Bolest při kašlání. 2. trimestr. Mohlo se něco stát?

talls
3. črc 2008

Holky, mám na vás dotaz. Mám trochu kašel, piju jitrocelovej sirup...a při jednom kašlání mne silně zabolelo břicho, až mne to málem vrhlo slzy do očí...trvalo to chvilinku, tak snad 2 vteřiny...a pak dobrý, jen trošku citlivý. Bylo to večer, šla jsem spát a ráno v pohodě. Nic mne nebolí, nešpiním, nekrvácím, vše OK....Nemoho se nic stát, že ne??? Trochu plaším...jen pro upřesnění jsem 14+4, takže ještě nemám pohyby, abych mohla posoudit, že je vše OK.....

misa84
3. črc 2008

ahoj talls, mela jsem to taky, ja teda spis u kychani 🙂 pichnuti byla neprijemna, ale jak pises, za 2 sekundy to preslo, a mrnousek je v pohode. rekla bych se to picha jen ve svalech, jaxe natahuji, nic hrozneho to asi nebude

haninka
3. črc 2008

Ahojky,
taky jsem to měla, ani nevim kdy to přestalo. Dost smrkám, ať je léto nebo zima..nemohla jsem smrkat v leže, to mě vždycky píchlo v podbřišku, tak jsem si musela vždycky sednout a bolest ihned pominula..nikdy jsem po tom nešpinila, asi je to normální.. 😒

dukie
4. črc 2008

Ahojte, já bych ráda řekla, že poplašený jsme z toho asi všechny... 😒 Já někdy ve 4. měsíce prodělala taky jakousi nemoc kašlací a kýchací a měla jsem to podobně jako haninka. Nesměla jsem kýchat a kašlat s "rovným" či napnutým bříškem, v sedě či v leže na boku se skrčenýma nohama to vždycky bylo lepší. Ale i teď se mi čas od času stane, že si kýchnu a něco mě v bříšku ukrutně píchne a pak to třeba je do druhého dne citlivé. Ale nic to není, je to jen tím, jak mimísek v bříšku roste a vše se tam napíná... a kýchnutí či zakašlání tomu prostě dává tzv. pokouřit. To napnuté se ještě otřese a au... bolest je tady. Takže ještě ve zkratce: Děsí mě to dodnes 😀 , ale zatím bylo vše v pořádku, ťuky ťuk... tak snad se není čeho bát. 😵

palenda
4. črc 2008

Ahoj holky.... přesně na tohle jsem se ptala nedávno doktora, protože se mi občas stane, když si kýchnu nebo zakašlu, že dostanu jakoby křeč do podbříšku... Doktor říkal, že je to normální a mají to skoro všechny těhotné

talls
autor
4. črc 2008

Holky, jste zlatíčka, moc jste mne uklidnily!!! 😵

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 2.trimestr těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost, tzn. například shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ a třeba se zapojit i do jednotlivých týdnů v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

90janka
4. únor 2017

Ahoj, koncim ³. Mesic a mam dva dny kasel a rymu. Kasel je obcas zachvatovity a suchy a co si budeme povidat dava mi zabrat s brisnimi svaly. V noci me nekolikrat pichlo v podbrisku a sem tam mam lehky krece v brise. Zacinam se bat jestli to mimcu nemohlo ublizit? Nebo jsou to proste namozeny svaly? Diky za odpoved

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru