Bolesti stydké kosti v těhotenství, co to znamená?

radusberus
22. pro 2012

chci se zeptat bolí vás kyčle a stydká kost? já už nato umírám delší dobu, kolikrát mám problém s vůbec rozejít. máte to některá taky? říkali jste otom už svým doktorům? co vám nato řekli? nevíte jestli to třeba nějak pak neztíží porod? ž by to třeba pak začlo při porodu bolet jště nějak extrémě víc?
Jo jsem v 22. týdnu a bolí mě to tak od 17 týdne....
Díky za vaše odpovědi

dodinka87
10. led 2013

@maladama Ahojky chci se zeptat ještě tě stále bolí za tou stydkou kostí??Teď to tu čtu poněvadž už snad 5 dní hrůza děs..je to fakt takovej nepříjemnej tlak až sem dostala strach a letěla za dr.ten my toho teda moc neřekl akorát že čípek je v pořádku že ho máme dost a jsem uzamčená na dost západů 😀 ,dal my léky na 2 dny na moč.cesty páč sem mu říkala že chodím i šíleně čůrat jak mě to tlačí tak si myslí že se k tomu dal i močák i když já si to teda nemyslím..Takže mám bejt v klidu a neřešit to jo když to tak bolí??A to teda ale čekám holky dvojčátka a začínáme 17 tt co bude ve 20.. ☹ ☹ ☹

maladama
10. led 2013

@dodinka87 já taky čekám dvojčata 🙂
nemáš jedno dvojče narvané dole v děloze? To se nakonec ukázalo jako největší problém u mě. Teď jsou obě hodně nahoře (zas kvůli nim nemůžu ve stoje dýchat, protože mi tlačí na bránici) a ta stydká kost už jen mírně pobolívá při chůzi.
Ale roztáhlo se to fest, to je mi jasný, když jdu, tak se kolíbám jak kachnička.
A popravdě, tomu, že máš jedno dítě dole, by odpovídalo i to, že musíš hodně běhat na záchod, že ti tlačí na močák.

Zkus často odpočívat vleže, protože jestli máš miminka fakt dole, tak navíc tlačí na čípek a tomu se vleže uleví (gravitace je mrška, okecat se nedá), a pomůže to i té stydké sponě.

dodinka87
10. led 2013

@maladama jůů vidíš to sem se ani nekoukla že čekáš dvě nininka 🙂..no nic dr.neříkal jen ty výrazy jako je ještě brzy a kdesi cosi ale dr.v životě nebyl těhotnej tak ví taky prd 😀..z utz asík před 14 dny byly nad sebou ale teˇfd sem viděla že se vyrovnávají vedle sebe jak rostou tož nevím noo..snad to za nějákej čas přejde až se to poroztahuje jak potřebuje,,děkuju ale moooc za infoo..🙂

maladama
10. led 2013

@dodinka87 kde kopou? nebo ještě necítíš pohyby?
moje teda zuřivě kopou (nejdřív lechtaly, teď jsou to regulérní kopance) od 14tt, tak o nich vím přesně. A taky samozřejmě kde je doktor loví fetoskopem, že - teď posledně je našli až úplně pod prsama, to ani nevěřili, že by tam někde mohli být 🙂

dodinka87
10. led 2013

@maladama právě ještě zatím nějak necítím nic,,,max ten tlak je uděsnej až se my chce akorát chvilama bečet jak je to nepříjemný,,přeci jen sem byla u dr. v úterý a letět tam znova a čekat 3 hod.když nejsu obědnaná je to nejžádaněj.dr.tak má furt plno,,manžel mě furt uklidňuje že to asík tak má být..noo děs běs..necu si stěžovat spíš sem se chtěla poradit zda je to normální.. 😉 ..tééda až pod prsama noo tož to je mazec.. 😀 😀

romantika
12. led 2013

ja asi nepotesim ale po porodu to bylo jeste horsi ,myslela jsem, ze mne tam roztrhly, ale vsechno se zahojilo. proste se povoluji vazy a kazdy to ma jinak, muze te tam tlacit i mimco, nebo tlaci mimco na mocak a a ten na kost apod..Doporucuji posilovat panevni dno, mne to ten mocak uvolnilo niz.Nezbyva nez vydrzet a pripadne odpocivat aby se to zatizeni na panevni dno trochu eliminovalo.

viviana10
17. led 2013

Mě na bolesti stydké kosti pomáhalo když jsem při chůzi stále stáčela špičky chodidel směrem dovnitř ( k sobě). Zabíralo to. Nakonec jsem to dělala i vsedě a vleže. Vyzkoušejte...

ritush
28. únor 2014

Už asi 4 dny mě hrozně bolí třísla a stydká kost. Neuměla jsem to vůbec popsat a netušila jsem o co jde. Včera to bylo nejhorší, v práci jsem nemohla sedět, chodit, no prostě nic. Tak jsem hned upalovala k doktorce. Ta mi řekla, že je vše ok, ale poslala mě ještě na urologii, jestli třeba něco s ledvinami, ale tam taky vše ok. Holky a jak to teď čtu, jsem se celkem uklidnila, že to není nic až tak závažného. No každopádně to bolí děsně. Dr. mě nechala na týden doma, abych odpočívala, tak snad to bude lepší.

doniee
25. kvě 2015

Ahoj,jsem ve 30 tydnu tehu,a v cervenci cekame holcicku, strasne trpim na bolest stydke kosti v noci se nemuzu ani prekulit na bok, nemuzu poradne zvednout nohy, je to strasna bolest, je to moje prvni tehu,a vubec nevim co delat.

deathy
8. čer 2015

@doniee Ahoj, mám to stejně... otočit se v posteli, to je děs. Zvednout se a rozchodit... další hrůza. A dneska i když jsem v klidu, sedím či ležím, nehýbu se... tak to bolí furt. Už jsem to vzala tak, že prostě se nic dělat nedá. Jen vydržet 😠 což je hrozný. Připadám si jak chlap, co ho někdo nakopl... tam 😅

janie1988
8. čer 2015

@doniee takove stavy jsem mela od 30. tt. Telo se proste pripravuje na porod. Me bolela stydka kost i trisla, porad jsem cekala, co a jak, ale porod nikde. Davala jsem si teplou vanu, nohy na stul, manzel mi i masiroval zadek ;)

misule1
9. říj 2015

Taky mě bolela stydká kost, ale můžu říct že nejhorší to bylo po porodu. To jsem opravdu nemohla skoro chodit ani zvedat z lůžka. Trvalo to snad 3 týdny

agnesse
2. čer 2016

Já jsem ve 25. týdnu a je to asi týden, co mě začal bolet celej spodek. Teda tak jsem to vnímala, ale potom jsem si uvědomila, že je to ta stydká kost. Když sedím nebo spím, tak je to dobré, ale když pak vstanu, tak jsem jak důchodce, který má revma. Po delší chůzi je to taky dost cítit. Jsem ráda, že nejsem jediná. Je to uklidňující a jestli se nepřidá nic jinýho, tak budu vděčná 😉

agnesse
10. čer 2016

Já jsem ve 26 týdnu a bolesti stydké kosti a snad všech vazů kolem mě bolí asi dva týdny. Když to přeženu s chozením, tak potom nemůžu chodit skoro vůbec a je to fak silná bolest, ale když se šetřím, tak je to dobré 😉 Jinak mě taky začaly bolet záda, když sedím a žádná poloha mi neuleví, takže se můžu jedině projít nebo si lehnout. Není to sice neúnosné, ale vydržet se to taky nedá moc dlouho, ikdyž se různě kroutím a protahuju. Pořád si ale říkám, že jsou na tom některé hůř a že se to dá vydržet 🙂

ivasztan
30. čer 2016

Ahojky, taky mě to teď chytlo a to jsem ve 24tt..
Bolí mě stydká kost, když vstávám, když jdu..je to takové nepříjemné...Ale není to nic neobvyklého 🙂 Někomu se to objeví a někoho mu nee 🙂
Musíme to vydržet ;)

sametacek1
23. zář 2016

Ahojky chci se optat na to same, jsem sedmem mesici tehotenctvi.. od pateho jsem mela bolesti jen kycli, vetsinou jen po ranu, a to bylo obcas, ted uz to je kazde rano, ale do toho i stydka kost, ta je teda extrem,jelikoz silena bolest rano , kdyz to rozchazim, ja racit ani neodpocivam, jelikoz jakmile si lehnu tak konec, opet strasna bolest stejne jako rano.. moje chuze je jak kacer, celi den to boli a neustava.. ja se spis bojim predcasneho porodu.. holcicka roste moc rychle a vitaminy neberu, v 5mesici mela mit puvodne 500g ale mele 790g, ted mi ji bude vazit a merit ve ctvrtek.. tak uvidime...jinak uz ji mam hlavickou dolu, tak ze je znat kdy tlaci :D a ze to teda boli potom dvojnasob ten spodek :D obcas me zbudi v noci krec do celeho bricha, tak ze tim vetsi strach mam ze pujde drive.. nad obcasnou kreci doktor jen mavne rukou ze to je rozpinani a pravdepodobne natazeni svalu.. tak ze uz opravdu nevim :/ zase tady ctu ze to je normalni.. coz me sice uklidnuje ale jen nachvili 🙂

luluzaa
12. říj 2016

Sametacek1 jsme na tom dost podobne. A nejlepsi, kdyz jdu na kontrolu k doktorovi, a ten se divi, co se tak kolebam. Pokazde mu vysvetluju, jak me ty kosti silene boli. Mala je strasne dole, hlavicka uz ani neni videt, cipek se zkracuje a uz se trochu oteviram. A to jsem 34tt. Snad jeste chvilu vydrzime. Mala je strasne pohybliva, v brise snad dela kotrmelce. 🙂 To tomu asi taky neprida. Druhe tehotenstvi a je to uuuuplne jine. Hlavne pryusim hodne odpocivat a podkladat si panev, at je vys nez nohy, hlavne nesedet, to neni moc dobre (a taky to dost boli). Jsem rada, ze jsou takove diskuzni fora, aspon se trochu uklidnim.

vendulka21
12. říj 2016

mohla bych se zeptat holky ?od začátku těhotenství mě dost bolí kostrč možná je to normální nechci vypadat jako blbka, ale neměla to některá z vás? 🙂

sametacek1
24. říj 2016

@luluzaa jee co ja bych za to dala kdybi poradne radila :D jen o ni vim tim ze se jakoby prdeli :D teda tak tomu rikame, akorat se tlaci nahoru a vyspuli prdeku.. obcas si kopne do boku ale tot vse :( no snad je vse ok.. ja jdu ve ctvrtek na kontrolu, a jsem teda 33tt.. tak uvidime jestli mi neco rekne, vzdycky me prohrabne, me pak boli bricho a niv mi nerekne.. pak ultrazvuk a nashledanou :D ja ted spim s kojicim posltarem, sice se rano musim rozchazet ale ne tolik 🙂 a kost uz moc necitim.. jen teda kdyz se princezna zacne pohybovat, neboli prdelinkovat tak to boli, teda spodek me boli, si musim lehnout, nechat ji az se srovna a muzu zase neco delat 🙂 jen mi je lito ze nemam taky takove ty poradne boule po brise :/ tak treba to jeste pride.. 🙂

luluzaa
25. říj 2016

Sametacek1 ja uz jsem ted 36tt, tak jsem uz klidnejsi, a asi i doktor. I kdyz mi pri posledni kontrole namerili vysoky tlak. Nasadili dalsi tabletku na tlak. Ale tento ctvrtek jdu zas na kontrolu. Tak zas juknu na malou. 🙂

luluzaa
25. říj 2016

Pres mobil si to dela, co chce. Jeste jsem chtela napsat, ze spodek me boli nejvic v noci, ale uz to neni takova hruza. 🙂
A mala asi zkousi, co bricho vydrzi. Uz to dost boli, kdyz se prevaluje. Ale stejne, kdyz ji chvilu necitim, tak ji zacnu lehce budit, at se aspon pretoci. 🙂

nell87
21. pro 2016

@vendulka21 Ano, bolest kostrce me postihla taky hned na zacatku tehu spolu s bederkou. Tedka se to pro zmenu zas presmerovalo dopredu na stydkou sponu a trisla, uaaa 😝

radasekk
Autor odpověď smazal
Zobraz
zabka23
21. kvě 2020

Ahoj holky jsem v 26.t a 3.dny a mám taky problémi z kyčlemi a bolí mě spodek :( křeče nemám jen tyto problémi nevíte co by nato pomohlo taky mám problémi to rozchodim i když beru Magnesol nepomáhá :( děkují moc za radu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru