Bolest pod pravým žebrem, 24. tt. Co by to mohlo být?

makky225
9. led 2022

Ahoj holky prosím co by to mohlo
být? Samozřejmě mě napadá, že tlačí miminko třeba nožičkami, ale přijde mi divné, že když cítím pohyby tak zatím stále spíš takové bublání než kopance a navíc jsem nikdy necítila pohyby jinde než oblast podbřišku max 3cm v pravo vedle pupíku - výše prostě vůbec. Tak je tedy vůbec možné, aby to bylo tlačení mimča? Ještě jsem někde četla, že to může být příznakem preeklampsie, ale na tu se vyšetřovalo při prvním screeningu a byla negativní, moč a tlak jsem měla vždy v pořádku - tak je vůbec možné, aby se ještě takhle rozjela? Je to dost nepříjemná bodavá bolest, občas mě bolí i dýchat. Snad je to mimčo, ale je mi to divný vzhledem k pohybům. Ještě se chci zeptat, kdy jste začaly cítit (a na bříšku vidět) pořádné pohyby a nee jen bublání? Moc děkuji za odpovědi

bigbig
9. led 2022

@makky225 Můžou to být střeva, která už jsou utlačená nahoru, můžou to být vazy, protože miminko teď rychle roste a všechno se rozpíná. Pokud je ale bolest intenzivní, radši se zeptej doktora. Může to být totiž i žlučník, obzvlášť pokud je bolest bodavá.
Ještě bych dodala, že na 1.screeningu se vyšetřuje jen pravděpodobnost, že budeš mít preeklampsii. Že to vyšlo negativně je fajn, ale stejně si to hlídej. Rozjet se může i tak. Většinou se začíná projevovat až po 25.týdnu. Takže při jakýchkoliv pochybách (motání hlavy, vysoký tlak atd.) určitě konzultovat doktora.
A k poslední otázce, pořádné kopance, které byly vidět zvenku, jsem začala cítit asi 21-22.týden. Ale placentu mám vzadu a jsem hodně hubená. Pokud máš placentu vepředu, může to být později.

makky225
autor
9. led 2022

@bigbig placenta mám právě normálně v zadu a hubená jsem taky proto už mi to dělalo starosti, že pořád jen bublaní. A žlučník to není - ten mě před těhotenstvím chytal každou chvíli tak ten bezpečně poznám. Teď už se houpu skoro 3hodiny na balóně a bolest malinko ustoupila, ale na pohmat bolí stále a spíš začínají bolet záda v tom samém místě

bigbig
9. led 2022

@makky225 Myslím že intenzita pohybů ti starosti dělat nemusí. Hlavně že je pravidelně cítíš. Já mám hodně akční dítě, většinou v tomhle týdnu to tak intenzivní ještě není.
K bolestem už asi víc neporadím, kdyby to trvalo, aspoň si k doktorovi zavolej.

jancazao
9. led 2022

Nevím jestli je to stejné jako u tebe, ale měla jsem zablokovaná žebra. Nepomohlo nic, přešlo to až pár dní po porodu.

i_vet2
9. led 2022

Ahoj, mě to tam pichalo taky , občas byl klid tak dr ze to bylo mimco něco utlacilo ale pak to začalo znovu vždy třeba když jsem dlouho seděla tak to vpadlo no a byli to játra asi nějak špatne utlacene, pak vyšli blbe i jaterní testy takže bolest byla od toho takové i svirani a občas hodne ostrá dlouho jsem hledala polohy na spaní , bylo to už ke konci takže náročné

makky225
autor
9. led 2022

@jancazao tak tohle to snad nebude do porodu mám ještě dost času 😄

jancazao
9. led 2022

@makky225 však já taky měla. Trpěla jsem jak pes. Doufám že to u tebe bude něco jiného.
Byla jsem u fyzioterapeutky, dala mi tejpy na kotník, trošku to povolilo, ale bolelo to pořád.
Drž se ❤️🍀

makky225
autor
9. led 2022

@i_vet2 když to bylo od jater měla jsi i pálení kůže pod prsem? Nejdřív jsem myslela, že je to podrážděnost od podprsenky ale není. Je to štípání a pálení na kůži už nějakou dobu- v tom místě mě teď právě i bolí takže játra mě už taky napadly

makky225
autor
9. led 2022

@jancazao děkuji 🙂

i_vet2
9. led 2022

@makky225 joo pálení jsem cítila hodně, popisovala jsem to dr, tak pak udělal ty testy byli jen mírně zvedlé , ale pak mě začalo svědit ruce, nohy, břicho tak už nasadil léky, musí se to hlídat, radši si zajdi k doktorovi a řekni mu o tom at radsi vezme krev, clovek nikdy neví, třeba to nic není, ale to pálení znám...

makky225
autor
9. led 2022

@i_vet2 moc děkuji

janalov
9. led 2022

Nečetla jsem komentáře, nevím tedy, jestli se nebudu opakovat. Na pravé straně pod žebry může bolet žlučník. Je mnoho žen, které s ním v těhotenství, resp. krátce po něm začnou mít potíže. Popřípadě v těhotenství může být problém s játry. Dále to může být i znakem preeklampsie a to by bylo opravdu velmi nebezpečné. To, že při screeningu vyšla negativně moc neznamená. Nevyšetřuje se totiž preeklampsie jako taková, to je až rozvinutá nemoc v pozdějších stádiích těhotenství, ale pravděpodobnost jejího vzniku! Screening tedy mohl ukázat nízké riziko, tedy vyšel negativně, ale není to záruka. V lepším případě to může být "jen" skříplý nerv nebo sval mezi žebry. Ať tak či tak pokud to trvá, nelepší se, určitě bych se nechala zkontrolovat brzo lékařem. 🍀 Přeji ať to není nic vážného.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru