Bolest břicha v 12. tt. Uklidníte mě, prosím?

29. čer 2022

Zdravím všechny, prosila bych o radu. Nejdříve bych chtěla napsat, že mám za sebou interupci, samovolný potrat i jeden porod. Občas se mi stane, že mě dost při tomhle těhotenství, pobolívá v podbřišku. Při prvním donošeném miminku, tohle neznám. Pobolívá většinou, když jdu čůrat, na velkou nebo, když tahám svého 10 měsíčního syna. Před dvěma dny, jsem byla na prohlídce, vše bylo v pořádku. Doktor mi na to řekl, že se roztahuje děloha. Jenže z předešlých těhotenství, tohle neznám, bolí až píchá a já mám strach, abych třeba zase samovolně nepotratila. Nemocnici máme od nás hodinu cesty. Většinou to začne v noci, po namáhavém dni. Nemáme auto, ani nikoho kdo by mě zavezl na prohlídku, sanitku zbytečně volat nechci, věčně jsou všechny pryč.. Krotím se co můžu, ale syn už po 4 líce jak urvaný, stoupá a v klidu s ním být nejde. Spí přes den maximálně půl hodiny po obědě, přítel se vrací až večer, takže odpočinek nepřipadá v úvahu. Jediný co Teda chci, uklidněte mě prosím, že to je jen tím roztahovaním dělohy, abych se ještě víc neznervožňovala. Moc děkuji za odpovědi ❤️

martulka88
30. čer 2022

Buď v klidu, děloha. Měla jsem 2těhotenství - první jsem rodila v lednu 21 a druhé únor 22. V prvním těhotenství mě roztahování dělohy bolelo málo, ale byla jsem z toho vyplesklá a bála se, co se děje. Ale v tom druhém, asi to bylo tím i, že jsem otěhotněla po 4měsících od porodu, tak to tělo nebylo odpočinuté. Ale to roztahování dělohy bylo horší, v noci jsem nemohla spát na boku a např.tvrdnutí bříška jsem měla už na konci 1.trimestru (v prvním jsem to měla až na přelomu 6-7měs.). A kor, když máš doma zápřah, o to víc to tělo ukáže neduhy. Obvodní mi řekl, že vlastně těhotenství vynese na povrch neduhy těla (já jsem v druhém těhotenství měla zdra.problémy - ať už co se týče těhu, tak třeba jsem chytila zánět ruky, ze které se vyklubal lupavý palec a já šla po šestinedělí na operaci, jak jsem nemohla s pratem hýbat). Zkus odpočívat, ikdyž chápu, že s prckem to moc nejde. A nebo zkusit nějakou výpomoc (ať už babičky nebo paní na hlídání či úklid - sama jsem to tedy nikdy nevyužila, ale třeba by ti to pomohlo). A pak se snaž fakt nestresovat - ikdyž sama jsem celé druhé těhotenství byla ve stresu, abych donosila syna zdravého a měla tady konečně miminko. Drž se

autor
30. čer 2022

@martulka88 Děkuji moc neřekla bych že druhé těhotenství bude tak opačné. První jsem ani nevěděla že jsem těhotná. Teď? Ježíši mě je špatně únava vyčerpaní nechuť ke všemu. Už se těším až to bude pryč a budu moc aspoň trošku fungovat...

gbp
30. čer 2022

ja to zas mela u prvniho. porad nejake bolesti uz od zacatku, spodek jak kdyby mi ho nekdo skopal 🙈 v podbrisku, jak kdybych mela dostat ms. preslo to tak kolem 4. mesice. zkus se setrit co nejvic to pujde. ted sem v 7. mesici a teda dceru musim nosit minimalne. ale ona ma 2, tak uz si to necha vysvetlit. a teda tu nechut ke vsemu jsem mela v prvnim i druhem, ale ted je to lepsi rekla bych. fakt to neni stejne, kazde tehotenstvi jinak. 👍

martulka88
30. čer 2022

Tak jsem to měla já - první mi bylo docela dobře - jen asi 3týdny ze začátku mi bylo blbě a lehce ty vazy a od toho 6-7.měs. to tvrdnutí. To druhé, to jsem měla neustále problémy - od nechutenství, přes riziko preeklampsie a růstové retardace, několikrát denně hypoglykémie (což jsme zjistili až po několika měs. - měla jsem neustále vysoký cukr dle glukometru a ejhle se zjistilo z krve, že mám extrémně nízký dlouhodobý cukr. Hold mi glukometr nefungoval, jak měl). Do toho relaps crohna a od 10tt jsem špinila a měla hematom - to bylo až do 20tt. A tvrdnutí už od 9tt. Bude dobře, uvidíš. Ale snaž se šetřit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru