Bolest v podbřišku ve 14. tt, mám jít k doktorovi?

nikina88
8. lis 2013

Ahoj holky, dneska jsem na konci 14 týdne, čekám dvojčátka, měsíc jsem byla bez těhu příznaků, teď mě druhý den bolí prsa a od dnešního rána mě pobolívá na pravé straně podbřišku jako při menstruaci, žádné jiné potíže nemám, když si sednu nebo lehnu, tak nemám pocit že by se to zmírnilo. Je ta bolest břicha v tomhle týdnu normální a souvisí to s roztahováním dělohy, nebo se mám obávat a raději zajít k dr? Díky za reakce 🙂

partyzanka91
13. pro 2013

ahojky, já jsem cítila takové píchání v bocích, hlavně napravo, asi 15 tt. Bylo mi řečeno že jde o roztahování dělohy, ale bylo to čistě píchání v bocích. Pokud je však ta bolest jako při menstruaci tak bych k doktorovi radši šla ať se podívá, už jen pro klid v duši. Lepší ze sebe dělat hypochondra a blázna než něco zanedbat

mimco2014
16. pro 2013

Holky teď jsem u Dr byla a měla jsem ten problém , že mě bolelo v podbříšku jako při silné menstruaci a i na ult vše ok a paní Dr mi řekla, že je to ta děloha 🙂 není se čeho bát pokud nekrvácíš nebo nešpiníš

silvie001
2. led 2014

Maminky,tak jsem chvilku byla ohnuta v drepu a pak prislo silene pichani na pravem podbrisku:( ani lezet nepomaha.Zadne krvaceni nic,ale mam strach:(

hanna1170
2. led 2014

Ahoj Silvie001, zkus si odpočinout a uvidíš... Třeba to bylo jen tím stlačením dělohy, když jsi byla v dřepu. 😉

zuzaczech
2. led 2014

@nikina88 Ahoj, chtěla jsem se tě zeptat, pořád tě tam bolí? Já čekám taky dvojčátka, stejný problém mám od 9.tt, teď jsem ve 21.tt. Ta bolest u mě nikdy nepřestala, doktorka tvrdí, že je to tím, jak je upnutá vazem děloha, nejvíce na pravé straně. Je to teda nechutný, štípe mě už celej podbřišek. Tak snad to u tebe přestalo 🙂 A co pohyby? Jsi druhorodička, tak asi už dlouho, ne?

silvie001
2. led 2014

@hanna1170 Tak sem chvilku lezela a uz je to dobre🙂 nevim jestli to bylo tim nezvyklim pohybem,ale stalo se mi to poprve.Proto me to vydesilo:|

hanna1170
2. led 2014

@silvie001 tak to je super 😉 Mně sem tam taky popichává v bříšku. Tak to si hned jdu odpočinout a po nějaké době je to pak v pořádku. 🙂

nikina88
autor
2. led 2014

@zuzaczech Ahojky, pobolívání, píchání atd se mi objevuje stále ale vše v mezích 🙂 pohyby cítím od 20tt, u prvního těhu si myslím, že jsem je cítila i dřív je to zvláštní 🙂

kaculinek1
2. led 2014

Myslím, že celé těhu nás bude někde nco bolet, tahat, pálit, píchat 🙂 ale pokud máš jakékoliv pochybnosti, zajdi si k lékařce - minimálně tě uklidní, že je to opravdu jen děloha. Lepší jít 2x k lékařce zbytečně, než jednou pozdě.

gabaha
7. led 2014

Ahoj holky, já jsem přesně ve 14tt a včera jsem nesla nákup těžší než 5kg a od té doby mě také bolí v podbřišku a v pochvě, je to píchání a tlak. Jsem z toho taky docela vystrašená. Nepřešlo to ani přes noc. Máte s tím také někdo zkušenost? Pořád si nemůžu zvyknout, že nesmím nosit těžší věci a neodhadnu, co můžu a co už je moc těžké ☹

zunem
7. led 2014

Taky čekám dvojčata a Mudra mi říkala, že bolesti v podřišku jsou běžné i to píchání, že se povolují svaly, vazy a rozpíná se děloha. Mě se třeba stává, že když jedu autem a pak vystouím tak mě chytne křeč v břichu, že se nemůžu narovnat, to je prý způsobeno jak je děloha stažená při sebení v sedačce a prudce vstaneš. Pokud se cokoliv nezdá, lehnout odpočívat. Pokud to nepřejde, nebo se nedejbože objeví špinění nebo krev tak vyhledat lékáře. Říkala mi, že klidně i nemocnici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru