Bez práce, partnera a těhotná

gabrielaroz
25. říj 2017

Zdravím, chtěla bych se zeptat jsem začátek 4 měsíce těhotenství 18 tyden. Otěhotněla jsem ve chvíli kdy jsem byla vedena na úřadu prace a pracovala jsem na černo. Bohužel se to sebehlo ze v prvním měsíci jsem o práci přišla a jsem bez příjmu občas jsem vzala nějakou brigádu když se dalo ale jinak mi bylo řečeno ze si praci nenajdu jako těhotná. K tomu mám soukromou doktorku takže na každé vyšetření platím 500 a další vídaje jako lékárna atd, jídlo běžné potřeby. Žijí momentálně u matky je mi 22 let predtim jsem rok a půl pracovala a půl roku byla na úřadu a během te doby vlastně otěhotněla takže prizpevek v nezaměstnanosti již nepobiram. Vyřadily me z úřadu uz jako zadajiciho se o práci ale partner pořad do me narazí ze mužu pracovat ze to na me není vidět ze i kdybych měla pracovat na hpp měsíc tak alespon neco a odmítá mi v tom případě dat jakékoli finance ze pry az se dítě narodí tak se začne starat. Pobiram podporu par stovek od úřadu kde mi sami řekly ze si práci nesezenu ze me nikde nevemou no podle mého přítele ano a jsem jen líná. sem tam jsem brigádu vzala ale vše jednorazove a ted uz sháním hůře. Můžete mi prosím říct jak a co mám dělat a případně jestli partner ma neco na tom pravdy ? Nebo jsem se uz úplně zblaznila ? Dekuji

anazuzzuzana
25. říj 2017

V ideálním světě by tě partner na rukou nosil, nechal tě celých devět měsíců odpočívat a kupoval ti, co ti na očích vidí... my ale nežijeme v ideálním světě. Nicméně, jestli jsi z Prahy, jak máš na profilu, tak by se určitě nějaká práce našla, pokud máš alespoň nějakou kvalifikaci. Nikdo ti nedá smlouvu na HPP na dobu neurčitou, ale proč bys nemohla pracovat na dohodu ještě třeba další čtyři měsíce, něco si našetřit a třeba i získat kontakty pro dobu až se mimi narodí? Obecně moc nemám ráda takovéto, jsem těhotná, tak se o mě všichni starejte. Otázkou teda je, proč jsi byla půl roku na pracáku. To v Praze opravdu není nutné 😉 Nicméně s přístupem partnera bych moc nevěřila, že ti začne dávat peníze až se mimi narodí, takže už dobře promysli, jak to uděláš po porodu...

journals
25. říj 2017

@gabrielaroz Jestli je ti 22, máš aspoň SŠ, jsi zdravá, bydlíš v Praze a za půl roku jsi nesehnala práci, tak to se na mě nezlob, ale souhlasím s přítelem. Jako asi těžko můžeš sedět a čekat co udělají druzí, tak zkus aspoň nějakou brigádu za kasou. Škoda, že jsi prošvihla dobu, kdy to na tobě nebylo vidět.
V první řadě se musíte domluvit s partnerem co vlastně plánujete. Budete mít rodinu, tak se domluvte jak k tomu přistoupíte. Nějaké společné bydlení? Budoucnost? To bych řešila dřív, než to, jestli ti partner dá/nedá kapesné...

gabrielaroz
autor
25. říj 2017

@anazuzzuzana rok a půl jsem měla stále zaměstnání ale pak nám začal šéfovat nový leader a do toho nám ve firmne dělali na oddělení velké změny odešla jsem půl roku byla na úřadu ale pracovala jsem jako chůva takže rozhodne jsem se neflakala naopak jeste jsem ja financne partnera celých půl roku podporovala protože hodne pil a utrácel a prohrál i neco v pokeru a tak pak jsem mu domu nakupovala atd nikdy mi nic nezaplatil nekoupil ja to ani nevyžadovala opravdu nepatřím mezi ženy co měří lásku na peníze. Do ted jsem si vsechno platila sama vyšetření chodila po brigádách a tak a nic po něm nechtěla do včerejška a to me serval.. ze jsem drzá do 7 týdne na me byl zlý a psychicky me deptal urážel přes zprávy atd ja trpím depresemi takže jsem to špatně nesla. Občas par dni byla doma protože jssm zvracela a občas na ulici omdlevala to byly jeste horka ted je to lepší ale jakmile se někde úkazu a sdělím ze jssm těhotná neozvou se mi . Tak to nemám říkat raději ze jsem těhotná ? Opravdu nevim

anazuzzuzana
25. říj 2017

@gabrielaroz tím spíš bych na něj nespoléhala a zamakala, dokud to jde. Záleží jak to na tobě je nebo není vidět a zda ta práce má nebo nemá nějaký potenciál. Pokud to je něco alespoň trochu seriozního, tak bych to řekla na rovinu. Jsem těhotná, přítel se na mě vykašlal a potřebuji co nejvís pracovat dokud to jde. Ještě z toho třeba udělat vtip typu můžete si být jistí, že se nebudu courat každou hodinu na cigaretu a nepřijdu do práce s kocovinou...třeba. Když ti dají dohodu, tak zaměstnat těhotnou pro ně rozhodně nepředstavuje žádné riziko a třeba jim to naopak bude sympatické, že se toho nebojíš. Hodně štěstí

gabrielaroz
autor
25. říj 2017

@journals
nEman SŠ měla jsem zdravotní problémy a musela jsem do prace abych se uzivila. Dítě bylo neplánované a spocatku jsem si ho nechtěla nechat protože jsem pravé byla na úřadu a neměla nic partner ze to zvladneme ale opustila jsem ho po par týdnech protože na me byl jenom zlý zarlivy a najednou úplně se změnil. Ale do ted jsem po něm nic nechtěla az včera jsem ho požádala ale jinal jsem první měsíc pořad pracovala jako chůva ale pak mi řekla maminka ze me uz nepotřebuje od září tak jsem dělala v baru a i tam pak našli stálou pracovnici. A az ted jsem ho požádala.

blahova_andrea
25. říj 2017

@gabrielaroz těžko to po něm budeš jen tak teď vymáhat, ale ze zákona má otec dítěte vyživovací povinnost k dítěti i k tobě. dokonce ti musí dát půlku výdajů na lékaře, výbavičku atd. jak toho docílit...to už je horší. možná by to jen chtělo mu naznačit, že víš, že zákon stojí na tvé straně. každopádně jak ho popisuješ, tak to na mě nedělá dojem budoucnosti společné spokojené rodinky ☹

journals
25. říj 2017

Ty nemáš dodělanou školu, hm. Zdravotní problémy asi nejsou vysvětlení. Do práce jsi musela aby ses uživila. Hm, jasně že tě nikde nechtěj. Nezlob se na mě za upřímnost, ale těhotná bez vzdělání, fakt není dobrá startovací pozice ☹
Teď - když nepracuješ by bylo možná fajn zvážit aspoň to dodělání školy, čas na to už mít budeš (a půjde to dodělat i při mateřské). Zjistit si na které dávky máš nárok (bydlení atd.) a s otcem se zkuste domluvit, co dál, jestli on o dítě zájem bude mít, nebo ne... Co zkusit nějaké prodávání za kasou? Albert atd.?

anitttaa
25. říj 2017

těhotná žena v obtížné sociální situaci se má možnost obrátit o radu a pomoc na odbor sociálního zabezpečení okresního (obecního, městského) úřadu, v jehož obvodu má trvalý pobyt. těhotná, kt. není provdána za otce dítěte může také požádat soud, aby předběžně uložil otci dítěte přispět jí na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem a na úhradu nákladů na výživu její i dítěte (paragraf 95 zákona o rodině, úplné znění 66-1983 Sb).
.... nechápu, proč je dnes všechna vina na těhotné, dítě si sama neudělala, morálně, právně, máš nárok na pomoc

vendelinka08
25. říj 2017

nechci být hnusná.... ale nechápu.... Proč čekáš dítě s člověkem, který není schopný... jediné co vidím, je že budeš na dítě sama a budeš to mí asi hodně těžké. Nemáš vzdělání, nemáš zázemí, nemáš schopného partnera.... a teď jsi těhotná. To je fakt parádní startovací situace. Je mi líto Hlavně těchto dětí. Asi bych se snažila se moc nespoléhat na partnera, ale hlavně sama na sebe. Informuj se na sociálce, jaké jsou možnosti.

1772
26. říj 2017

@vendelinka08naprostý souhlas, plánované nebo náhodné těhotenství s nevhodným člověkem v nevhodnou dobu a nevhodným zabezpečením...Pravděpodobně to bude nešťastné dítě, pokud se nevzpamatuje a nezačne řešit svou situaci jinde než na koníkovi.

gepe
26. říj 2017

@vendelinka08 @1772 proč by mělo být to dítě nešťastný? Plno lidí zabezpečí materiálně děti, ale duševně a emocialně nejednou nic, natož minimální čas strávený s dítětem aj.

anetka1701
26. říj 2017

Tak tuhle situaci ti fakt nezávidím... Pokud není adopce pro tebe řešením, tak bych se zvedla a začla odepisovat veškeré nabídky práce které ti přijdou pod ruku... i kdybys mela pracovat nekde mesic a pak jit na neschopenku, furt to je aspoň něco... o těhotenství nemluv, kasu v alberu zvládneš... Pokud budes na neschopence, budes mit alespon nejakej prijem...

1772
26. říj 2017

@gepe No právě že mi matka nepřijde duševně a emocionálně srovnaná a pochybuju, že po porodu to bude lepší.

janabrozova
26. říj 2017

Podle toho co píšeš, tak partner asi nebude úplně spolehlivý. Jak psaly holky,domluvte se, jestli má či nemá ó dítě zájem a podle toho je zákon na tvé straně. Pokud by ti přispíval, melby i on nárok na to ho vídat. To bych si rozmyslela, podle popisu vypadá na budoucího alkoholika a gamblera. Najdi si i jiného lékaře, pokud nemáš finance, neplatil si tolik soukromého doktora....dodělat školu by to fakt chtělo. Neumíš třeba péct cukroví? Nebo bys nenašla ještě jiné hlídání? Zkus www.maternum.cz nabízejí maminkám bezplatné vzdělávací kurzy a najít práci....mohla bys třeba uklízet ještě dokud nemáš velké bříško.

janabrozova
26. říj 2017

@vendelinka08
Nezlobte se na mě, ale otázky typu proč s ním máte dítě mi přijdou hodně stupidní. Ono se to hold někdy přihodí neplánované a ne každá běží na potrat. A rovněž nesouhlasím s názorem, že dítě už teď má černou budoucnost a musí být nešťastné. Dítě bude šťastné především s milující matkou. A to jak si slečna pořadí je už jen na ni, zda na sobě zapracuje, udělá si školku, případně ještě nějaký kurz či doplní jazykové znalosti. Zjisti si, na jaké různé dávky má nárok a zda nenajde i práci z domu. To záleží na každém jak se k tomu postaví.

Jen tedy ten partner, na toho bych se nespolehala a nic po něm asi nechtěla. Možná bych ho ani nedávala do RL a měla klid o frajirka co nedělá, pije a hraje. Brrrr

maii
26. říj 2017

No jako jadro problemu je teda daleko hloubs, nez to, ze ti partner nechce davat penize. Za prvy, nemate vyreseny vlastni vztah. Jste spolu nebo ne? Chce se podilet na vychove ditete? Chce byt v RL? Chces to s nim zkouset dal, i kdyz podle me to je fakt partie k pohledani (pije, hraje poker, nechava se vytahavat z problemu partnerkou a pak ji nechce prispet na jeho vlastni dite...), sestehovat se a zit spolu jako dva dospeli lide? Pokud s nim byt nechces, coz dost chapu, tak postupuj podle toho, co psala @anitttaa a zaroven porad hledej praci.

Vzdelani - to je docela pruser v dnesni dobe. Nepremyslelas nad tim si skolu dodelat, treba pri RD? Pokud mas nejake rocniky dodelane, treba by slo si nastavit individualni studijni plan a nejak to dotlacit..? Nebo spolecne s hledanim prace hledat aspon rekvalifikacni kurzy?
Ted jsi mlada, tak si nejakou brigadu najdes vzdycky, nejaky sezeni za kasou, servirceni a tak. Ale za par let, s ditetem na krku, budes mi mnohem vetsi problem si najit brigadu, natoz HPP, to nejake studentky nebo starsi pani budou mit pred tebou urcite vyhodu. Pokud nemas kamarady, co by te nekam natlacili.

Hledani prace - tak nemusis rikat, ze jsi tehotna. Zalezi na tom, jaky z te prace mas pocit, jaci tam jsou lide, jak je ta firma velika, jake tam jsou vyhlidky do budoucna, atd. Pocitej s tim, ze do konce zkusebky by na tobe tehotenstvi bylo beztak videt, takze si sama promysli, jak moc na rovinu chces s lidma jednat. Jinak brigadu si najdes vzdycky, pokud budes sikovna a aktivni, urcite nebude problem ti navysit smeny. Ted budou vanoce, to budou chtit snad vsude extra pracovni sily, a kdyz se jeste kousnes a budes makat pres svatky, tak si muzes slusne vydelat - a vanoce s mamkou oslavit treba 27. Chce to akorat si napsat dobre CV (pozor na chyby) a obchazet s nim osobne vsechny mozne obchody v okoli a osobne se ptat, atd. Pak tu je amazon, jestli ti nevadi stat, tak aspon kratkodobe se tam da vydelat dobre. Maj obrovsky obrat lidi, takze nikdo nebude tvoje tehotenstvi extra zkoumat, akorat si dej bacha na to tahani tezkych veci, to nevim, jak to tam maji osetrene.

Vydaje - ja nemit stalou praci, tak fakt nechodim k soukrome doktorce. Ted treba neni problem splasit petikilo, ale prijdou vetsi palky, a tim nemyslim kocarky a podobny vetsi veci, ty se daji koupit levne z druhe ruky (i kdyz hodne holek je schopnejch se kvuli suprcupr kocaru i zadluzit). Horsi jsou ty rezijni vydaje typu pleny a pak je dnorazovy vetsi - parkrat si zaplatit hlidani (kdyz pujdes treba nekam na pohovor, az bude mimino vetsi), pak nedejboze nemoc, pak prijdou jesle, skolky, obcas se poroucha telefon, pracka, atd. Mas obri vyhodu, ze muzes byt u mamy. Nevim, jak to vedete, ale zkuste si o tom realisticky promluvit, kdo co plati a kolik. Aby to nebylo jen takove to ode zdi ke zdi.

No hodne stesti, hlavne teda s tim chlapem a se skolou...

janabrozova
26. říj 2017

@vendelinka08 jinak to není nic proti Vám, jen reaguji na obsah zprávy obecně 🙂 Rozhodně není co závidět, ale takových slečen je více.

morningstar
26. říj 2017

No jazykove znalosti by mela v první řadě doplnit na urovni mateřského jazyka.

lucie_91
26. říj 2017

@vendelinka08
@1772

Holky, já jsem si nechala dítě počaté v 17 let ze znásilnění a byla jsem nezajištěná a o syna jsem se dokázala v pohodě postarat. Važte slova. Neznáme situaci dopodrobna. Není to optimální situace, ale slečna s tím chce očividně něco dělat. Taky bych doporučila navštívit OSPOD a poradit se, není na tom nic špatného. Většina žen, když slyší slovo "sociálka", tak vidí odebírání dětí apod, ale oni dokáží dokonale pomoct, že jim pak člověk děkuje celý život, když je někde potká.

morningstar
26. říj 2017

@lucie_91 hele ale tohle je sakra rozdíl. Ty jsi za nic nemohla, narozdil od zakladatelky, která píše, ze půl roku partnera podporovala, on prohral peníze a co udělala ona... Místo aby od něj odešla, udělala si s nim dítě.

tulikiss
26. říj 2017

@anitttaa zakon o rodine uz skoro 4 roky neplati

janabrozova
26. říj 2017

@gabrielaroz jinak jsem se dívala na práce.cz na Prahu a nabídek tam je hodně tedy. Pokud potřebuješ mít jistotu výdělku alespoň teď, tak neříkej že čekáš mimco a pak se uvidí. Když budeš šikovná, tak si tě nechaji. Můžeš být i tel. operátorka třeba. Doufám nemáš chvilinku do porodu tak to rychle využij, pak budeš i hodně unavená a fyzicky omezená.

lucie_91
26. říj 2017

@morningstar No já jsem trpěla týrání od toho chlapa... pak to přešlo do znásilňování a neměla jsem sílu zdrhnout... bohužel až zplození mimča mi dodalo zbytek sil...

gabrielaroz
autor
26. říj 2017

Ja od nej odešla a pak jsem se dozvěděla ze jsem těhotná. Brala jsem antikoncepci ale ty dny kdy jsem s nim trávila čas i antibiotika. Proste se to stalo. A opravdu jsem 14 dni to probírala se svou mámou, jestli je to správné si dítě nechat ale nedokázala jsem jít na potrat. Pro dítě udělám maximum. Pouze jsem chtěla poradit jaké mám možnosti. Sice nemám školu, ale pracovala jsem v bance bohužel kvůli změně zákona od roku 2017 pro tuto práci musim mit školu. Ale to jsem odešla asi měsíc před tim, nez se to ve firmě začalo řešit a vyhazovat lidi který školu neměli. Hned jsem šla hlídat děti kde jsem byla třičtvrtě roku z toho jeste měsíc co jsem byla uz těhotná pak ty brigády ale holt občas to nestačí. Mám obrovskou podporu své rodiny hlavně mami která mi nabídla ze mohu s malým bydlet s ni a uvidíme jak to dopadne s otcem. On o dítě ma zájem to ne ze ne jen my dva spolu nedokážeme se shodnout asi i jiná mentalita jelikož je ze Slovenska. Násilník to zase není nikdy na me nevytáhl ruku. To ze mám soukromou doktorku měla jsem ji roky predtim a je nejlepší pro me věřím ji mám k ni důvěru a proto jinou nechci. To ze jsem nemocná po emoční stránce. Ano. Ale není to každodenní záležitost brala jsem léky které logicky v těhotenství nemůžu jsou prý nějaké jiné možnosti léku v těhotenství, ale nechci ublížit miminku a tak do sebe nechci nic cpát. A co si budeme podívat v dnešní době kdo nebere léky na deprese nebo nemá nejaky zdravotní problém. Ze píšu na koníka aniž bych neco dělala. Dělám jen jsem chtěla rady jiných osob jinak úřady o me vědí Obiham vše jak mužu ale pořad čím vic rad tim lépe. Opravdu jsem asi nečekala ze tu budou lidé co se do me budou strefovat ze jsem nezodpovědna a dítě semnou bude nešťastné. Ale Dekuju za rady.

vendelinka08
26. říj 2017

Nemyslim si ze s vami bude nestastne. Napsala jsem ze to budete mit tezke. Je videt ze s tim chcete neco delat. Ani jsem to nemyslela nejak zle. Brala jsem to z toho co jste napsala poprve...tam okolnosti tehotenstvi nebyly napsane. Takze nesoudim..jen jsem reagovala na to co jste psala v uvodnim clanku. Ano...vzdy je mi lito deti...ktere treba nemohou zazit fungujici rodinu...myslim ze tady nikdo nepsal ze by dite bylo s vami nestastne. Jen se na to divam celkove...a dle toho co pisete to ted jednoduche nemate a partner misto aby vam byl oporou..tak pridelava nepohodu. Nevim jake mate zazemi u mamky atd.

maii
26. říj 2017

@gabrielaroz ok, obhajilas tu par veci a objasnila vztah, ale co ten zbytek? Co moznost dodelat skolu/rekvalifikace? Proc nejsi na up, budou ti platit pojisteni a budes mit moznost kurzu? Kdy muzes opet nastoupit? Co ti rekli na ospodu nebo ssz? Co brigady, jak vypada tvoje cv?

Jo, jsem tvrda, ale tohle jsou proste dulezity otazky a cim driv je vyresis, tim lepe. Brigadu muzes doplnit kurzem, od zari nastoupit na individual do skoly. Prasky - antidepresiva - se mohou bez rizika i v tehotenstvi, ale ted je spis hlavni tema si udelat nejaky plan. To, ze se ti budou kvuli nedodelane skole zavirat veatka, bude jen pokracovat. Treba i hlidani deti - muze se kdykoli stat, ze se odsouhlasi naky zakon, a chuvy budou muset mit kvalifikaci. Tohle a nejaka predvanocni brigada a navsteva uradu, to by mela byt tva priorita, a ne dumat, jestli te vemou na hpp nebo jestli ma partner pravdu a pravo nutit te hledat si praci a tajit u toho tehotenstvi.

Kvalitni partner neni ten, co te nemlati, to je automaticke. Partner te ma podporovat a ne srazet! A podminovat si placeni na dite tim, ze budes pracovat i ty. Schvalne. Zkus mu navrhnout, at teda koupi kocarek. Nebo pulku kocarku. Jak bude reagovat? Tyhle veci pujdpu rovnou diteti, ne tobe, bude se cukat, ze to mas platit ty?

Jestli na soukrome doktorce trvas, tak pak je to holt luxus nad ramec, jako jo, je fajn, ze ji veris atd, ze uni, ma tam cisto s jednorazoba zrcadla, ale zkus si secist, kolik te pece v tehu a po nem bude stat. To pak proste sem do ty debaty nemuzes tahat.

Ja si nemyslim, ze jsi nezodpovedna. Naopak. Dokonce si myslim, ze to dite bude mit super zazemi. Ale proste nemas nektere veci doresene, a naopak se zabyvas vecma, co te nikam neposunou.

luckamarcu
26. říj 2017

@gabrielaroz klid... 🙂to zvládneš neboj... Moralizovat tě nebudu nejsem tvoje matka 🙂.. Podporu máš u mamky což je super, on jestli bude chtít něco ze sebou uděla, pokud ne, stojí za úplný h. V no... A najdeš si časem jiného... Obrat se na různý instituce např. NAPOCATKU to je pro těhotné přímo a oni ti poradí kam si vše zažádat a co udělat abys to zvládla... Vše jde... A půjde... Zkus se najít nějakou brigádu, tehotnou nevím jestli je to na tobě vidět asi nikde nevezmou... Z vlastní zkušenosti... A příště nenech ze sebou zametat, nejsi přece koště 😉

zuzanamil
26. říj 2017

Necitala som vsetky prispevky, ale maminky su tu na vas dost hnusne. Nechapem to. Mate hormony a tazku situaciu. Chcela ste poradit. Ženy prosim vas spamatajte sa. V zivote sa neda vsetko naplanovat a za to aky je na nu buduci tatinek taky nemuze. Tvarite sa, ze vy ste presne vedeli s kym si robite dieta. Pani Gabriele bohuzial poradit neviem, ale drzim vam palce a nebojte, ono to dobre dopadne. Skuste sa na miminko trochu tesit.

dagmar_hribek
26. říj 2017

@gabrielaroz znám ve svém okolí pár ženských co otehotnelo a sli alespoň na tři-ctyri měsíce do práce.prostě si sedli do fabriky za pás a makali do doby nez mohli nastoupit na mateřskou myslim že kdyz nadtupovali neřekli ani slovo postupne rostlo břicho a sli s pravdou ven.a co ja vim u nas úřad práce hledá práci i těhotným jedna takhle musela nastoupit.hold když se chce všechno jde.pokud nemas rizikové můžeš klidně do práce .nicméně tvoji situaci ti rozhodně nezávidím.a ještě otázka ty veris pritelovi že se o dite po narození postará,kdyz jsi psala žes ho jeden čas musela živit.a mimochodem mel by se podílet uz teď, ona vybavicka neco stojí to mu také vysvětli.tak přeji plno štěstí a budu doufat ze dite dobře zabezpečíš

eimmy
26. říj 2017

Asi můj nazor nebude ten z těch kde se lituje, chválí a utěšuje.. jsem realistka a nemám v povaze chlácholit ale říkám realitu..
v první řadě nechápu jak může 22 letá žena bez práce, vlastního bydlení, peněz a partnera na kterého se může spolehnout pomýšlet na dítě... ?!? je to jedním slovem nezodpovědnost. a pokud se autorka rozhodla do této situace otěhotnět pak nechápu proč si zde stěžuje... Pokud se někdo už pro dítě rozhodně měl by mít zajistenou aspon existencní stránku a né čekat že nějak to dopadne ... z čeho budou žít...??? Opět se bude spoléhat na stát... ??? tyhle myslenkové pochody opravdu nechápu... ONO TO NEJAK DOPADNE... omg...
NECHAPU tuhle nezodpovednost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru