Bolesti stydké kosti v těhotenství, co to znamená?

radusberus
22. pro 2012

chci se zeptat bolí vás kyčle a stydká kost? já už nato umírám delší dobu, kolikrát mám problém s vůbec rozejít. máte to některá taky? říkali jste otom už svým doktorům? co vám nato řekli? nevíte jestli to třeba nějak pak neztíží porod? ž by to třeba pak začlo při porodu bolet jště nějak extrémě víc?
Jo jsem v 22. týdnu a bolí mě to tak od 17 týdne....
Díky za vaše odpovědi

olusik87
22. pro 2012

ahoj , mna boleli strasne kycle pri 1.tehu aj teraz ale az tak posledny mesic , mesiac a pol , a teraz ma boli este k tomu ta kost , ale uz som v deviatom mesiaci , ale tiez sa obavam ci to neostane a nebudu kontrakcie do chrbta , to by som nechcela .Kamoska ich tak mala a dost dlho po porode sa nemohla spamatat.

aneta0707
22. pro 2012

boli me to taky dlouho a doktorka me poslala na vysetreni kycli aby se zjistilo jestli mam v poradku kloub a budu moc rodit normalne. jinak cim budes dyl tehotna, tak to bude bolet vic ☹

schnek
22. pro 2012

v druhým těhotenství jsem tohle měla cca od 20tt. Bylo to děsný, doma jsem chodívala omotaná pevně utaženým šátkem, aby se mi pánev tolik "nerozkližovala", ale postupně to zase ustalo. Porod byl ok, kontrakce do kříže - za mě lepší než do břicha, pže se dají rozmasírovat, ale záda se mi pak rovnaly na zpátek dlouho.

barusinecka
22. pro 2012

Holky jsem na tom stejně.Začlo mě to(stydka kost) bolet tak před týdnem a k dr.jdu 27.12. tak uvidíme.Ještě k tomu mě už malý tlačí pěkně do spod,takže už sestupuje dolu,tak to neumím někdy ani chodit tak raději odpočívám co to jde.

radusberus
autor
22. pro 2012

@barusinecka a vkolikatem tydnu jsi?......

radusberus
autor
22. pro 2012

@barusinecka já jdu až 2.1. do poradny... mohla by jsi pak pisnout co ti rekl doktor?

kikimaruska
22. pro 2012

Měla sem to v prvním těhu i nyní a to již cca- od 14 tt. Dr.mi na to tenkrát jen řekl, že je to dost brzy, ale nic víc. Prostě se kosti roztahují a připravují na porod, nic víc mi bylo řečeno. Po porodu synka pak bolesti ze dne na den odezněly bez následků, ale moje větší boky mi zůstaly...Největší bolesti jsou když odpočívám a chci vstát třeba z gauče, ještě hůř z postele a nyní už i ve spánku, když se probudím na zádech, to jsou bolesti větší.

barusinecka
22. pro 2012

@radusberus ve 35,ale první porod byl v 36 týdnu takže já mám veľkou pravděpodobnost že budu rodit zase dřív ☹

radusberus
autor
22. pro 2012

@barusinecka aha tak to ja jsem teprv ve 22. a prvni porod byl ve 42 týdnu takže jsem zvedava co ted...

barusinecka
22. pro 2012

@radusberus já taky nějak to druhé těhu snáším hůř.Ze začátku to bylo supr a od toho 30tt je mi nějak hůř a cítím se absolutně neschopně.

slunicqqo
22. pro 2012

je to normální , bolelo mě to když jsem čekala malou a bolí mě to i ted u druhýho těhu, akorát u prvního mě to bolelo až ke konci asi od 30t. ted mě to bolelo už asi od druhého měsíce, hned zkraje, kolem 20. týdne to přešlo a kolem 30. týdne to zase začlo a do porodu už to lepší nebude ☹

sona_sv
22. pro 2012

mě stydká kost bolela hodně. prý je to proto, že se všechny kosti roztahují a prostě se to všechno připravuje na porod...takže je to v pořádku, ale horší je to vydržet ☹

maladama
23. pro 2012

je to normální, ale pokud se to objevuje už v 2. trimestru, je to problém kvůli tomu, že se to v průběhu těhotenství zhoršuje a pro těhotnou je to nepříjemné. V průběhu těhotenství se totiž tvoří hormon relaxin, který způsobuje rozvolnění vazů (zejména stydké spony jako příprava na porod) a to rozvolnění bolí. Porod to naopak usnadňuje, protože se zvětšuje vnitřní obvod pánve a tedy místo pro průchod dítěte.
Ještě je taky možné, že máš dítě natlačené dole v pánvi a to to zhoršuje, pak je šance, že se posune zase nahoru a bude to o trochu lepší.

To se mi to dělá chytrou, když mě to teď trápí taky, na poslední kontrole jsem si stěžovala doktorce a ona toho využila pro přednášku přítomným medikům 🙂

radusberus
autor
23. pro 2012

@maladama no superč odpověď, tak aspoň si mi to teď mohla přetlumočit od odborníka..... takž jsi mě uklidnila že je to vpořádku docela jen to prostě holt bude víc bolet ☹ .... no pořád mám v záloz e ty léky na bolest tak uvidíme, stále doufám že po nich nebudu muset sáhnout 🙂

elektradelf
31. pro 2012

Ahoj holky, zrovna tahle bolest mi začala o víkendu (21.týden, první těhu), neuměla jsem jí vůbec pojmenovat. Myslela jsem si, že jsem asi nastydla. Ale jak to čtu, tak jsem si jistá, že mi bolí taky ta stydká kost, při každém kroku taková tupá hnusná bolest. Jen mi děsí, jestli se to bude zhoršovat ...

vvvecna
31. pro 2012

@elektradelf nechci tě strašit,já je to 3 tt co jsem porodila druhé mimčo a ta kost mě bolela skoro od začátku těhu až do úplného konce a zhoršovalo se to,jedině teplá vana mi pomáhala nic jiného

přeju ti aby brzo přestala 🙂 nebo aby se to už nehoršilo

maladama
31. pro 2012

@elektradelf já tě zase trochu utěším, dala jsem si odpočinkové vánoce, hodně ležení (krom stydké kosti mě taky braly bolesti v celém podbřišku a kvůli zkracujícímu se čípku jsem to nechtěla brát na lehkou váhu), a bolesti jsou skoro úplně pryč. Jen když moc dlouho pobíhám, tak se to zase ozve, tak se snažím co nejvíc šetřit.
A taky teda mám pocit, že se dvojče A, co bylo nacpaný dole, posunulo zpátky nahoru, protože teď kopou jinde, a že to hodně pomohlo.

andelka
31. pro 2012

Mně bolel celý spodek, u obou těhotenství, ale chodila jsem, cvičila, bála jsem se že jakmile bych víc ležela, seděla, tak zatuhnu a bude to ještě horší. Na bolest jsem si zvykla. Po porodu to přešlo.Ke konci byli kluci naštelovaní hodně dole, takže to tomu taky nepomohli moc.Je to normální, bohužel.

elektradelf
31. pro 2012

@maladama no je pravda, že jsem se o víkendu opravdu moc nešetřila, mám border kolii, s ní to opravdu moc nejde, ale musím začít, protože tohle je fakt nepříjemný. Přestaneme tolik blbnout venku a začneme doma 🙂

elektradelf
31. pro 2012

@vvvecna to jsem se taky chtěla zeptat, zatím se jenom sprchuji, můžu se naložit do vany, byla jsem na to docela zvyklá a už mi to chybí? Jsem si myslela, že napustěná vana není vhodná. Jak jsem již psala, je to moje první těhu, nemám skoro vůbec čas někde sbírat nějaké informace, takže se každé radě nebo vysvětlení nebráním 🙂

favofrenki
31. pro 2012

@radusberus Ahoj mě stydká kost bolela asi od 14tt. Dr. jsem to říkala ale odpověděl že jsem těhotná a to k tomu patří. Jenže já brečela bolestí a z postele mě kolikrát zvedal manžel protože jsem nebyla schopná se zvednout a chodit byl taky problém byla jsem jak stará bába. Pak to na chvíli ustalo a zase začlo. Objednala jsem si ze zdravotnických potřeb pás a tím se stahovala, ale moc to nepomáhalo. Ke konci těhu se přidala i bolest kyčlí. Porod mi to nezkomplikovalo, jen se o mě bála kamarádka že prý se někdy stane že stydká kost praskne. Ale mě o tom nikdo neřekl. Stydká kost mě občas blí ještě teď ale už fakt minimálně nejhorší to bylo asi do 3měsíce po porodu.

maladama
31. pro 2012

@elektradelf zkus aspoň ležet, když to jde - já mám zase 16m batole a pracuju z domova, takže taky to až tak nejde, někde se poflakovat, že... ale třeba při televizi nebo při čtení se místo sezení prostě natáhnout, aby miminko tlačilo na páteř, ne na stydkou sponu, tak to se zkusit dá...

@elektradelf ad ta vana, voda nesmí být horká (nad 37C), aby ti nestoupala tělesná teplota, to by miminku dobře nedělalo. Ale koupel kolem 35-36C je bezpečná, pokud tedy nemáš problémy s otevírajícím se čípkem, to už pak doktoři neradi vidí. Ale kdybys je měla takhle brzo, tak tu nepíšeš a ležíš v nemocnici.

simour1
31. pro 2012

Ahojky,tak já mám s tímhle také velké zkušenosti.U každého dítěte jsem přibrala minim. 20 kg,takže velká zátěž pro organismus.Bolesti byly vždy,ovšem teď u poslední dcery jsem myslela,že to vůbec už nezvládnu.Přibrala jsem 30 kg, k tomu i vyšší věk-37 let.Jsem 9 týdnů po porodu a teprve mi bolest stydké kostri začíná povolovat.Porod jsem měla ale hodně rychlý.Pořád nic nic a najednou to vzalo rychlej spád.m¨Mimčo mělo 5 kg a zvládla jsem ji porodit bez nástřihu.Sice mazec,ale aspoň k něčemu ty bolesti kyčlí a kostí byly dobré.Nezbývá než vydržet!!! 😉

simour1
31. pro 2012

Jo a ke koupeli ve vaně...pokud je maminka zvyklá a miminko v bříšku prospívá-neotvírají se por. cesty,nezkracuje čípek,tak se klidně může koupat i v teplé vodě.Já si dávala i horkou-jsem zvyklá.A všechny 4 děti jsem přenášela,všechny porody vyvolávaný-teplá koupel se doporučuje k vyvolání a uspíšení porodu,u mě nezabralo nikdy nic 🙂

vvvecna
31. pro 2012

@elektradelf já proležela celé těhu ve vaně a v poho a porodila jsem 3 dny před termínem

elektradelf
31. pro 2012

@maladama
@simour1 holky díky moc za Vaše zkušnosti, pokusím se více odpočívat a doufat, že ta bolest trošku povolí, zkusím i tu vanu. Jinak jsem zatím skoro vůbec nepřibrala, asi jen tak 2 kg, sice mi narostlo docela už bříško, ale na váze se to moc neprojevilo 🙂

romantika
4. led 2013

ja to mela v prvnim tehu udesny, proste se roztahuji vazy. kazdy to ma jine, podle konstituce a kondicky. Ted v druhem mne to silene bolelo prvni trimestr a obcas jeste ted. Po porodu to bylo nejhorsi, to jsem myslela ze ji mam roztrhlou, ale vsechno se zahojilo. Chce to vydrzet, neboj brzo to bude pryc.

lv
4. led 2013

bolesti hrozný, jako mi někdo u každého kroku bodal nůž do té stydké kosti, chodila jsem z velkými obtížemi, minimálně..přešlo to po porodu..

cabalkova
4. led 2013

Ted jste mi to pripomnely, mela jsem tyhle bolesti od nejakeho 25 tt, ke konci uz docela peklo a pokud to znamena, ze to urychlilo porod, tak potes, trval 26 hodin... rikam si, ze to treba v pripade druheho tehu nebude tak sileny, ale to je asi blbost, co?

maladama
5. led 2013

@cabalkova je to individi, u někoho se to u druhého těhotenství neobjeví vůbec, u někoho stejně jako u prvního, u někoho výrazně hůř... tak doufej, že napodruhý tomu utečeš!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru