žádné známky obtíží. Chci se tedy zeptat,jestli jí s touto bakterií mohu vzít do bazénu?

berynka
1. dub 2017

@mancua dcery to měly taky.Do bazénu bych ji určitě nebrala,omezila bych i sedave koupele ve vane.
Dávala bych brusinky,uroval sirup a výrazně zvýšila příjem tekutin,ať je šance,ze se ta bakterie vyplaví.
Když bude malá oslabena,je riziko,ze se zánět vrátí.

mancua
autor
1. dub 2017

Děkuju moc za názor. Jsem velký plašan a z bazénu jsem měla strach. Jen jsem to potřebovala slyšet také od někoho jiného🙂

tery_s
1. dub 2017

Bazén určitě ne, jak píše berynka ideálně jen sprchovat, pokud je bez plen naučit správně utirat, měnit často prádlo nebo teď na léto větrat. U takhle malé holčičky je to na vás ta pece. E. coli je bakterie žijící ve střevech - tzn. nesprávná hygiena,prádlo,utirani,ručníky atd a důležité jsou i ty tekutiny. Hlavně ať se toho zbavite, zánět moc.mechyre často přejde do chronicity a už se toho poradně nezbaví , jen dokola ATB a doplňky stravy